Witnica (BOSS), Lubuskie IPA

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • xcvxc
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2014.02
    • 47

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika i_g
    Można wiedzieć w którym? Moja felerna była z lidla na Jordana (ten koło Wiejskiej). Nie sprawdzałem czy były dostępne inne, wziąłem pierwszą lepsza z brzegu (dosłownie). Wątpię, żeby to była wina złego przechowywania czy coś w tym stylu. Możliwe żeby piwa z jedną datą były np. z różnych tanków? Albo 2 warki z tego samego dnia?
    Na Grunwaldzkiej koło szkoły tańca. Dla porównania dzisiaj zakupie jedną butelkę w Realu. Pamiętam pierwszą warkę Lubuskiego IPA, ameryki było więcej ale goryczka bardzo zbliżona, czyli wyraźna, zalegająca, pestkowa.

    Comment

    • Rogerson
      Porucznik Browarny Tester
      • 2012.08
      • 421

      #92
      Świetne piwo w świetnej cenie - żadnych wad, delikatnie zalegającą gorycz uważam za zaletę. Jutro jadę po więcej, w tej cenie to okazja jakich mało.

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 2012.09
        • 2089

        #93
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: bursztynowy, lekko mętny. [4.5]
        Piana: wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, trwała, ładnie oblepia szkło. [5]
        Zapach: średnio intensywny, przyjemny, początkowo mocno żywiczny, następnie dobrze wyczuwalne owoce tropikalne i cytrusy. [4.5]
        Smak: żywiczny, lekko owocowy, goryczka średnia, lekko zalegająca.
        Piwo smaczne, ale niezbyt zbalansowane. [4]
        Wysycenie: w sam raz. [5]
        Opakowanie: kiepska etykieta, firmowy kapsel, plus za podanie pełnego składu. [3]
        Uwagi: Warka do 20.08.2015.

        Moja ocena: [4.3]
        Last edited by yaro74; 2015-05-13, 20:03.

        Comment

        • Brodzislaw
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2013.09
          • 1020

          #94
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Zmętniony, ciemny bursztyn w odcieniu pomarańczy [4.5]
          Piana: Jasna obfita, opadła ale trzymała się do końca degustacji. [4]
          Zapach: Delikatny w nucie cytrusów i owoców (tropikalnych). [4]
          Smak: Słody w tym karmelowy kontrują goryczkę w nucie cytrusowej, żywicznej. Chmiel zalega na języku i podniebieniu, dając efekt ściągania. [3.5]
          Wysycenie: Średnie do wysokiego, optymalne. [4.5]
          Opakowanie: Czytelne ale nie powala artyzmem. [3]
          Uwagi: Nabytek z niemieckiego dyskontu

          Moja ocena: [3.8]

          Comment

          • KapitanPlaneta
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 2014.11
            • 69

            #95
            A mi smakowało... powtórzę sobie, a co? kto bogatemu zabroni!

            Aromat raczej słaby - prawdopodobnie brak chmielenia na zimno. Lekko zmętnione. W smaku mocno goryczkowe, ale smaczne. Goryczka jest lekko zalegająca, ale ja takową lubię. jak dla mnie to połowa stawki IP polskiego rynku. A za 4,5zł w lidlu pod domem (a nie sklepie specjalistycznym na końcu świata) kilka na pewno zakupię.

            Comment

            • lasica_lwd
              Kapral Kuflowy Chlupacz
              • 2014.06
              • 73

              #96
              Odpowiedź z Lidla.

              Szanowny Panie,
              w nawiązaniu do Pańskiego zgłoszenia dotyczącego piwa Lubuskiego, które kupił Pan w naszym sklepie, chcielibyśmy poinformować, iż zasygnalizowany przez Pana problem został w trybie pilnym skierowany do naszego Działu Kontroli Jakości oraz zgłoszony producentowi. Jednocześnie chcielibyśmy serdecznie Pana przeprosić za wszelkie niedogodności, jakie wyniknęły w związku z zakupionym w naszej sieci artykułem.
              Informujemy również, iż w przypadku nieprawidłowości w zakresie jakości zawsze możliwy jest zwrot produktu w placówce, w której został on zakupiony. Chcielibyśmy także podziękować za przekazaną przez Pana uwagę. Zapewniamy, że wszelkie tego typu informacje od klientów są dla nas cenne oraz każdorazowo przez nas analizowane.

