Kormoran, Podróże Kormorana - Coffee Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19216

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, jak trzeba. Podświetlone w rubinowym odcieniu; [5]
    Piana: Kremowa z początku. Trwała firanka do końca; [4]
    Zapach: Mocno palona kawa w aromacie; [5]
    Smak: Przede wszystkim kawa, paloność stonowana, ale zaznaczona, goryczka od słodów palonych. Chmiel niezauważalny. Gładkie; [4.5]
    Wysycenie: Dobre, nie za duże; [4.5]
    Opakowanie: Wszystko jak trzeba. To co piszą na etykiecie potwierdza się mniej lub bardziej przy degustacji. [5]
    Uwagi: Nic tylko powrócić do niego. Mix kawy i piwa całkiem zgrabnie skomponowany.

    Moja ocena: [4.675]

    Comment

    • tofas
      Senior
      • 11-2007
      • 131

      #77
      Kolor czarny jak smoła, nic nie prześwituje pod światło, przynajmniej u mnie w domu . Piana mocno zabarwiona, kremowa, gęsta, bardzo obfita i niezwykle trwała. Aromat…. Na początku intensywnie kawowy, palony, momentami wręcz przypomina ostry aromat tytoniu. Po ogrzaniu spod spodu wychodzi złożony profil słodowy. Karmel, suszone owoce, czekolada, orzechy. Naprawdę sporo się dzieje pod spodem. W smaku ponowna dominacja bardzo intensywnej nuty kawowej. Słodowość mocniejsza niż w aromacie, bardziej wyczuwalna z wyraźną nutą owsianą. Lekko podwyższona kwasowość, pochodząca zapewne od ziaren kawy i ciemnych słodów, nie przeszkadza zbytnio w smaku za to podkręca swoją cierpkością wytrawny, długi finisz. Goryczka wysoka, palona, ale za to delikatna i dość krótka. Piwo w ustach jest pełne, gęste, kremowe i aksamitne. Wysycenie niskie, nie przeszkadza za to podnosi uczucie ciężkości w ustach.
      Jak zawsze browar Kormoran miło mnie zaskoczył. Bardzo intensywne piwo. Kawowe na maxa. Pod kawą też sporo się dzieje, więc jeśli damy piwo trochę się ogrzać to na pewno nie będziemy się nudzić. Jedno co mi przeszkadzało to zbyt niskie odfermentowanie piwa. Przy tym wyjściowym ekstrakcie i użytych płatkach owsianych, niskie odfermentowanie sprawiło że piwo jest bardzo gęste, oleiste wręcz. Trochę ciężko jest spotęrzyć całe 0,5 litra na raz. Pod koniec jest naprawdę ciężko i czułem się mocno przytłoczony i zmęczony piwem. Poza tym podobała mi się ta podróż.

      Comment

      • jerzdna
        Senior
        • 07-2014
        • 240

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: piekna nieprzejrzysta czern [5]
        Piana: niewysoka i moglaby trwac dluzej w wiekszym rozmiarze niz kozuszek ale kolor piekny jak crema w esspresso [3.5]
        Zapach: kawa czarna w nosie. w tle leciutko czekolada gorzka [5]
        Smak: bomba. mocno ale nie za mocno palona kawa plus czekolada. znowu. odrobina kwasku ale malowyczuwalnego. aksamit. gladzituko splywa po przelyku [5]
        Wysycenie: niskie tak byc powinno [5]
        Opakowanie: typowa podroznicza stylistyka. nice... [5]
        Uwagi: genialne. takie piwo mozna pic prawie codziennie. moja pani ktora nie przepada za stoutami tez wypila z przyjemnoscia

        Moja ocena: [4.85]

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #79
          Zapach: espresso lub lepsza americana
          Smak: Kawa, paloność obecna, ale nie wychyla się przed kawę. Lekko kwaśne jak "rzadsze" espresso lub porządna americana. Lekko słodkawe, ale jak na takie wysokie BLG jest po prostu w sam raz. Nie zalepia i całe szczęście, że nie jest słodsze.

