Gościszewo, [AleBrowar/Nøgne Ø] Deep Love

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cyoorka
    Porucznik Browarny Tester
    • 2007.03
    • 338

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Głąboki bursztyn, klarowne. [4.5]
    Piana: Średnich rozmiarów, drobna, dosyć szybko opada, osiada na szkle. [3.5]
    Zapach: Przyprawowy, cytrusowy, lekko bananowy. [4.5]
    Smak: Gęste, z początku żywiczne, chmielowe, po chwili pojawiają się akcenty przyprawowe, owocowe. Goryczka wyraźna, mocna, ale okiełznana. Po przełknięciu wyczuwalny rozgrzewający alkohol. [4]
    Wysycenie: Wysokie. [4]
    Opakowanie: Bardzo w moim guście. [5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • duvel88
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2012.12
      • 134

      #62
      świetne piwo testowane w Żywcu z kija i widzę, że cena 8 PLN była baaaaaardzo atrakcyjna

      Comment

      • docent
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2002.10
        • 5205

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, zamglony. Pięknie wygląda pod światło. [5]
        Piana: Drobna, obfitość średnia. Zanika do cienkiej, choć trwałej warstwy. [3.5]
        Zapach: Początkowo przyjemny cytrusowy aromat amerykańskiego chmielu, dopełniony belgijską fenolową przyprawowością. Z czasem belgi biorą górę, a pod koniec czuć nawet i trochę alkoholu. [4.5]
        Smak: Połączenie magawyrazistych i mocnych smaków – rzeczonej fenolowej, pikantnej przyprawy z solidną goryczką. Pełne w smaku ale bynajmniej nie ciężkie. Dość szybko akcent belgijski przeważa szalę i piwo nabiera słodowo-przyprawowego charakteru, brakuje mocniejszej przeciwwagi w postaci goryczki. Poza tym trochę za mało czuć żyto, a za bardzo karmel.

        Próbowałem tego piwa trzy razy z beczki i raz z butelki. Dwie wersje beczkowe były bardzo różnorodne - raz piwo było rzeczonym West Coast IPA, dość lekkie z dominującym akcentem amerykańskim (nawet barwa była jaśniejsza). Za drugim razem była totalna fenolowa Belgia. Wersja butelkowa bliska jest temu, co było na premierze tego piwa w KiKu. [4]
        Wysycenie: Średnie, przez 3/4 butelki jak najbardziej odpowiednie. Później trochę go brakuje. [4.5]
        Opakowanie: Malowana butelka to absolutna rewelacja. Piwo prezentuje się przepięknie. Do tego wszystkie informacje o składzie. Poza skalę! [5]
        Uwagi: Deep Love ma potężny potencjał do dalszego rozwoju bo połączenie stylu amerykańskiego i belgijskiego to klasyka ruchu craft. Ciekaw jestem jak wyjdzie w wydaniu Nøgne Ø!

        Moja ocena: [4.25]
        Attached Files
        Last edited by docent; 2014-07-04, 20:27.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • PedroC
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 2014.05
          • 62

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztyn, trochę mętne. [4.5]
          Piana: Na początku wysoka, drobnoziarnista. Potem opada do milimetrowego kożuszka, ale przepięknie oblepia szkło. [4]
          Zapach: Trochę żywicy, więcej cytrusów, ale sporo SIANA i do tego przyprawy/nut ykrozenne. No no, jest belgique. [5]
          Smak: Pełne, nawet gęste, czyli żyto na swoim miejscu. Goryczka duża, ale kontrowana jest bardzo dobrze przez ciało piwa. Grejpfrut i STAJNIA. Oh yeah! [5]
          Wysycenie: Na początku wydaje się ciut za wysokie, ale po chwili jest OK. [4.5]
          Opakowanie: Przepiękna butelka, chyba najlepsza do tej pory z polskich craftów. [5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.85]

          Comment

          • pizmak666
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼
            • 2006.12
            • 1898

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PedroC
            Opakowanie: Przepiękna butelka, chyba najlepsza do tej pory z polskich craftów.
            A po za nią jest jakaś inna która ma jakiekolwiek zdobienia?
            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

            Comment

            • DonCarlo
              Kapral Kuflowy Chlupacz
              • 2014.02
              • 55

              #66
              Genialne piwo. Świetny balans między goryczką i słodowością. Nie wiem czy jest 100 IBU ale na pewno jest sporo, w każdym razie nie męczy, goryczka jest bardzo czysta, grejpfrutowa i na tyle ile to możliwe niezalegająca, nie zostawia nieprzyjemnych posmaków. Dodatek słodu żytniego też fajnie wpłynął na odczucie w ustach. Bogaty smak i aromat ze względu na ciekawe uzupełnianie się elementów amerykańskich i belgijskich. Jestem pod wrażeniem, na gorąco - mój aktualny numer 1.

