Zodiak, [Perun] Jasny Grom

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Major Piwnych Rewolucji
    🍼
    • 2012.08
    • 2869

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Piękny ciemny bursztyn z lekkim zmętnieniem. [5]
    Piana: Grube bąble, ale ślad pozostawiły niezłe na szkle. Piana krótka z centymetrową trwałą czapą. [3]
    Zapach: Słodowy i słodki. Trochę przypomina Amber Boy, mało cytrusów, zero żywicy i sporo tropikalnych owoców. Zapach jednak jak na APA jest intensywny. [4]
    Smak: Treściwe, przyjemne piwko. Słodowe, ale też z grejpfrutową, właściwie pestkową goryczką, jednak delikatną. Trochę mi tu karmelu za dużo, niestety nie są to melanoidyny. Ups.. na finiszu coraz bardziej słodkie. [3]
    Wysycenie: Trochę za niskie. [3.5]
    Opakowanie: Skromna, prosta, ale z podkreślonym stylem. Grafika mało elegancka. [3.5]
    Uwagi: Piwo jak na APA jest bardzo treściwe, ŻAPA to przy nim wymoczek. Również Jankes jest cienki. Jednak Jankes ma więcej goryczki, a Jasny Grom jest po prostu za słodki i karmelowy.
    W4 z datą do 30.04.2015.

    Moja ocena: [3.5]

    Comment

    • chechaouen
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼🍼
      • 2011.01
      • 1180

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy. Bardzo lekkie zmętnienie [4]
      Piana: Jak na APA/AIPA to całkiem spora, nieźle też z trwałością. Cienka warstwa zostaje długo, oblepia też szkło [4]
      Zapach: Przyjemny, klasyczny aromat amerykańskich chmieli. Zdecydowanie więcej jest owoców tropikalnych niż akcentów leśno-żywicznych. W tle też wyraźna nuta karmelowa [4]
      Smak: Całkiem niezła APA/AIPA ze średnio głęboką goryczką, która jest długa, na finiszu nieco ściągająca ale ogólnie przyjemna. Goryczka w typie grejpfrutowym. W warstwie słodowej nieco płasko, brakuje jakiejś bardziej wyrazistej owocowej kontry. Trochę karmelu i tyle. Pije się dość dobrze. Jednak jak na tak w sumie wysokie procenty i ekstrakt, to z treściwością i słodowym ciałem jest tak sobie [4]
      Wysycenie: Nie za wysokie, odpowiednie [4.5]
      Opakowanie: Craftowy minimalizm. Niestety jeżeli o skład też bardzo oszczędne info (brak wymienionych chmieli, słodów, drożdży itp.) [3]
      Uwagi: Piwo z datą 30.04.2015

      Moja ocena: [3.975]

      Comment

      • Petitpierre
        Major Piwnych Rewolucji
        🥛🥛🥛🥛
        • 2014.01
        • 2565

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Mętne, ale to przed transport, więc pewnie jakby się bardziej ustało, to w kierunku jasnomiedzianym [3.5]
        Piana: Bujna, bardzo ładna [5]
        Zapach: Pomieszanie cytrusów, z narastającą ziołowością i żywicami, zapach ogólnie hamerykański, ale nie przesadzony, za to wyrazisty. Grejpfrut, pinia. Nuta dolna bardziej ziemista [4.5]
        Smak: Wreszcie APA, która nie gryzie, goryczka stonowana, piwo solidne, pełne, a do tego orzeźwiające. Goryczka nie zalega na podniebieniu [5]
        Wysycenie: norma [3]
        Opakowanie: Schludnie, przejrzyście, ciekawy wzór [5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.65]
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • titan
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 2014.08
          • 122

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemno złoty, jasny bursztyn, klarowne [5]
          Piana: Biała średnio obfita, szybko opada do krążka, delikatny lasing [3.5]
          Zapach: Przyjemny, słodkie tropikalne cytrusy, liczi, biszkopt [4]
          Smak: Żywiczny z podbudową słodową. Średnia żywiczna goryczka. [4]
          Wysycenie: Odpowiednie [4.5]
          Opakowanie: Ładne, firmowy kapsel [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.05]

          Comment

          • Brodzislaw
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2013.09
            • 1020

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowa, nieco zmętniona. [4]
            Piana: Jasna, początkowo obfita opadła do małej warstwy. [4]
            Zapach: Słody - karmelowo-owocowe, chmiele w nucie żywicznej, cytrusów i słodkich owoców [4.5]
            Smak: Słodowy, karmelowy owocowy, goryczka grejpfrutowa. [4]
            Wysycenie: Średnie, optymalnie. [4]
            Opakowanie: Proste i czytelne. [4]
            Uwagi: Świetne piwo, które ma lepszy aromat od smaku.

            Moja ocena: [4.175]

            Comment

            • Admirador
              Porucznik Browarny Tester
              • 2015.03
              • 431

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztyn, lekko zmętnione. [4]
              Piana: Drobna. Średniowysoka, ale za to ładnie się trzyma i pięknie oblepia szkło. [4]
              Zapach: Słodkie owoce tropikalne na pierwszym planie. Dalej trochę karmelu. W sumie przyjemnie, ale żeby jakoś intensywnie, to nie. [3.5]
              Smak: Średnia goryczka o profilu grapefruitowym, krótka i przyjemna. Jest też karmel i nuty słodowe. Treściwe piwo. Jak na APA, to nawet bardzo treściwe. [4]
              Wysycenie: Średnie, jak na styl to chyba trochę za wysokie. Ale nie powiem, że jakoś specjalnie przeszkadzało. Piło się bardzo dobrze i szybko. [4]
              Opakowanie: Eta bez rewelacji, kapsel firmowy. Informacje o składzie tylko ogólne. [3.5]
              Uwagi: Warka z datą 25/03/2016.
              Dobre piwo, nie mam większych zastrzeżeń, wypiłem z przyjemnością. Ale żebym zapamiętał jakoś szczególnie, to też chyba nie.

              Moja ocena: [3.8]

              Comment

              Przetwarzanie...