Kormoran, Podróże Kormorana - Coffee Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pess09
    Senior
    • 12-2013
    • 284

    #91
    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty [5]
    Piana: Mimo że pomagałem przy nalewaniu to piana bardzo słabiutka i nietrwała [2.5]
    Zapach: Czarna świeżo zmielona kawa [4.5]
    Smak: Piwo bardzo treściwe i gęste. Dominuje oczywiście smak kawy jednak piwo jest bardzo pełne przez co odczuwam jakby ta kawa była posłodzona. Goryczki w stout'cie spodziewałem się troszkę więcej ale ta co jest, miesza się fajnie z kawą i zostaje na długo w ustach (w przypadku tego piwa zaleganie goryczki jest jak najbardziej przyjemne). [4.5]
    Wysycenie: Dosyć niskie, wydaje mi się że idealne jak na tego typu piwko [5]
    Opakowanie: Jak wszystkie z Podróży Kormorana całkiem niezłe [4]
    Uwagi: Bardzo fajne piwo dla tych co lubią kawę. Jedyne minusy to piana i zbyt niska goryczka, jednak całe piwko jak najbardziej na plus.

    Comment

    • Jasiek77
      Senior
      • 03-2014
      • 107

      #92
      Dobra piana, w aromacie to samo, co w smaku minus kwasek. Bo w smaku kwaskowość, po której przychodzi kawowa miła gorycz, nuty gorzkiego kakao, popiołu i drewna. Wytrawne, askamitne, pełne. Mocna czwórka. W7.
      Johnny Bonnano

      Comment

      • Rufi3M
        Member
        • 03-2014
        • 44

        #93
        Jak dla mnie średnie piwo.
        Jestem mega kawoszem i uwielbiam dobrą kawę a ta w piwie zalatuje mi taniochą a nie wybitnym espresso.
        Najgorzej przeszkadza mi jednak popielniczka :/ tego nie znoszę
        Rauchbock bije na głowę tego kawostauta

        Comment

        • p5ychol
          Junior
          • 12-2014
          • 18

          #94
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarne i całkowicie nieprzejrzyste, jest idealnie! [5]
          Piana: Drobnopęcherzykowa, ciemna - jak przystało na to czarne piwo. Średnio obfita i mogłaby się trochę dłużej utrzymywać. [3.5]
          Zapach: Kawa! Nie jestem specem od kawy, ale taka jakby lekko kwaskowata. Kojarzy mi się z kawą rozpuszczalną. Aromat generalnie bardzo przyjemny. [4.5]
          Smak: Moim zdaniem największy atut tego piwa. Oczywiście dominuje tu smak kawy, lekko wyczuwalna jest paloność jej ziaren. Goryczka idealnie w punkt - nie za mało, nie za dużo. Alkohol z jednej strony bardzo dobrze ukryty, a z drugiej strony ma się wrażenie, że jest go więcej niż w rzeczywistości, ale to może dlatego, że ten kawowy smak jakoś tak podświadomie człowieka rozgrzewa [5]
          Wysycenie: Nie jest przesadnie wysokie, ale przede wszystkim idealnie dopasowane do tego piwa. [4]
          Opakowanie: Nie wiem, co takiego jest w tej etykiecie (jak i w pozostałych z tej serii), ale bardzo fajnie wprowadza w klimat piwa. Zawiera większość ważnych informacji i generalnie nie ma się do czego przyczepić. [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.6]

          Comment

          • Winterstorm
            Member
            • 06-2014
            • 60

            #95
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. Tak ma być. [5]
            Piana: Drobno i średniopęcherzykowa, nie za wysoka i dość szybko opada, ale cienka warstwa pozostaje do samego końca. Trochę zdobi szkło. [3.5]
            Zapach: Zdecydowanie kawa, odrobinkę gorzka czekolada i kakao. [4]
            Smak: Jak wyżej głównie kawa, a w miarę ogrzewania pojawia się leciutka kwaskowość. Czuć nieco goryczkę. Mogłoby się jednak tutaj coś więcej dziać. [3.5]
            Wysycenie: Troszkę szczypie, więc mogłoby być minimalnie niższe. [4]
            Opakowanie: Mi się seria Podróże Kormorana podoba, poza tym są najważniejsze informacje, jest historyjka. Bardzo w porządku. [4]
            Uwagi: Piwo dobre, przyjemnie się je pije, aczkolwiek gdy je próbowałem pierwszy raz, smakowało mi bardziej. Niemniej ciągle jest dobrze.