              Comment

              • Chmielnicki
                Porucznik Browarny Tester
                • 2012.07
                • 324

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666
                A po za nią jest jakaś inna która ma jakiekolwiek zdobienia?
                Chociażby piwa z Ambera (Pszeniczniak, Koźlak). Chyba że wprowadzasz bardzo ostre rozróżnienie między piwami regionalnymi a rzemieślniczymi (craft). Dla mnie każde piwo, które jest warzone uczciwie, wyłącznie z naturalnych składników, jest craftem (nawet jeśli w jego produkcji nie uczestniczą rzemieślnicy, czeladnicy, mistrzowie cechów, bednarze, kołodzieje, zduni, rymarze, ludwisarze, zecerzy i klucznicy).

                Comment

                • becik
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🍼🍼
                  • 2002.07
                  • 14999

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: brunatno-rubinowy, mętne [5]
                  Piana: jasnobeżowa, drobna, zwarta, długo się trzyma, osadza się na szkle małymi plamkami, do końca zostaje w kuflu [4.5]
                  Zapach: słaby ale miły, chmielowo-owocowy z domieszką cytrusowych akcentów [4]
                  Smak: pełne, treściwe, wszystkie smaki cudownie ze sobą grają, mocna goryczka współgra z fajnym posmakiem owocowo-zbożowym na świetnej słodowej podbudowie, gdzieś daleko w tle minimalne, przygaszone żywiczne nuty [5]
                  Wysycenie: bez zarzutu [5]
                  Opakowanie: butelka z nadrukiem na szkle o fajna sprawa, tylko czemu ta ośmiornica ma usta z nurtu "gender"? Do tego te opisy z tyłu" kochamy Nogne...wspólne piwo przepełnione jest miłością" - nie za dużo tych czułości? Juz widzę Knuta wsypującego chmiel do warzelni, a któryś z chłopaków z AB masuje mu plecy w międzyczasie, żeby Knut się nie stresował.....mniejsza z tym [3.5]
                  Uwagi: Cóż, lecąc po całości to piwo to orgazm w gębie, jest wyśmienite

                  Moja ocena: [4.525]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 2014-07-07, 21:42.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • DonZ
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 2013.03
                    • 303

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Klarowne, ciemno bursztynowej barwy, względnie mocna herbata. Delikatnie opalizuje. [5]
                    Piana: Złamana biel, drobna, niewysoka, w miarę trwała. Oczekiwałbym wyższej piany. [4]
                    Zapach: Jest chmiel. Nie jakiś mocno intensywny ale dobrze wyczuwalne nuty chmielowe, cytrusy, karmel, odrobinę nuty kojarzące się z nasionami kawy. Korzenne aromaty belgijskie i delikatne nuty drożdżowe. [4]
                    Smak: Pełne z wrażeniem lekkiego i wytrawnego, w smaku zdecydowana goryczka. Belgijskie sznyt korzenny pomieszane z cytrusowymi klimatami, gorzkiej skórki grejpftura. Piwo gęste i gładkie. finisz solidnie goryczkowy utrzymujący się ale nie zalega w sposób negatywny. [4.5]
                    Wysycenie: Wysycenie średnie, do niskiego bardzo odpowiednie, nie przeszkadza. [4]
                    Opakowanie: Ładna butelka, jak dla mnie wszystkie mogły by być malowane. [5]
                    Uwagi: Butelka zakupiona na drugi dzień od premiery, swoje odczekała, czy z datą do 30 listopada to dobry pomysł, nie wiem na ile straci a na ile zyska, piwo jest godne spróbowania, choć świeża wersja beczkowa smakowała mi najlepiej.

                    Moja ocena: [4.3]

                    Comment

                    • pioterb4
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2006.05
                      • 4322

                      #70
                      Póki co na półmetku to mój faworyt do miana piwa roku. Piękna kompozycja amerykańskich chmieli (tym razem trochę) i Belgii (mocno), plus żytnia treściwość i trochę zamaskowane 100 IBU. Hicior, Riging Bitch z Flying Doga może się schować.

