Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Olimp] Prometeusz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mars276
    Senior
    • 07-2014
    • 134

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciut za jasny. Raczej złoty. Piwo jest w zasadzie klarowne, ale unoszą się w nim drobinki chmielu. [4]
    Piana: Ładna - wprawdzie w dużej mierze średniopęcherzykowa, ale bardzo trwała, zwłaszcza u samej góry dość zbita i przechodząca w drobne pęcherzyki. Pozostawia ładny lacing. [4]
    Zapach: Bardzo przyjemny. Ziołowo-śliwkowy. Super sprawa. Duże zaskoczenie. Szczęśliwie nie trafiłem na nieudaną, maślaną warkę. [4]
    Smak: Powtórka z rozrywki - ziołowe aromaty z przodu, z tyłu nuty śliwkowe. Piwo raczej wytrawne - choć wyczuwalne nuty śliwkowe oszukują zmysły i dodają słodyczy. Przyjemna średnia goryczka. [4]
    Wysycenie: Średnie - idealne. [5]
    Opakowanie: Etykieta trochę siermiężna. Plus za pełen skład, ale generalnie nie moja bajka. [3]
    Uwagi: Jestem bardzo mile zaskoczony. Piwo kupiłem pod koniec lipca, a potem natknąłem się na komentarze o diacetylu, którego naprawdę nie cierpię w IPA. Odstawiłem piwo do lodówki i nie miałem ochoty go degustować. W końcu przyszedł ten czas i jestem więcej niż usatysfakcjonowany. Super piwo. Warka ważna do 31/12/2014.

    Moja ocena: [4.375]
    ---------------
    Ocena usunieta z rankingu.
    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Gmeranie przy ocenie. Należy ponownie ocenić, żeby automat wyliczył prawidłowy wynik i zapisał ocenę.
    Art, Admin

    ---------------
    Last edited by ART; 26-08-2014, 08:10.

    Comment

    • Mars276
      Senior
      • 07-2014
      • 134

      #17
      Edytowałem post i ocenę aromatu i smaku zmieniłem na 4 z 4,5. W związku z tym łączna ocena nie jest prawidłowym wyliczeniem składowych.

      Comment

      • gebruiker
        Senior
        • 01-2014
        • 187

        #18
        Prometeusz to taki typowy średniak, jak i cały Olimp - można wypić, jak nic innego nie ma pod ręką, ale żeby się nim jakoś zachwycać... Przynajmniej nie ma już zabójczego diacetylu, został tylko słaby aromat chmielowy i niezbyt porywający smak - lekko ziołowy, może jakieś tam owoce gdzieś majaczą. Ja jestem na nie, jak zresztą na cały ten styl nazywany Polish IPA.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23817

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mars276 Wyświetlenie odpowiedzi
          Edytowałem post i ocenę aromatu i smaku zmieniłem na 4 z 4,5. W związku z tym łączna ocena nie jest prawidłowym wyliczeniem składowych.
          Wyedytowałeś komentarz a nie samą ocenę, która jest zapisywana gdzie indziej. Musisz ocenić ponownie.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9748

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty, klarowny. Jak mawiają Estończycy, so far, so good... W pokalu pływa okazały, ponadcentymetrowy farfocel, prawdopodobnie przedostał się spod kapsla przy nalewaniu...
            Takich niespodzianek nie lubimy, stąd ocena. [2.5]
            Piana: Białokremowa, dość drobna, wysoka, średniotrwała, całkiem ładnie się osadza... [4]
            Zapach: Żywiczno-chmielowy z powiewem owocowym. [3.5]
            Smak: Chmiel z aptecznym posmakiem, po chwili goryczka rozlewa się po podniebieniu, dominuje i głuszy kubki... [3.5]
            Wysycenie: Wysokie. Pokal jest pełen małych bąbelków. [4]
            Opakowanie: Nostalgiczne euro, czarny kapsel. Bardzo starannie wykonana eta, miła w dotyku , wzornictwo kojarzy mi się trochę z kreską Szymona Kobylińskiego (mocny komplement!). Ale za nic nie chwyta... [3.5]
            Uwagi: Farfocel wyłowiłem, rozgniotłem palcami, piwo wypiłem. Twardym trza być. A piwo, jak piwo...

            Moja ocena: [3.525]

            Comment

            • mrmaki
              Junior
              • 08-2013
              • 25

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Świetny kolor. Bursztynowy, ciemna miedź no i klarowny. [4.5]
              Piana: Średnio i drobnopęcherzykowa długo utrzymująca się, zostawia koronkę na szkle. [4]
              Zapach: Mało intensywny w porównaniu do lepszych AIPA. Lekko wyczuwalne cytrusy. [3.5]
              Smak: Mała goryczka, zbyt mała jak na IPA. Nie zbyt długo zostaje na języku, aczkolwiek osoby które nie lubią mocnej goryczki będą zadowolone. [4]
              Wysycenie: Średnie ale odpowiednie dla tego piwa. [4.5]
              Opakowanie: Pomysł bardzo dobry jak i wykonanie etykiety. Mały minus za brak dedykowanego kapsla. [4.5]
              Uwagi: Urodził się nam bardzo dobry styl. Taka PIPA idealna dla osób które chcą poczuć prawdziwy polski chmiel, nie zbyt aromatyczny ale dający satysfakcje z picia. Według mnie świetne piwo!

