Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Kinky Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • IvanH
    Member
    • 06-2007
    • 63

    #46
    Koledzy powyżej potwierdzają warzywność warki.
    Nie polecam nikomu, kto ma ochotę poznać walory equinoxa.

    Doctor Brew dostaje wielki minus za wypuszczenie na rynek warzyw z ogródka działkowego...

    Comment

    • Bolo88
      Member
      • 06-2014
      • 40

      #47
      Wczoraj w pubie z beczki. W aromacie i smaku posmaczek kiszonego ogóreczka. Bardzo obniżony poziom.

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #48
        Kolor: Herbaciany, klarowne.
        Piana: Słaba, szybko opada do obwódki wokół szkła.
        Zapach: Alkohol, iglaki, syrop na kaszel.
        Smak: Na pierwszym planie wykrzywiająca łodygowa goryczka poza tym syrop na kaszel i cukierki.
        Wysycenie: Średnie, OK.
        Opakowanie: Nuda od Doktorów, plus za dokładne info.
        Uwagi: Warka 12.06.15 Pierwsza warka mnie zachwyciła, ta to jakaś porażka. Wypiłem ale z wielkim trudem.
        Attached Files

        Comment

        • Aliusz
          Junior
          • 11-2013
          • 4

          #49
          Kolor: Bursztynowy, mocno mętny. [4]
          Piana: Wysoka, dość trwała, ogólnie ładna i dość zbita. [4]
          Zapach: Całkowicie schowana owocowość Equinoxa, aromat jakby przygaszony. Mocno wyczuwalna nieprzyjemna nuta ( piłem dość ogrzane ), którą ja kojarzę jako zapach wody spod kiszonych ogórków. [1]
          Smak: Dość złożony, owoce, średnia goryczka i niestety kiszony ogór. [2]
          Wysycenie: Średnie - nie przeszkadza w piciu. [5]
          Opakowanie: Klasyczne dla doktorów, schludne, dobrze wpada oko w lodówce w tłumie innych piw. [4.5]
          Sumarycznie: kupiłem dwa - zachęcony baardzo pozytywnymi recenzjami poprzedniej warki oraz świetnym aromatem APA, którą uwarzyłem niedawno na chmielu Equinox. Niestety drugie piłem z prawdziwym 'bulem i nadzieją' na poprawę smaku ( może przy dnie będzie lepiej ). Niestety nadzieja okazała się płonna, a ból i niesmak pozostał. Ciężko pojąć, jak można w taki sposób sknocić tego typu piwo..

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemne złoto, prawie pomarańcz, nieco zbyt zmętnione. [4]
            Piana: Niezbyt obfita, opadła do małej warstwy utrzymującej się do końca degustacji. [3.5]
            Zapach: Wybitnie chmielowy, z nutą owoców tropikalnych, trochę cytrusów i słodów. [4]
            Smak: Słody silnie kontrowane goryczką o nucie grejpfrutowej skórki. Goryczka zalega na podniebieniu. Z czasem ujawnia się alkohol. Słabo wyczuwalny jest słód. [3.5]
            Wysycenie: Wysokie do średniego, optymalne. [4]
            Opakowanie: klasyka doktorków [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.75]

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #51
              Equinox daje radę, wyraźnie różni się od innych, amerykańskich, nowofalowych chmieli. Jest b. słodszy, bez akcentu żywicznego. Mnie jednak zabrakło w tym piwie słodów. Nie wiem jak to zrobili doktorkowie, bo przecież ekstrakt jest całkiem spory.

              Comment

              • wychylybym
                Junior
                • 01-2016
                • 12

                #52
                Kolor: Pomarańczowe, mętne [5]
                Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, wysoka z doskonałym lacingiem [5]
                Zapach: Dość intensywny, owoce tropikalne, żywica [4.5]
                Smak: Cytrusowy, tropikalny, lekko żywiczny i orzeźwiający. Bardzo dobra, niezalegająca goryczka [5]
                Wysycenie: Średnie, więc idealne do stylu
                Opakowanie: Standard z Doctora Brew - choć estetyczne to zdecydowanie bardziej podobają mi się ich ostatnie eksperymenty. Trochę mnie dziwi jedynie, że nie dopisali w ostatnich warkach Kinky Ale - Equinox Single Hop IPA [4]
                Uwagi: Świetne piwo - jedynie zapach mógłby być nieco intensywniejszy, ale i tak jestem w stanie zrozumieć to zwycięstwo u Kopyra w rankingu

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Zamglony bursztyn. [4.5]
                  Piana: Średnio obfita, prawie biała, średnie pęcherzyki, umiarkowanie trwała. [3.5]
                  Zapach: Trochę cytrusów,żywicy i tropików, może odrobinę ziół, niezbyt wyraźny - jakby zapachy się zlewały, dość intensywny, nie jest źle, ale spodziewałem się więcej [3.5]
                  Smak: Typowa dla DB "ejlowa" podstawa słodowa, wytrawne, wyraźnie czuć tu obecność chmielu: ziołowo-grejpfrutowe, wysoka goryczka o średniej długości. Jak dla mnie to trochę brakuje tu złożoności. [3.5]
                  Wysycenie: Średnio-wysokie, mogłoby być odrobinę niższe. [3.5]
                  Opakowanie: Jak inne z DB. [3.5]
                  Uwagi: Ogólnie piwo jest w porządku, nie jest ani wyjątkowe, ani wadliwe czy niesmaczne - po prostu ot tak do wypicia. Warka 17.09.2016.

                  Moja ocena: [3.55]

                  Comment

                  • michael50
                    Senior
                    • 06-2013
                    • 325

                    #54
                    Skusiłem się na te piwko w piątek wieczorem i nie żałuję Na pewno nie wypiłem go jednym łykiem, lałem do kufelka po trochu, małymi porcjami. Niesamowicie wyraziste piwo, ma w sobie moc gorzkiego Ale, lecz jednocześnie jest ono zrównoważone delikatnymi, choć bardzo wyrazistymi cytrusami. Po prostu smaczne! Do tego dochodzi bardzo ładny kolor - pełny pomarańcz...

                    Polecam.
                    Last edited by michael50; 03-02-2017, 20:24.

                    Comment

                    • chechaouen
                      Senior
                      • 01-2011
                      • 1180

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny bursztyn. Mocne zmętnienie [4]
                      Piana: Ogromna czapa sztywnej i powoli opadającej piany [5]
                      Zapach: Cytrusy, tropiki i coś na kształt nuty... truskawkowej? Czuć też słodką kwiatowość [4]
                      Smak: Dość głęboka grejpfrutowa goryczka. W ciele słodowym sporo słodkawych posmaków kwiatowo-owocowych. Goryczka na finiszu trochę ściąga, przechodzi w łodygowość [4]
                      Wysycenie: Moim zdaniem za wysokie. Nieco przeszkadza [3.5]
                      Opakowanie: Doktorowa klasyka. Dużo info, dokładny skład itp. [4]
                      Uwagi: Data: 19.02.2017

                      Moja ocena: [4.075]

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #56
                        Warka: 09/09/2017 pite 23/06/2017

                        Piana obfita. Zbyt obfita. Później się wysycenie uspokaja.
                        W aromacie iglaki?, mandarynki i pomarańcze. Lekkie mango.
                        W smaku z początku uderza spora ziołowa goryczka. Po kilku łykach przechodzi w grapefruit. Niezły balans. Jest ananas i mango.
                        Troszkę jednak drażni wysycenie. Brakuje gładkości.
                        Udane, Pijalne i sesyjne piwo z tym, że pierwsza warka jednak była bogatsza.

                        "kinky" fota.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