Sulimar, Rubi Lager

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🍼🍼
    • 2002.07
    • 14999

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: rubinowy [4]
    Piana: bezowa, gęsta, drobna, opada powoli ale dłuższym czasie znika zdecydowanie szybciej [4]
    Zapach: słaby, kwiatowo-wiśniowo-słodowy [3]
    Smak: leciutka pełnia, treściwości brak, momentami sprawia wrażenie rozwodnionego, w smaku dominuje landrynkowo-karmelowa słodkość, goryczka pestkowo-wiśniowa, daleko w tle słodowa baza [2]
    Wysycenie: trochę za duże [4]
    Opakowanie: rysunki beznadziejne, plus za brązowa butelkę i kapsel [3]
    Uwagi: Kiepskie piwo, wymęczone

    Moja ocena: [2.8]
    Attached Files
    Last edited by becik; 2015-04-12, 17:00.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • laiquibe
      Kapral Kuflowy Chlupacz
      • 2015.05
      • 36

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Rzeczywiście rubinowy, ciemna wiśnia, taki koźlakowy. [4.5]
      Piana: Gęsta, ale momentalnie opadła, parenaście sekund i nie ma piany. Zniknęła całkowicie. [2]
      Zapach: Śliwka, paloność, ciemne słody. Zdecydowanie jakieś owoce i lekki popiół. Po przelaniu do szkła śliwka zamieniła się w wiśnie i pojawił się taki lekko mdły zapach. Generalnie nie jest źle. [3.5]
      Smak: Lekko kwaskowate a nawet powiedziałbym cierpkie. W posmaku czuć alkohol. Powiedziałbym, że półsłodkie. Goryczka na niskim/średnio niskim poziomie, taka dziwna trochę. Bardziej pestkowa niż alkoholowa/chmielowa. Czuć jakieś owoce w smaku - mi skojarzyły się z porzeczkami. Choć może to ten karmel w połączeniu z kwaśnością dał taki efekt. Jest trochę wodnistości, choć słodkość ją maskuję. Zastanawiałem się pomiędzy 3 a 3,5 w ocenie - przeważył fakt, że spodziewałem się znacznie gorszego piwa po takim "żabkowym" wynalazku. [3.5]
      Wysycenie: Wysokie, miejscami przeszkadzało w odbiorze - nie przepadam za efektem "musowania" na języku. [3.5]
      Opakowanie: Ładna butelka, kapsel firmowy, kolorystyka i szata graficzna craftowa. Dałbym sobie coś odciąć, że widziałem jakieś piwo z browaru craftowego o bardzo podobnej szacie graficznej. Brakuje informacji jakie to 7 słodów użyto do uwarzenia tego piwa. [3.5]
      Uwagi: Warka do 11.01.2016r. Dostałem w "prezencie". Piwo nie jest złe ale też nie porywa niczym. Jest trochę elementów koźlakowych. Czy powtórzyłbym? Raczej nie, wolałbym nabyć jakiegoś koźlaka w podobnej cenie.

      Moja ocena: [3.4]
      http://miesozerny.pl

      Comment

      Przetwarzanie...