              Moja ocena: [3.9]
              India Pale Ale - recepta na dogodne życie

              Comment

              • xcvxc
                Member
                • 02-2014
                • 47

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasny bursztyn, wyraźnie zmętnione. [3.5]
                Piana: Obfita drobno i średnio pęcherzykowa. Ładnie zdobi szkło [4.5]
                Zapach: Z butelki słabo wyczuwalny, natomiast po przelaniu bardzo ładny owocowy aromat. Słodkie owoce, białe winogrona, ananas. Podobne do zielonego PLONu. [4]
                Smak: Piwo wytrawne goryczka dość wysoka lekko zalegająca ale przyjemna. Po czasie dobrze się komponuje ze słodowością i owocami takimi jak w aromacie (ananas, winogrona białe). [4.5]
                Wysycenie: Średnio-niskie. Odpowiednie dla piwa. [4]
                Opakowanie: Ładnie wykonana etykieta, zawierająca wszystkie potrzebne informacje. [5]
                Uwagi: Dobre piwo zbliżone do serii PLON z kormorana lecz to jest z wyraźniejszą goryczką. Jest zdecydowanie lepsze od pierwszej wersji.

                Moja ocena: [4.275]

                Comment

                • kenny
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 712

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złocisty, pływają tam jakieś drobinki, pewnie chmiel. [4]
                  Piana: Wysoka, długo pozostaje, ładnie oblepia szkło. [4.5]
                  Zapach: Dość silny, cytrusowy, jakby suszone kwiaty, owoce. [4]
                  Smak: Słodowy, cytrusowo-ziołowa chmielowość, ziołowo-pestkowa goryczka (średnia/wysoka, zalegająca). [4.5]
                  Wysycenie: Średnie. [3.5]
                  Opakowanie: Ładna grafika, podane wszystkie istotne informacje. [4.5]
                  Uwagi: Smaczne piwo, ale goryczka jednak jest zbyt mocna i zbyt długo zalega. Pięknie pachnie, ciężko nawet opisać ten aromat, jest bardzo podobny do PLON-a z Kormorana. Po ogrzaniu pojawia się jakaś dziwna nuta w smaku, ale jest słabo wyczuwalna. Warka do 31.12.14.

                  Moja ocena: [4.25]

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy. Najpierw w butelce, a teraz w szklance pływają jakieś malutkie farfocle. [3.5]
                    Piana: Wysoka, bardzo zbita, ale pęcherzyki ma dosyć grube. Gęsty, nierównomierny osad na szkle. [3.5]
                    Zapach: Chmielowy, nawet sporo iglaków, ziemisty, trawiasty. Są owoce, ale raczej nie cytrusy, tylko słodkie, tropikalne. Przypomina to trochę ostatnie warki Plonu Czerwonego. [4.5]
                    Smak: Piwo jest bardzo wytrawne, trochę brakuje słodowej kontry, ale to jedyny minusik. Goryczka jest duża, zalegająca, ale przyjemnie. Pestkowa, ziołowa i wręcz trochę popiołowa. Pobudza apetyt bardziej niż wytrawne wino. [4.5]
                    Wysycenie: Niskie, czyli moim zdaniem odpowiednie dla tego typu piw. [4]
                    Opakowanie: Podoba mi się etykieta, jest sporo informacji. Na minus kapsel: czarny golas. Na duży plus butelka euro. [4.5]
                    Uwagi: Data do 31.12.2014. Smakowało mi, ale też zmusiło do zajrzenia do lodówki ( a wiadomo, że od tych dwóch składników brzuch powiększa się podobnie jak dług publiczny).

                    Moja ocena: [4.325]

                    Comment

                    • Piwny_Radek
                      Senior
                      • 08-2014
                      • 108

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Miedziana barwa o klarownym wyglądzie. [4]
                      Piana: Piana obfita, gęsto upakowana grubymi pęcherzykami. Bardzo trwała i pozostawiająca ładne, białe ślady na szkle. [4]
                      Zapach: Czuć wiejskie klimaty w postaci trawy, siana, ale też i kukurydzy. W tle z kolei, słodowe nuty mieszają się ze słodkimi owocami pokroju mandarynki, moreli i ananasa. [3]
                      Smak: Ciężko doszukać się w piwie jakichś walorów smakowych, co kojarzy się z pustką charakterystyczną dla lagerów.
                      W ustach zaś dominuje chmielowa gorycz, o silnym, trawiastym, nieco ściągającym finiszu. Brak jakiejkolwiek kontry potęguje jej moc.
                      Piwo jest wytrawne i pozostawia przyjemne odczucia. [3]
                      Wysycenie: Wysycenie na odpowiednim poziomie. [4]
                      Opakowanie: kapsel golas, etykieta dupki nie urywa [2.5]
                      Uwagi: Wychodzi na to, że polsze chmiele jednak nie są tak okazałe jak te zza wielkiej wody. Ujawnia się to pustką w smaku, przez co nasuwają się skojarzenia z mocno chmielonym pilsem. Na plus należy odnotować goryczkę, która pozostawia pozytywne wrażenia z degustacji.

                      Moja ocena: [3.175]
                      ---------------
                      Ocena usunieta z rankingu.
                      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. NIE TO PIWO!
                      Art, Admin

                      ---------------
                      Last edited by ART; 17-09-2014, 08:17.
                      http://piwnyradek.blogspot.com/
                      http://instagram.com/piwnyradek

                      Comment

                      • olie
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 777

                        #26
                        Masz butelkę, to przeczytaj gdzie jest teraz warzony Prometeusz.

                        Comment

                        • wojtekpl
                          Junior
                          • 10-2014
                          • 7

                          #27
                          Mam butelke, Prometeusz jest warzony w PPHU jamard kłodawa.Piwo wysoce niepijalne sorry ale spodziewałem się czegoś innego nr.partii styczen 2015.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