Kormoran, Podróże Kormorana - Coffee Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Vorm
    Junior
    • 04-2014
    • 1

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor piękny idealnie czarny. [4.5]
    Piana: Duża jasnobrązowa czapa piany. Przypomina trochę zwielokrotnianą kawową piankę, idealnie współgra z czarną barwą piwa. [4.5]
    Zapach: Aromat przepiękny, czuć wyraźnie dobrą szlachetną kawę, nie lekką z mlekiem czy śmietanką, mocną intensywną kawę. Czuć paloność, lekko czekoladę. W zapachu obecna jest lekka kwaskowość. [5]
    Smak: Pełny, treściwy smak i bardzo kawowe, wyczuwalna słodowość. Dobra goryczka, idealnie współgra z kawą. Jedyny minus, za duża kwaśność, długo utrzymująca się w ustach. [4]
    Wysycenie: nasycenie, ok. [4]
    Opakowanie: Bardzo ładna butelka z tłoczeniami, etykieta stylizowana na stary papier czerpany. Logo serii bardzo ładne, umieszczone również na kapslu. [4.5]
    Uwagi: Świetny projekt Kormorana, oby więcej takich

    Moja ocena: [4.45]

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4340

      #32
      Wszystko bardzo ładnie, pod warunkiem, że ktoś lubi ten styl. Z mojego punktu widzenia "kawowość" jest nieco zbyt intensywna. Zgadza się, dostrzegam też kwaskowate posmaki związane właśnie z tą intensywnością. Dla mnie - obiektywnie - bardzo dobre piwo, subiektywnie - jednak ciekawostka.
      Last edited by Prusak; 11-04-2014, 16:03.

      Comment

      • Browar_Jezyce
        Senior
        • 10-2010
        • 131

        #33
        Nie jestem fanem kawy jako takiej, więc na kolana mnie nie rzuciło, ale potrafię docenić niewątpliwe walory tego piwa. Kawa gra pierwsze skrzypce, jest jej sporo zarówno w smaku, jak i w aromacie. Jest też kwaśność - trochę kawowa, a trochę od ciemnych słodów. Generalnie brakuje mi nieco słodkiego przełamania - laktoza byłaby jak znalazł. Świetna piana - przy nalewaniu ładnie się rozwarstwia, jak w rasowych wyspiarskich stoutach. Niskie wysycenie, więc i pijalność wysoka. Reszta moich obserwacji tutaj: http://birofile.blogspot.com/2014/04...fee-stout.html
        Birofile - vlog o piwie
        Birofile na Facebooku

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6252

          #34
          Barwa - czarne, mało co przechodzi po światło.
          Piana - średnia, na dłużej obwódka i niepełna warstewka.
          Gaz - nie duży.
          Aromat - kawa.
          Smak - kawa, popiół...

          Pije się dobrze.
          Attached Files

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #35
            Kawowe stouty jednak dla mnie. Niby dobre, wypiję całe, ale przyjemność picia dla mnie znikoma.
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • Glingorth
              Senior
              • 04-2014
              • 283

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Smolista czerń [5]
              Piana: Beżowa, kolor przepiękny. Z początku bardzo gęsta i duża piana, potem opada, ale zostaje do końca. [4.5]
              Zapach: Kawa kawa kawa. Jak po otworzeniu nowej paczki kawy. Bardzo intensywny. Albo mi się wydawało, albo było lekko czuć też płatki owsiane. [5]
              Smak: Intensywny pełny smak kawy. Nie jestem zwolennikiem małej czarnej, ale te piwo mógłbym pić codziennie Chwała im za to, że piwo nie jest słodkie czego się obawiałem, rządzi smak gorzki. [5]
              Wysycenie: Niskie, ładnie to wszystko grało z całością [4.5]
              Opakowanie: Bardzo lubię serie PK, najbardziej ten dziennik podróżnika, coś innego, oryginalnego. Kapsel dedykowany całej serii. [4.5]
              Uwagi: Za kawą nie przepadam, ale aromat kawy mi się podoba. I te połączenie bardzo mi odpowiada, kawa tak, ale w piwie

              Moja ocena: [4.9]

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Nawet pod słońce całkiem czarny i nieprzejrzysty. [5]
                Piana: Gęsta, beżowa, drobnopęcherzykowa, średnio trwała. [4.5]
                Zapach: Jakbym wąchał kawę, która zdążyła wystygnąć. Nie stouta, nie słody. Kawa, kawa, kawa! [4]
                Smak: No, kawa. Do tego trochę kwaskowate, trochę paloności. Ale przede wszystkim kawa. Tylko przy tym wszystkim piwo wydaje mi się niestety nieco wodniste. [4]
                Wysycenie: Odpowiednie. [5]
                Opakowanie: Nie jest już tak fajne, jak było. Szkoda. I warka nie jest już oznaczana z przodu, tylko później nadrukowywana na kontrze... [4]
                Uwagi: Kurczę. Jak nie lubię kawy, tak to piwo - mimo wyraźnie kawowego charakteru - przypadło mi do gustu.

