Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Podróże Kormorana - Coffee Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarne, nieprzejrzyste [5]
    Piana: Nie za obfita, dość skromna. Za to całkiem trwała. Ładnie oblepia szkło [3.5]
    Zapach: Kawa na pierwszym planie. Poza tym nuty palone, nuta kojarząca się z owsianką, a do tego fajny słodkawy aromat przypominający czekoladowo-orzechowe ciasteczka, coś jak Pieguski [4]
    Smak: Znów kawa dominuje, ale wspomniany ciasteczkowy czekoladowo-orzechowy smaczek odzywa się jeszcze wyraźniej niż w zapachu. Ciekawy smak. Paloność też obecna. Goryczka lekka i krótka [4]
    Wysycenie: Niskie, odpowiednie [5]
    Opakowanie: Ładna etykieta, dokładny skład. Ale te opowiastki z dziennika podróżnika do mnie nie trafiają, dziecinada taka [4]
    Uwagi: Data: 17.02.2016

    Moja ocena: [4.05]

    Comment

    • legart
      Senior
      • 06-2012
      • 914

      Warka 18 (do 14.03.16) dominacja w smaku i aromacie kawy (takiej mocnej zaparzonej po "turecku" ) dosyć mocna paloność, trochę gorzkiej czekolady. Fajny, smaczny, dobrze pijalny gorzki stout. Kupione w kerfurze za bodajże za 5,69. Za takie solidne piwa bardzo cenię Kormorana.
      Last edited by legart; 07-01-2016, 23:23.

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Piana drobna, lecz nie jakaś kolosalnie obfita i trwała. Jednak jest i utrzymuje się w jakiejś tam formie do samego końca
        Aromat: to głównie czarna posłodzona kawa i gorzka czekolada. Lekkie nuty palone.

        SMAK:Wydawało mi się mniej pełne jak ostatnio. Fajnie czekoladowe, kawa wyczuwalna, ale nie dominująca, jak wydawało mi się poprzednim razem. Paloność zaznaczona. Piję się przyjemnie i gładko.

        Uwagi: Warka 18 czyli 14.03.2016 pite wczoraj tj. 02.04.2016

        Nawet po terminie było smaczne
        Cena 2,99zł, kupione z okazji lecącego terminu, ale musiało jeszcze 2 tygodnie odczekać na swoją kolej i moją "chęć na wieczorną gazowaną kawusię"
        Nic tylko brać :]
        Last edited by dlugas; 03-04-2016, 09:17.
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • klucha710
          Member
          • 05-2016
          • 35

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny bez prześwitów. [5]
          Piana: Drobnopęcherzykowata, bardzo gęsta, umiarkowanie znika, jasnąbrązowa, oblepia szkło. [5]
          Zapach: Od razu po otwarciu zapach ziaren kawy, ale nie zapażonych. Lekka nuta słodowa, pewnie byłaby więszka, gdyby nie kawa, która skutecznie ją zasłania. Lekkie nuty gorzkiej czekolady. Poczułem też bardzo delikatny zapach maślany(diacetyl). Aromaty palonych słodów wraz z karmelem [4]
          Smak: Średnia goryczka, ale pochodząca nie tylko z chmielu, ale także z kawy. Smak oczywiście wyraźnie kawowy, choć dobrze zbalansowany słodowością i karmelem ciemnych słodów. W tle delikatna kwasowość. Generalnie piwo gładkie, nie kłuje języka itp. [3.5]
          Wysycenie: Wysycenie umiarkowane. Piwo treściwe. [5]
          Opakowanie: Ciemna butleka 0,5l. Etykieta przejrzysta, czytelna, z ciekawym obrazkiem przedstawiającym podróżnika z kuflem piwa. Kolor etykiety beżowy. Ciekawe teksty na etykiecie, zwłaszcza dziennik podróżnika. Piwo rzuca się w oczy, zresztą cała seria podróży kormorana. Chojny skład, za co duży plus. [5]
          Uwagi: Powyższa ocena odnosi się do stylu, jeśli miałbym pisać subiektywnie, to piwa kawowe zupełnie nie są w moim guście, choć uwielbiam i pijam kawę.