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 2012.09
                        • 2089

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemny bursztyn, zmętniony. [4.5]
                        Piana: średnio wysoka, drobne i średnie pęcherzyki, utrzymuje się do końca w postaci cienkiej warstwy, zostawia ślady na szkle. [4.5]
                        Zapach: średnio intensywny, estrowo-chmielowy, zdecydowanie owocowy (oewoce tropikalne, brzoskwinia), lekka słodowość. [4]
                        Smak: owocowość, spora lekko słodkawa słodowość, delikatna żywiczność i karmel. Goryczka średnio mocna, początkowo przyjemna, pod koniec lekko męcząca. Piwo jest średnio treściwe. [4]
                        Wysycenie: w sam raz. [5]
                        Opakowanie: fajny pomysł z nadrukiem na butelce, chyba najlepsza "etykieta" Alebrowaru, chociaz i tak nieco kiczowata, firmowy kapsel. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.125]

                        Comment

                        • Derbeth
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 2013.04
                          • 337

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: bursztynowy [4.5]
                          Piana: biała, gęsta, drobnopęcherzykowa, dość trwała, dobrze oblepia szkło [4.5]
                          Zapach: dość intensywny, głównie żywica, ale też przyprawy i mango [4.5]
                          Smak: owocowe, głównie owoce tropikalne, na finiszu wchodzi ziołowo-żywiczna goryczka, solidna, ale względnie krótka oraz rozgrzewający alkohol; piwo jest gęste i lepkie; w miarę picia goryczka staje się coraz bardziej wyraźna i nieco przeszkadza [4]
                          Wysycenie: średnie, ok [4.5]
                          Opakowanie: sporo informacji o piwie, szata graficzna oryginalna i mnie się podoba [5]
                          Uwagi: Ciekawe piwo, ale ciężko mi się nim zachwycać - za bardzo dała mi w kość goryczka.

                          Moja ocena: [4.325]

                          Comment

                          • gebruiker
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 2014.01
                            • 187

                            #73
                            Piwo wraz z upływem czasu traci prawie zupełnie aromat. W smaku wybijają się dość silne nuty kwaskowe, prawie przykrywając inne. Można oczywiście wyczuć fenole, ale lekkie.
                            Pozostała za to wysoka goryczka i przyjemna żytnia aksamitność.

                            Generalnie piwo można nadal wypić z przyjemnością , z tym że świeże było o wiele lepsze.

                            Podsumowując -
                            świeże Deep Love - piwo bardzo dobre, prawie wybitne, Deep Love po miesiącu - niezłe piwo, ale czas robi swoje.

                            Czekam na warkę z Nogne.

                            Comment

                            • Azi_92
                              Kapral Kuflowy Chlupacz
                              • 2014.03
                              • 38

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Herbaciano-pomarańczowy; piwo jest bardzo mętne. Prezentuje się majestatycznie [5]
                              Piana: Czapa. Wysoka, trwała, gęsta, drobnoziarnista, biała, oblepia [5]
                              Zapach: Dobrze zbalansowane nuty słodowo-chmielowe. Z chmieli wyczuwam grejpfruta, cytrusy, brzoskwinię. Prócz tego aromaty słodowe, ciut karmelu, przyjemny drożdżowy aromat. Z czasem aromaty chmielowe przykrywają resztę. [4.5]
                              Smak: Piwo jest bardzo pijalne - w ciągu kilku minut większość została wypita. 100 IBU to raczej tu nie ma - goryczka jest krótka i szybko znika, aczkolwiek jest przyjemna. I w końcu ("staż" mam niewielki, bo raptem roczny) zrozumiałem o co chodzi w "aksamitności" piwa, którą jakoby ma gwarantować słód żytni. [4.5]
                              Wysycenie: Niskie, świetne [5]
                              Opakowanie: Ośmiornica super, mniej mi się podoba rozmaitość czcionek. Ale jest spoko, szkoda tylko że to nie etykieta [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.575]

                              Comment

                              • yoxik
                                Porucznik Browarny Tester
                                • 2012.10
                                • 427

                                #75
                                Gościszewo, [AleBrowar/Nøgne Ø] Deep Love

                                Piana drobna niezbyt obfita. Kolor pomarańcz jasny bursztyn bardzo ładny. Aromat belgijskie nuty owoce lekki karmel i kwaskowatość. Smak uderza wysoka goryczka poza tym jest słodycz, karmel, owocowe estry, amerykańskie chmielenie, ciało lekka dzikość. piwo złożone bardzo dobre i przy tym bardzo pijalne.
                                Również tutaj
                                https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                                Comment

                                Przetwarzanie...