Kormoran, Plon czerwony

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DonZ
    Porucznik Browarny Tester
    • 2013.03
    • 303

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Klarowne, delikatnie zamglone. Ciemno miedziane, czerwone. [4.5]
    Piana: Ciemno beżowa, wpadająca w jasny brąz, obfita drobna, dość szybko się redukuje, zdobiąc szkło. [4.5]
    Zapach: Słodki, słodowo- karmelowy, przez chwilę był aromat słodkich czerwonych owoców, słaby chmielowy, delikaty DMS? W aromacie generalnie nuda. [3]
    Smak: Pół wytrawne w kierunku do pełnego, idzie odczuć delikatną wodnistość, słabe acz dominujące nuty palone o charakterze orzechowym, dalej są nuty karmelowe, i słodowe. Finisz dość pełny, z delikatną ale wyraźną goryczką lekko zalegającą ale krótko. [3.5]
    Wysycenie: Mogłoby być odrobinę wyższe. [3.5]
    Opakowanie: PLON na czerwono, nawet spoko. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.5]

    Comment

    • DariuszSawicki
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼
      • 2012.08
      • 2869

      #32
      Właśnie dorwałem nową warkę tego piwa i jest lepiej !!
      Mowa o warce z datą do 08.08.2014
      Oczywiście tylko różnice wskażę w stosunku do warki pierwszej.
      Już na początku widać zmianę, nie wiem, czy tu akurat na lepsze, ale barwa jednak wyraźnie pociemniała.
      Aromat dalej słodowy, ziołowy, ale już zniknęły te jakieś chemiczne wady, które były wcześniej. Więcej tu chmielu w aromacie, natomiast doszły jakieś bliżej mi nieznane zioła.
      W smaku piwo jest już lżejsze, bardziej pijalne. Sporo słodu i chmielu, trochę szkoda, że jakiś karmel doszedł. Goryczka jakby mniejsza, ale to piwo pije mi się przyjemniej niż pierwszą warkę.

      Comment

      • leona
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2009.07
        • 5853

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
        A zrobię tak, tylko, że w barach/restauracjach/browaro-restauracjach/pubach nie spotkałem się abym dostawał piwo nalewane do wilgotnych w środku szklanek.
        Takie pamiętam tylko za komuny, moczone/myte/płukane w wodzie i pod kran
        Trzy kufle w jedną rękę, trzy w drugą, raz...dwa...trzy do zlewu z wodą... Tak było, a teraz mamy techniczne rozwinięcie tego czyli tzw. spulboje. Poproś o prezentację podczas następnej wizyty w Chmielarni

        Comment

        • Pawel_K
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2013.02
          • 18

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, przezroczysty. [4.5]
          Piana: ładna, drobnopęcherzykowa, wzorowo oblepia szkło. długo się utrzymuje. [4.5]
          Zapach: Lekko chmielowy, czekoladowo karmelowy. Generalnie słaby. [3.5]
          Smak: Czekolada z bakaliami, rodzynki. Słaba goryczka, tylko to jest na minus. [4]
          Wysycenie: Między średnim, a słabym. [4.5]
          Opakowanie: Z informacji brakuje tylko IBU, ale rozumiem, że nie ma czym się chwalić. Kapsel sygnowany browarowi, wszystko ładne. [4]
          Uwagi: Piwo przyjemnie sycące, nie zalega na żołądku. Myślę, że można było zwiększyć ilość Marynki na goryczkę, bez obaw o uczucie ściągania na języku i długiej, ciężkiej goryczki w gardle.

          Moja ocena: [3.925]

          Comment

          • corsano
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2013.05
            • 182

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemno czerwony, rubinowy, opalizujący [5]
            Piana: Niska, drobnopęcherzykowa, trwała, ładnie oblepiająca ścianki [4]
            Zapach: Dość intensywny, słodki, landrynkowy, karmelowy, suszone owoce [4.5]
            Smak: Pełne, treściwe, głównie karmelowe, na finiszu lekka kawa, goryczka - średnia, krótka, przyjemna [4]
            Wysycenie: Niskie, idealne [5]
            Opakowanie: Fajny kształt butelki z wytłoczeniami, etykieta oszczędna ale z pomysłem, plus za cenne informację na kontretykiecie [4.5]
            Uwagi: Warka do 18.07.2014, pite w temperaturze 15°C

            Moja ocena: [4.3]

            Comment

            • yassmen
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2012.11
              • 288

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemna miedź wpadająca w czerwień. [5]
              Piana: Drobnopęcherzykowa, kremowa, trwała. [4.5]
              Zapach: Mrożone truskawki, karmel, słodowość. [4]
              Smak: Treściwe, pełne słodowości i karmelowej nuty. Lekkie posmaki owocowe, solidna wytrawna goryczka na finiszu. [4]
              Wysycenie: Niewysokie, niemal optymalne. [4.5]
              Opakowanie: Bardzo podoba mi się koncepcja logo z chmielowych szyszek. Potrzebne info zawarte; fajny papier etykiety. [5]
              Uwagi: Pite po raz pierwszy. Solidne piwo, ale nie ciągnie mnie do powtórzenia w najbliższym czasie.

              Moja ocena: [4.175]

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 2009.11
                • 6322

                #37
                o adresy z browaru...