            Moja ocena: [3.8]

            Comment

            • kk43506
              Junior
              • 12-2014
              • 22

              #96
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
              Piana: Średnia, szybko opadająca do dziurawego kożuszka. [3.5]
              Zapach: Potężne uderzenie kawy. W tle paloność. Kawa z nutą słodyczy i przyjemnym powiewem alkoholu. Pierwsze skojarzenie z likierem Bailey's. [4.5]
              Smak: Odczucie w ustach średnio pełne z lekko oleistą teksturą. Niskie nasycenie powoduje uczucie wodnistości przy pierwszym kontakcie z językiem. Pełna dominacja kawy, tym razem wytrawnej. Na finiszu paloność pozostawiająca "echo" goryczki z tyłu języka. [4]
              Wysycenie: Niskie, mogłoby być wyższe ale nie jest źle. [3]
              Opakowanie: Butelka z grawerem od kormorana, dedykowany kapsel, dobrej jakości etykieta z tłoczonym napisem "podróże kormorana", ciekawe i pasujące morskie opowieści. Jedyny minus to nie do końca pasująca wg mnie kolorystyka, powodująca pewną pustkę wokół 'Kormorana". [4.5]
              Uwagi: Zakupione w piwotece, warka nr 9.

              Moja ocena: [4.15]

              Comment

              • Mario_Lopez
                Senior
                • 08-2009
                • 991

                #97
                Nie spodziewałem się, że kiedykolwiek dobrze ocenie stouta, a już w ogóle coffee stouta - ponieważ kawy po prostu nie lubię i nie pijam, ze stoutami podobnie...

                Tutaj jednak stała się rzecz niesłychana smakuje mi niesamowicie to połączenie i mogę się zapijać tym Kormoranem litrami (może gdyby nie cena)

                Piwo jest wyśmienite, aksamitne, gładkie z piękną pianą , o smaku nie trzeba pisać, bo to mieszanka kawy i owsianego stouta, smakuje to wybornie.

                Chyba zaczynam się przekonywać powoli do tego typu piw, albo to jest wyjątek.

                5/5 w swojej kategorii.
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                EBE EBE

                Comment

                • wschodpoludnie
                  Junior
                  • 10-2014
                  • 27

                  #98
                  powiem że jestem tym piwem oczarowany (warka 10/17.0.2015) już zapachem można się delektować. w smaku bardzo dobrej jakości kawa, bez nadmiernej kwaśności, co często mi nie leży w coffee stoutach, krótka, dopasowana do całości goryczka, nuty likieru kawowego, paloność ani trochę nie popiołowa. wszystko tak jak lubię. cudo!

                  Comment

                  • Klatak
                    Senior
                    • 07-2014
                    • 431

                    #99
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Praktycznie czarny pod bardzo intensywne światło pojawiają się brązowo rubinowe przebłyski. [4.5]
                    Piana: Kremowa, obfita, drobno zbudowana, dość trwała, ładnie zdobi szkło. [4.5]
                    Zapach: Dość intensywny zapach "sypanej" kawy. [4.5]
                    Smak: Podobnie jak w aromacie w smaku dominuje "sypana" kawa. Piwo ma przyjemną gładką teksturę którą nico psuje wysycenie. Piwo jest mocno kwaskowate ale raczej w stylu kawy a nie palony słodów. Goryczka jest jak na stouta znacznie powyżej średniej, w kawowym stylu. [4]
                    Wysycenie: Powyżej średniego, powinno być nieco niższe. [4.5]
                    Opakowanie: Eleganckie, dobre jakościowo, pełnego składu nie ma ale informacji jest więcej niż na standardowym piwie, ciekawy kapsel. [4.5]
                    Uwagi: Warka z datą d o 13.02.2015. Kawa, kawa i jeszcze raz kawa.