              Z poważaniem
              Magdalena Saracen
              Lidl Polska

              Comment

              • Pess09
                Porucznik Browarny Tester
                • 2013.12
                • 284

                #97
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy, coś a'la herbata z cytryną. [4.5]
                Piana: Była nawet obfita i dość drobna jednak opada stosunkowo szybko do bardzo cieńkiej warstwy, delikatnie oblepia szkło. [4]
                Zapach: Słodkie cytrusy, dojrzałe owoce, stosunkowo mało tutaj żywiczność i zapachu drzewa iglastego, całość przyjemna i nawet intensywna choć mogło być lepiej. [4]
                Smak: Mało słodowe, zdominowane przez amerykańskie chmiele głównie w postaci grejpfruta. Mimo tego że czuć duże ilości chmielowego smaku to goryczka jest na średnim poziomie jak na IPA. Całość kwaskowata i lekko ściągająca. [3.5]
                Wysycenie: Preferował bym troszkę niższe. [3.5]
                Opakowanie: Niby nie jest jakieś tragiczne ale nie podoba mi się. [3]
                Uwagi: Piwo dobre jak na swoją cene, za 4,50 trudno dorwać inną IPA chyba że Żywca od którego jest zdecydowanie lepsze. Jednak jeśli porównywać by to piwo do innych z tego gatunku to wypada raczej słabiej.

                Moja ocena: [3.75]

                Comment

                • lasica_lwd
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 2014.06
                  • 73

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pess09
                  Kolor:
                  Uwagi: Piwo dobre jak na swoją cene, za 4,50 trudno dorwać inną IPA chyba że Żywca od którego jest zdecydowanie lepsze. Jednak jeśli porównywać by to piwo do innych z tego gatunku to wypada raczej słabiej.
                  [/FONT]
                  Żywiec to APA, nie IPA.

                  Comment

                  • PedroC
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 2014.05
                    • 62

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pess09
                    Uwagi: Piwo dobre jak na swoją cene, za 4,50 trudno dorwać inną IPA chyba że Żywca od którego jest zdecydowanie lepsze. Jednak jeśli porównywać by to piwo do innych z tego gatunku to wypada raczej słabiej.

                    Na Żywca APA nawet jak sprzedawali teraz w Carrefourze po 2,50 ciężko mi się było skusić, jeśli tak wygląda ichniejsza "nauka i zbieranie doświadczenia" to wróżę wielką przyszłość tamtejszemu projektowi Craft

                    Comment

                    • marqqq
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 2014.12
                      • 674

                      Masakra jak gorzkie to piwo via Lidl. Ledwo dopiłem. Lubię te apy, ipy i srapy, ale to coś bylo straszne.
                      Bardziej od gorzkiego już wolę kwaśne.

                      Comment

                      • Areh
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 2014.12
                        • 120

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq
                        Masakra jak gorzkie to piwo via Lidl. Ledwo dopiłem. Lubię te apy, ipy i srapy, ale to coś bylo straszne.
                        Bardziej od gorzkiego już wolę kwaśne.
                        Jeżeli kupowałeś w Lidlu, to sprawdź datę przydatności do spożycia. Jeżeli będzie tam 22.08.2015 - to nic dziwnego. Ta warka jest trafiona. Ja po dwóch łykach wylałem to coś do zlewu.

                        Comment

                        • marqqq
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2014.12
                          • 674

                          20.08.15
                          Ciut starsza.

                          Comment

                          • Rogerson
                            Porucznik Browarny Tester
                            • 2012.08
                            • 421

                            Czyli wychodzi na to że można w 100% zaufać warce do 23.08., bo wszystkie do tej pory obalone przeze mnie butle mają własnie tę datę i są bardzo dobre.

                            Comment

                            • yaro74
                              PremiumUżytkownik
                              • 2012.09
                              • 2089

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq
                              20.08.15
                              Ciut starsza.
                              To dziwne, bo wczoraj drugi raz piłem piwo z tej warki i goryczka nie jest za mocna. Podobne zdanie miał Petitpierre. Mojemu koledze, który jest fanem AIPA z Kormorana też smakowało.

                              Comment

                              • domaluj
                                Porucznik Browarny Tester
                                • 2012.04
                                • 303

                                Kupiłem w Lidlu 6 butelek z datą 22.08 i wszystkie były dobre. Żałuję, że wziąłem tak mało.
                                Dobre piwo, za tę cenę genialne.

                                Comment

                                Przetwarzanie...