          Moja ocena: [4.05]

          Comment

          • Pivotal
            Senior
            • 05-2013
            • 671

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Niemal czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
            Piana: Prawie nie daje się wytworzyć... półksiężyc z dużych, średnich i drobniejszych pęcherzyków, do końca taka była. [1]
            Zapach: Kwaskowy z nutą paloną, czuć kawę i czarną czekoladę. Zapach przyjemny i dość intensywny. [4]
            Smak: Kawowy, gorzkiej czekolady, trochę orzechowy... tu i ówdzie przemykają minimalne nutki owocowo-trawiaste. Piwo kwaskowe z niewielką przypalanką. [4.5]
            Wysycenie: Nie za duży. [3]
            Opakowanie: Firmowe z tłoczeniami. Etykiety podobne do innych z serii, czyli ładne... mają podany skład i ekstrakt oraz bardzo ładny, barwny kapselek "PODRÓŻE KORMORANA". [4]
            Uwagi: 28.07.2016/W21, wypite 20.07'16. Konkretne piwko z beznadziejną pianką. Wytrawny, lekki stout, piło się z przyjemnością. **198**

            Moja ocena: [3.875]

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              Warka: 12/07/2016 W20 pite lekko przeciągnięte bo 23/07/2016
              Pysznie kawowe.
              Czarna, leciutko posłodzona kawa.
              Troszkę gorzkiej czekolady i muśnięcie paloności.
              Gładkość od płatków i niskiego nasycenia sprzyja szybkiemu piciu.
              Zdecydowanie mniej kwaskowe i nie aż tak jedno wymiarowi kawowe jak poprzednie warki. Świetne sesyjne piwo.
              Po raz kolejny należą się brawa dla Browaru Kormoran
              Attached Files
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, praktycznie nieprzejrzysty. [5]
                Piana: Wlałem całą butelkę na raz, a piany właściwie nie było, lekko zmącona tafla i cienki pierścień. [1]
                Zapach: Intensywny aromat zmielonej kawy, palony, w tle czekolada. [4]
                Smak: Dominuje nieposłodzona kawa, lekki kwasek, troszkę czekolady, gładkie, średnia palono-ziołowa goryczka, średnia pełnia. [3.5]
                Wysycenie: Średnie - odrobinę za wysokie. [3.5]
                Opakowanie: Ładna etykieta, pełny skład, na minus to, że wygląda identycznie jak inne piwa z serii Podróże Kormorana, przez co zdarzyło mi się pomylić piwa. [4]
                Uwagi: Piwo mocno zdominowane przez kawę, właściwie smakuje jak zimna kawa, jak dla mnie troszkę zbyt jednowymiarowe, ale po za tym w porządku. Warka do 30.01.2017/W26.

                Moja ocena: [3.525]

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2300

                  CS wciąż trzyma dobrą formę.
                  Co prawda piana praktycznie się nie tworzy i jest wodnistość wynikającą z ekstraktu, ale w aromacie i smaku wciąż zdecydowana bardzo przyjemna kawa w typie espresso, do tego trochę paloności oraz kwasek, którego poziom w tym piwie jest często największym mankamentem.
                  Czym bliżej końca terminu ważności tym kwaskowość zwykle wychodzi większa.
                  Ale w świeżej warce, którą kupiłem (06.06.2018) kawa we właściwy sposób dominuje.
                  Nabyte w Auchan Puławska- 6.29 zł. Warto.

                  Comment

                  • LESNICZYy
                    Senior
                    • 01-2018
                    • 952

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                    Warka 10 przy końcu terminu wydaje się nieco zbyt pełna ale i tak szklankę piłem na 4 razy. Mniam.
                    Dorwałem na obniżce w makro za 4,31 zł, niestety tylko trzy butelki.
                    Dobre ale Wetliner Czarna lepiej mi smakował , dziabnięte w oszołomie za 2.98 zł , warka wrzesień .

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