                    Moja ocena: [4.3]

                    Comment

                    • Kumor
                      Junior
                      • 06-2014
                      • 8

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
                      Piana: Beżowa, drobno pęcherzykowa, utrzymuje się dość długo, pozostawia po sobie ślad na szkle. [4.5]
                      Zapach: Pierwszoplanowo pojawią się kawa z dodatkiem nieco mlecznego akcentu, bardzo przyjemne doznanie. Po chwili dochodzą również akcenty czekoladowe, zbożowe i lekko palone. Całość bardzo przyjemna [4.5]
                      Smak: Wyśmienite, główne skrzypce gra tu posmak kawy i lekkiej śmietanki czy też mleka. Można też wyczuć przyjemne czekoladowe i palone nuty. Piwo pije się bardzo przyjemnie, nie jest ciężkie, nie zalega. [5]
                      Wysycenie: Stosunkowo niskie jednak bardzo pasuje do tego stylu. [4.5]
                      Opakowanie: Świetnie wpisany w serię, jednak małym minusem browaru są bezzwrotne butelki [4.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.725]

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        Warka 10 przy końcu terminu wydaje się nieco zbyt pełna ale i tak szklankę piłem na 4 razy. Mniam.
                        Dorwałem na obniżce w makro za 4,31 zł, niestety tylko trzy butelki.

                        Comment

                        • kenny
                          Senior
                          • 04-2009
                          • 712

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
                          Piana: Całkiem niezła, beżowa, trwała. [4.5]
                          Zapach: Świeżo mielona kawa, lekko trawiasty i łodygowy. [4]
                          Smak: Kawa, gorzka czekolada, na koniec niska, kawowo-palona goryczka. [4.5]
                          Wysycenie: Dość wysokie. [4]
                          Opakowanie: Ładne, stylowe etykiety, choć dość stonowane. [4.5]
                          Uwagi: Smakuje jak gazowana kawa Goryczka jest niewielka, podobnie jak kwaśność - a pamiętam, że pierwsze warki były mocno kwaśne. Ja kawy zasadniczo nie pijam, ale w takiej formie jest całkiem strawna W stylu Kormorana, zbalansowane, nieprzegięte w żadną stronę, smaczne. Polecam.

                          Moja ocena: [4.3]

                          Comment

                          • pavlo11111
                            Member
                            • 11-2014
                            • 78

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarne nieprzejrzyste, niczym mała czarna [5]
                            Piana: Gęsta, beżowa i drobnopęcherzykowa, trwała lecz w niewielkim stopniu zdobi szkło [4.5]
                            Zapach: Świeżo zmielona kawa; średnio intensywny aromat [4]
                            Smak: Kawa zakończona cierpkim finiszem; do tego da się również wyczuć nuty gorzkiej czekolady; przyjemnie gładkie; goryczka kawowa ledwo wyczuwalna [4.5]
                            Wysycenie: Odrobinę zbyt wysokie [4.5]
                            Opakowanie: Bardzo dobry koncept na całą serię Podróży z... [4.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.35]

                            Comment

                            • ardek
                              Member
                              • 07-2015
                              • 49

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny, stricte kawowy. [5]
                              Piana: Beżowa. Trudno uzyskać i szybko znika. Jak jest, to wygląda ładnie [3]
                              Zapach: Kawa i gorzka czekolada. [4]
                              Smak: Intensywnie kwaśne, ale goryczka też wyczuwalna. O dziwo - nie jest słodkie. [4]
                              Wysycenie: Nasycenie jest super, szkoda, że nie przełożyło się na pianę. [4.5]
                              Opakowanie: Fajny rysunek, spoko historyjka. [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4]

                              Comment

                              • Pess09
                                Senior
                                • 12-2013
                                • 284

                                Ostatnio naszła mnie ochota na konkretnie kawowe piwo i takim sposobem wróciłem do coffee stout'a z kormorana.
                                Nadal bardzo bardzo pijalne piwo, przyjemne nuty kawowe zarówno w zapachu jak i smaku. Za pierwszym razem wywarło na mnie zdecydowanie większe wrażenie ale to pewnie kwestia tego że były to początki mojej przygody z piwami z browarów regionalnych i rzemieślniczych.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X