          Wysycenie: średnie ku niskiemu, w sam raz
          Opakowanie: ładna grafika, porządny papier, "morskie opowieści" też ujdą, pełny skład

          Uwagi:
          Warka 4, data 28.07.2014
          Jak ktoś nie lubi czarnej kawy w jakiejkolwiek postaci nie powinien kupować tego piwa.
          Troszkę jednowymiarowe odczucia zarówno w aromacie jak i smaku. Tylko kawa, nuty kwaskowe i palone i tyle.
          Albo aż tyle.

          Smaczne, pijalne, zapewne i sesyjne.
          Kupię ponownie.
          Last edited by dlugas; 12-07-2014, 10:50.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Marchi
            Senior
            • 12-2006
            • 130

            #80
            Bardzo lubię to piwo, ale bieżąca warka (piłem wczoraj wieczorem) wydaje się gorsza niż pite przeze mnie poprzednio. Piwo jest jakby mnie aksamitne, mocniej wysycone i wodniste. Czuć kawę, gryzienie w język i brak ciała.

            Comment

            • Marchi
              Senior
              • 12-2006
              • 130

              #82
              26.09.2014/W5

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #83
                Dzięki. Pytam, bo moja leżała ponad miesiąc w lodówce i nie byłem pewien czy była aktualną.
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #84
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marchi Wyświetlenie odpowiedzi
                  Bardzo lubię to piwo, ale bieżąca warka (piłem wczoraj wieczorem) wydaje się gorsza niż pite przeze mnie poprzednio. Piwo jest jakby mnie aksamitne, mocniej wysycone i wodniste. Czuć kawę, gryzienie w język i brak ciała.
                  Mam tak samo

                  Comment

                  • yoxik
                    Senior
                    • 10-2012
                    • 427

                    #85
                    potwierdzam piwo straciło na złożoności, ma jeden wytrawny wymiar kawa nic poza tym. W dalszym ciągu to dobre piwo lecz już nie wybitne
                    Również tutaj
                    https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                    Comment

                    • tuses
                      Member
                      • 05-2014
                      • 34

                      #86
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny z brunatnymi refleksami. [5]
                      Piana: Beżowa, gęsta, z większymi "okami" na wierzchu. Wymuszona dość wysoka, jednak szybko opada. Ale może źle przygotowałem szklankę. Do końca pozostaje okrąg przy ścianie szklanki. W umiarkowanym stopniu oblepia szkło. Udaje się ją ponownie wzbudzić, ale nie od razu i na krótko. [4]
                      Zapach: Na pierwszym planie palona kawa, do tego przyjemna słodowa nuta znana z innych, nie-kawowych stoutów. Może przydałoby się jeszcze trochę słodowej pełni. [4]
                      Smak: Na początku kwaśne, następnie gorzkie, a po przełknięciu przyjemny kawowy posmak z paloną goryczką. Kwaśność wyższa niż się spodziewałem. Za to konsystencja piwa jest bardzo przyjemna. Gęste i aksamitne. Taka treściwa kawa bez mleka. I dobrze, bo wytrawność w takim piwie jest bardzo pożądana. [4.5]
                      Wysycenie: Niskie, wyższe na pewno nie jest potrzebne. [5]
                      Opakowanie: Etykieta dopieszczona, co charakterystyczne dla tej serii i browaru w ogóle. Grafika mają na wagę złota, zresztą prawdopodobnie napiszę to przy każdym piwie Kormorana. W składzie jest wszystko, co trzeba wiedzieć, bo akurat gatunek chmielu dla tego stylu piwa kluczowy nie jest. Historyjka na kontrze jest długa, ale w żadnym zdaniu nie ma pretensjonalności. [5]
                      Uwagi: Warka do 28.07.2013 (W4). Piwo kupione w sklepie, w którym było przechowywane na półce poza lodówką. Ocena będzie bardzo wysoka, ale może to być efekt spowodowany faktem, że to pierwsze piwo w tym stylu, które piłem, a wrażenia były bardzo dobre. Trzy "piątki" to może przesada, ale długo myślałem, do czego się przyczepić i nie wymyśliłem.