                Lubię Kormorana ale czerwony to nie "moja bajka"

                Comment

                • leona
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2009.07
                  • 5853

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemna miedź z mocnym akcentem rubinu. Opalizujące [5]
                  Piana: Jak na ejla obfita. Kremowego koloru i konsystencji, średnio trwała [4]
                  Zapach: Owocowo-karmelowa słodowość. Chmiel średnio intensywny, ziołowo-trawiasto-żywiczny ale nie na amerykańską modłę [4]
                  Smak: Dobrze zbalansowane ale paradoksalnie za to ujmuję oceny. Wolałbym aby sodowa baza jednak nieco ustąpiła goryczce i chmielowi. Jest w przybliżeniu pół na pół, ja wolałbym 40/60 [3.5]
                  Wysycenie: Średnio wysokie, dobrze pasuje do przyciężkawego piwa [4.5]
                  Opakowanie: Fajna etykieta dobrze rozpoznawalnej serii. [4]
                  Uwagi: Chyba smakowało mi najbardziej spośród wszystkich kolorów. Rozumiem, że Marynka mogła posmakować na Wyspach

                  Moja ocena: [3.875]

                  Comment

                  • Ravf
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 2013.06
                    • 264

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Rubinowo-miedziany, lekko zmętniony. [4.5]
                    Piana: Średnio obfita, opada do krążka a później redukuje się do pierścienia. Osadza się na szkle. [3.5]
                    Zapach: Słodowo-karmelowy. Czuć też owoce, ale bardziej w klimatach suszonych owoców niż cytrusów. [4]
                    Smak: Podobnie jak w zapachu, słodowo-karmelowy, na finiszu średnia goryczka. [3.5]
                    Wysycenie: Średnio-niskie. [4.5]
                    Opakowanie: Brązowa, bezzwrotna butelka Kormorana. Kapsel i etykieta taka jak w innych Plonach. Na kontrze z ciekawszych informacji ogólny skład. [4]
                    Uwagi: Warka do 08.08.2014. Plon czerwony na pewno jest bardziej wyrazisty niż brązowy ale nie powiem, że lepszy. Ta karmelowość na dłuższą metę jest nieco męcząca. Do zielonego to w ogóle nie ma startu. Myślę, że bliżej mu do ESB niż PIPA.

                    Moja ocena: [3.8]

                    Comment

                    • Prusak
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 2005.07
                      • 4434

                      #40
                      Wydaje mi się, że ta karmelowość jest równoważona jednak przez goryczkę, ale to kwestia indywidualnych odczuć. Co do stylu, to - oczywiście - nie ma tu mowy o "czystości".

                      Comment

                      • Seta
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2002.10
                        • 6964

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Mocna herbata, mętne. [4]
                        Piana: U mnie ani zbyt trwała, ani intensywna, ale za to gęsta, ładnie brudzi szkło. [3.5]
                        Zapach: Mleczne cukierki, karmel, anyż. Za słodko. [3.5]
                        Smak: Mleczna czekolada, kawa latte, lekki orzech laskowy, średnia żywiczna goryczka długo finiszująca w stronę lekko pikantnych ziół. Dobra pijalność. Między 4 i 4,5. [4]
                        Wysycenie: Niskie, pasuje [4.5]
                        Opakowanie: Motyw różu nie przemawia do mnie, a nazwa się mi znudziła. Informacje bardzo dobre, bez pierniczenia. [4]
                        Uwagi: 08.08.2014. Porządne.

                        Moja ocena: [3.8]
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • yoxik
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 2012.10
                          • 427

                          #42
                          Kormoran, Plon czerwony

                          Piana drobna utrzymuje się . Kolor czerwony klarowny. Aromat jest truskawka i karmel bardzo przyjemny niezbyt intensywny. Smak to karmel i słodowość, jest pełnia, chmielenie jest wyczuwalne jako kwiatowo klasyczne dość słodkie z wyraźna nie przesadzoną goryczką. piwo pije się raczej długo te 16 blg daje pełnie i nie ma extra pijalności. ale do sączenia idealne na następny raz koniecznie schłodzić do 6-10'C będzie lepiej.
                          Również tutaj
                          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2008.09
                            • 4229

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Miedź, nieprzejrzysta [4.5]
                            Piana: Śnieżnobiała piana, po kilku minutach okrąg. [4]
                            Zapach: Wyraźnie słodowy-słodki ale bardzo przyjemny. [4]
                            Smak: Jak w zapachu wyrazna słodowość-słodkość skontrowana na finiszu przez goryczkę. Ale słodowość zdecydowanie na pierwszym planie. [3.5]
                            Wysycenie: Wszystko w porządku - ładnie się układa w żołądku. Dobra pijalność. [4.5]
                            Opakowanie: Wzornictwo mnie się podoba ale kolorystyka średnio. [4]
                            Uwagi: Całkiem przyjemne piwo. Przy niższej cenie bym czasem wracał.

                            Moja ocena: [3.85]
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • malika
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2014.06
                              • 1

                              #44
                              Na temat tego piwa mogę powiedzieć tylko tyle: kto nie pił niech żałuję!
                              Jestem pasjonatem tego piwa, kolor, smak, słodki zapach, aż się człowiek rozmarzył. Polecam !

                              Comment

                              • gebruiker
                                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                                • 2014.01
                                • 187

                                #45
                                Słabsze od zielonego, lepsze od brązowego. Przyjemna goryczka, niezbyt wysoka, niezalegająca. W aromacie, jak to w PLONach, wyczuwam głównie truskawki, ale może to już taki nasz narodowy styl - truskawki zamiast cytrusów w India Pale Ale. Generalnie aromat przyjemny, smak również. Goryczka mogłaby być wyższa, ale jak na polskie chmiele daje radę. Podsumowując - jeżeli nie ma nic ciekawszego w sklepie można kupić, ja się nie zawiodłem, ale jednak czegoś mi brakowało... Może taki już urok PIPA. Czegoś brakuje...

                                Comment

                                Przetwarzanie...