                Moja ocena: [4.15]

                Comment

                • Apocalipse
                  Member
                  • 04-2014
                  • 40

                  #38
                  Kolor - czarny jak bozia przykazała;
                  Piana - drobnopęcherzykowa, ładnie zdobi szkło, ale za szybko znika;
                  Zapach - kawa, intensywnie, podchodząca pod expresso, można też wyczuć delikatnie przebijającą się w tle ciemną czekoladę;
                  Smak - Jest dobrze, ale liczyłem na więcej. Opytmalna goryczka, kontrujaca cierpkość, lekka kwaśność (kojarzy sie z expresso), ale niestety to wszystko
                  Wysycenie - Niskie - bez zarzutu

                  Uwagi - wszystko na 5.0 za wyjątkiem smaku- za mało wrażeń i brakuje ciała. Na pewno nie jestem jednak zawiedziony i chętnie spróbuję kolejną warkę.

                  Comment

                  • ENDO2004
                    Member
                    • 01-2014
                    • 55

                    #39
                    Świetna kawa, chyba najlepsza jaką piłem, dobrze, że nie przesłodzona, ale tu świetną robotę robi gorzka nuta czekoladowa. Swietna kontynuacja udanej serii, tak trzymać podróżniku

                    Comment

                    • Warchlando
                      Member
                      • 06-2012
                      • 94

                      #40
                      Kolor - czarny, nieprzejrzysty
                      Piana - beżowa, mało obfita, szybko opadająca, pozostawia obręcz wokół szkła, oblepia szkło
                      Zapach - aromat typowo kawowy wraz z palonością. Intensywny zapach.
                      Smak - smak prawdziwej kawy bez dodatków oraz paloności, następnie da się wyczuć gorzką czekoladę, lekką kwaskowość oraz lekki chmiel. Smak wytrawny.
                      Opakowanie - bardzo ładna etykieta z serii Podróży, podany skład, ekstrakt, zaw. alk. oraz historyjka. Butelka grawerowana, kapsel dedykowany serii.
                      Uwagi - Rewelacyjne połączenie piwa z kawą. Treściwe a zarazem pijalne. Taki powinien być coffee stout.
                      Warka do 28.06.2014 (warka nr 1)

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: czarny, nieprzejrzysty. [5]
                        Piana: beżowa, wysoka, drobno pęcherzykowa, opada dość szybko, zostawia ślady na szkle. [4]
                        Zapach: intensywnie kawowy, bardzo przyjemny. [5]
                        Smak: kawowy, wytrawny, zero słodyczy. Lekka kwaskowość i niewielka kawowa goryczka. [4.5]
                        Wysycenie: niskie. [5]
                        Opakowanie: pomysł całej serii przypadł mi do gustu, więc ocena taka sama jak przy poprzednich piwach. [5]
                        Uwagi: Nie lubię pić kawy, ale piwo mi bardzo smakowało.

                        Moja ocena: [4.7]
                        Last edited by yaro74; 16-04-2014, 19:42.

                        Comment

                        • dzemek
                          Senior
                          • 12-2010
                          • 450

                          #42
                          Piwo bardzo mocno kawowe jednak różni się od tego napoju. Jeżeli ktoś lubi kawę to niech bierze w ciemno, świetny stout.

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            #43
                            A mnie nie podeszło. Baza stoutowa bardzo dobra, ale ta kawowość, choć początkowo wydawała się rewelacyjna, z czasem zaczęła męczyć, razić nieco sztuczną intensywnością.

                            Comment

                            • von_scheisse
                              Senior
                              • 02-2012
                              • 488

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Prawie czarne, pod światło rubinowe [4.5]
                              Piana: Średnia, redukuje się do cienkiej warstewki, koloru kawy z mlekiem [4]
                              Zapach: Kawowy, intensywny, troszkę jednowymiarowy [4]
                              Smak: Przede wszystkim intensywnie kawowe, bardzo delikatnie słodkawe (a'la kawa z mlekiem), całkiem treściwe, aksamitne. W tle lekki popiół. Miałem wrażenie, że piję kawę sypaną . [4.5]
                              Wysycenie: Nagazowanie raczej niskie [5]
                              Opakowanie: Opakowanie bardzo mi się podoba - zresztą tak jak cała seria. [5]
                              Uwagi: Piwo mi smakowało, chociaż pod koniec zaczęło już męczyć - chyba bardziej pasowałaby tu butelka 0,33 l.

                              Piłem warkę nr 2 z datą przydatności do 4.07.2014 r.

                              Moja ocena: [4.325]
                              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                              Comment

                              • AdrianR
                                Member
                                • 04-2014
                                • 62

                                #45
                                Co prawda piłem zaraz po premierze, ale dziwią mnie zachwyty nad aromatem. Kawa jest w nim intensywna, ale nie jest to aromat szlachetnej kawy. Tyle chciałem dopowiedzieć
                                http://adrianpijepiwo.blogspot.com/
                                https://www.facebook.com/adrianpijepiwo
                                http://instagram.com/adrianpijepiwo

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X