                      Moja ocena: [4.35]

                      Comment

                      • soloo
                        Junior
                        • 08-2014
                        • 2

                        #87
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
                        Piana: Piana obfita, gęsta, sztywna, drobnobańkowa w kolorze cappuccino. Sprawia, że czuć jakby zanurzało się usta w bitej śmietanie (bardzo przyjemne doznanie). Powoli opada tworząc kilkumilimetrowy kożuszek. Słabo oblepia ścianki [4.5]
                        Zapach: Świeżo mielonej kawy - intensywny wobec czego nie wyczułem innych aromatów. [4]
                        Smak: Średnio gorzkie ale nie słodkie. Pełne. W smaku przypominające dobrej jakości kawę bez cukru i śmietanki.W odczuciu aksamitne. Pozostawia średnio-nasiloną kawową goryczkę. Lekko kwaskowatą. Niezbyt długotrwałą. [4.5]
                        Wysycenie: Niskie ale da się odczuć łagodne szczypanie na podniebieniu i w gardle. [4.5]
                        Opakowanie: Świetna grafika. Stonowana kolorystycznie. Wypukłe logo serii. Ciekawy tekst na kontrze. Bardzo ładny kapsel. [4.5]
                        Uwagi: Warka 5. Data do 26.09.14

                        Moja ocena: [4.35]

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          #88
                          Warka z datą do 12.11 w zasadzie nie różni się od wcześniejszych.
                          Dużo kawy, palonych słodów i oczywiście czarne w barwie.
                          Jeśli komuś smakowało wcześniej (jak mi) to tę warkę niech pije dalej z przyjemnością

                          Comment

                          • Crim44
                            Member
                            • 09-2014
                            • 88

                            #89
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: czarny, nieprzejrzysty [4]
                            Piana: szybko opada ale zostawia koronkę i pozostaje na pewnym bardzo niskim poziomie [3]
                            Zapach: kawa, kawa, kawa, no ale tylko kawa [3.5]
                            Smak: kawa nadaje mega kwasiora, nie ma kontry do tego i to przeszkadza bo po paru łykach jest zbyt mocno, trochę czuć też taki popiół z papierosa [3]
                            Wysycenie: dużo, dużo za niski, nawet patrząc z perspektywy stouta [2]
                            Opakowanie: poprawnie ale malo wyraziste [3.5]
                            Uwagi: jako ciekawostka to ok, ewidentnie brakuje treści temu piwu, nie ma żadnej kontry, sama kawa, może i spoko ale wolę złożone smaki

                            Moja ocena: [3.2]

                            Comment

                            • KDWG
                              Senior
                              • 03-2014
                              • 143

                              #90
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
                              Piana: Beżowa, średnio obfita przy nalewaniu, jednak dość szybko się kurczy. Niemniej cieniutka warstewka zostaje do samego końca. Na szklance pozostawia ślady. [4]
                              Zapach: Mocny, głównie kawowy, palony. Daleko w tle pozostają inne aromaty (zbożowy, czekoladowy). Pierwsze skrzypce gra, przyjemna i zachęcająca do skosztowania, kawa. [4.5]
                              Smak: Jak wyżej, kawa dominuje. Posmaki czekoladowe, zbożowe, na drugim lub trzecim planie. Piwo nie jest ani słodkie, ani zapychające. Raczej wytrawne, a do tego gładkie i aksamitne. W każdym razie, pije się przyjemnie. [4.5]
                              Wysycenie: Nie jest za duże - optymalne. [5]
                              Opakowanie: Jak w innych z serii. Skład jest, krótka historyjka na kontrze, kapsel dedykowany serii - ok. [4]
                              Uwagi: W9. Bardzo smaczne piwo, warte powtórki.

                              Moja ocena: [4.475]
                              So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X