Widawa, Czorny Miś

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Glingorth
    Porucznik Browarny Tester
    • 2014.04
    • 283

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Nieprzejrzyście czarny [5]
    Piana: Żywa, przy przelewaniu łatwo może uciec ze szkła. Beżowa, z czasem zanika do małego dywanu. [3.5]
    Zapach: Popiół, zioła, chmiel, gorzka czekolada [4]
    Smak: Z początku kwaskowate, po ogrzaniu czuć kawę, czekoladę i palone nuty. Goryczka średnia, nawet za niska jak na czorną IPĘ. Piwo wydaje się być trochę oleiste, ma ciało [4]
    Wysycenie: Średnie, nawet wydaje się że wysokie, bo szczypie w ustach, w każdym razie fajnie orzeźwia [4.5]
    Opakowanie: Świetna etykieta z humorem, fajnie będzie pasowała do kolekcji obok pierwszego Misia [5]
    Uwagi: Do którego jest to piwo? Bo trochę mi przeleżało na półce a ktoś zapomniał przypieczętkować datę

    Moja ocena: [4.075]

    Comment

    • Pivotal
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2013.05
      • 671

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Nieprzejrzysty, bardzo ciemny brąz. [4]
      Piana: Bardzo wysoka o brązowawym zabarwieniu, opada powoli, trwale osadzając się na szkle, pozostawia delikatne kręgi. Po siedmiu minutach od wlania opada do centymetra, pozostaje do końca. [5]
      Zapach: Z butelki i po przelaniu przez kilka minut zapach był mocny, ziołowo-łodygowy oraz trochę czekoladowy, kakaowy, popiołowy... Po chwili na pierwszy plan wysunęły się czarna czekolada, kawa, słody palone i nuty popiołowe, a zioła zeszły na dalszy plan. Zapach dość intensywny i bardzo przyjemny. [4]
      Smak: Gorzkiej czekolady, kakao, słodów palonych, lekkiej wędzonki, trochę kawowy, popiołowy z wyczuwalnymi nutami ziołowymi. Piwo było kwaskowe, ale i wytrawne... goryczka pochodząca od paloności, poniżej średniej o umiarkowanej długości. [4]
      Wysycenie: Powyżej średniej. [5]
      Opakowanie: Jak w poście#15. Butelka o pojemności 330ml, fajna etykieta, z podanym, szczegółowo składem, kapsel był bez nadruku. [4]
      Uwagi: Warka do 15.04.2016, wypite 11.04'16. Czorny Miś jak na swoje parametry jest bardzo łagodny i treściwy - jedno z ciekawszych piw jakie piłem w ostatnim czasie. Pierwsze moje piwo z Widawy. **166**

      Moja ocena: [4.15]

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 2009.11
        • 6322

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Baaaardzo ciemny. [4.5]
        Piana: Trwała, bardzo powoli opadająca. Lacing spory, krążkujący. Na długo jeszcze min. 1 cm. [4.5]
        Zapach: Paloność, susze owocowe, lekkie słodkawe kable /lekko przyjarane/ likierowość, orzechy, kawa... oj tu się dzieje... duuużo się dzieje. [4.5]
        Smak: Ciekawa mieszanka smakowa, kwaskowa gorzkość, susze owocowe, nuty orzechowo kawowe. Gorzkawa likierowość, goryczka nie za duża. [4.5]
        Wysycenie: Średnie, dopasowane. [4.5]
        Opakowanie: Mimo że etykieta ma już swoją historię nie opatrzyła się a pomysł że jest fajny to dalej aktualny. [4.5]
        Uwagi: Bardzo przyjemne, bogate w smaczki piwo. Aż żal że jest tylko jedna mała buteleczka... no ale z drugiej strony można przyłożyć się do smakowania w takiej sytuacji.

        Moja ocena: [4.5]

        Comment

        Przetwarzanie...