Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Faktoria] Uncle Helmut

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasno złoty [4]
    Piana: Biała, drobnopęcherzykowa ale niestety opada dość szybko nie pozostawiając po sobie większych śladów. [3.5]
    Zapach: Weizenowy z przewagą goździków ale po zamieszaniu pojawia sie przyjemny banan. Amerykańskie chmiele słabo wyczuwalne. [4]
    Smak: W sumie smakowo jest to przyjemna pszenica jednak nie czuć tu tego wszystkiego co obiecują na etykiecie. Dominują nuty goździkowo-bananowe pochodzące od drożdży, natomiast wspomniane chmiele są wyczuwalne na granicy percepcji. Goryczka niska. [4]
    Wysycenie: Średnie, pasujące do całości. [4]
    Opakowanie: Fajna prosta etykieta, przez co bardzo czytelna. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.95]
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • Oskaliber
      Senior
      • 05-2010
      • 727

      #17
      Kolor: Złoty, mętny.
      Piana: Biała, średnio obfita, niezbyt gęsta, niezbyt trwała. Opada do dziurawego kożucha.
      Zapach: Jest wyraźny banan, goździk przewija się gdzieś w oddali i szczypta amerykańskich chmieli w klimacie melona i cytrusów. Nawet ładnie jest to zbalansowane choć banan z melonem tworzą dosyć mdłą kompozycję.
      Smak: Treściwość średnio niska. Dominacja zbożowości i rześkiej kwaskowatości. Dalej typowo weizenowe akcenty: banan i goździk. Ten drugi wychodzący zwłaszcza na finiszu. Chmiele amerykańskie na szarym końcu, ale wydaje mi się, że przykładają się do ciekawej złożoności. Całość wieńczy dosyć niska, ale przyjemna goryczka.
      Wysycenie: Średnie.
      Ogółem: Ciekawe i całkiem dobre. Jakby się czegoś czepiać to słabiutka piana jak na weizena i za niskie wysycenie.
      BeerFreak.pl

      Comment

      • rafael52
        • 12-2013
        • 478

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemnozłoty, zmętniony. [4.5]
        Piana: niezbyt obfita, jak na styl to nawet niska, szybko opada. [2.5]
        Zapach: średnio intensywny, jest trochę banana, wyczuwalny słód pszeniczny, delikatny aromat amerykańskich chmieli, [3]
        Smak: dość pusty, jest trochę banana, lekka słodycz, delikatne nuty chmielowe, goryczka wyraźna, długa. [3]
        Wysycenie: średnie, mogło by być wyższe. [4]
        Opakowanie: grafika całkiem niezła, jest pełen skład oraz komplet informacji o piwie. [4]
        Uwagi: warka do 30.1.2015.

        Moja ocena: [3.125]

        Comment

        • mozaic
          Member
          • 06-2015
          • 44

          #19
          dziwna sprawa - za pierwszym razem zrobiło na mnie duże wrażenie (butelka) - taki weizen 4:1 z american wheat'em.. wyjątkowo celny: smaczny , nasycony, pachnący..

          tydzień później, ten sam sklep, ta sama partia..ale inne piwo... zapach słaby, niejednoznaczny w taki nieprzyjemny sposób..smak też trudny do określenia, jakby mi ktos zlał resztki trzech znajomych piw..niby znam, ale jednak nie wiadomo co to.. i teraz nie wiem co mysleć..

          za pierwszym razem z przytupem wstawiłem do top-10 lipca, a teraz muszę się z tego wycofać, gdyż zarówno polska pszenica, łan wheat czy nawet bamber (który był i pozostał nijaki), wypadają o niebo lepiej.

          coś czuję, że gdyby T.kopyra powtórzył swój test weizen'ów..musiałby również zrewidować wyniki - z tym "wujkiem" coś się dzieje w butelce, albo trafiłem trzepnięty kapsel (zszedł podejrzanie cicho).

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6195

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Mętny, żółto pomarańczowy. [4.5]
            Piana: Nie jest bardzo trwała, na dłużej mamy kilka milimetrów piany i trochę śladów na szkle. [3.5]
            Zapach: Schłodzona egzotyka /może miałem za zimne piwo /, ciekawe odczucia ananasowe, ziołowe, jasnych owoców. [4]
            Smak: Lekko wytrawna cytrusowość z optymalną nie za dużą goryczką. Na minus /ale dopiero w końcówce/ lekki aldehyd octowy bo przecież nie będę tego leżakował [4]
            Wysycenie: Średnie. [4.5]
            Opakowanie: W sumie nie jest źle. Praca: "Grafik zmuszony do złamania konwencji piwnych w etykiecie piwnej". [4]
            Uwagi: Bardzo fajne i chyba dość oryginalne smakowo piwo. Bardzo dobrze piło mi się to dobre piwko. Chyba z niczym nie przesadzili.

            Moja ocena: [4]

            Comment

            • cejot
              Member
              • 11-2014
              • 64

              #21
              Ja za to mam zastrzeżenia do browaru, że tych chmieli, jak napisali na etykiecie, jest po prostu za mało. Nastawiłem się na niezłą dawkę goryczki i żywicy a tu lipa. Tylko Hefe weizen ... ale za to jaki! Intensywny, dość złożony (a może to dzięki tym chmielom?). Anyway, jakby wywalić to "American Hops" z nazwy, to bym się nie obraził i oto mielibyśmy fajnego weizena.

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Żółto-słomkowy. Średnia mętność [4]
                Piana: Całkiem spora, sztywna. Potem dość szybko opada. Oblepia szkło ładnie [4]
                Zapach: W głównych rolach orzeźwiający aromat cytryny oraz grejpfrut. Dużo ciszej odzywa się banan. Zapach zdecydowanie kwaskowaty, nawet fajny [4]
                Smak: Tak jak w zapachu - cytryna i grejpfrut. Finisz subtelnie goryczkowy, ta goryczka lekka i dość krótka. Piwo dość płaskie, nieco wodniste [3.5]
                Wysycenie: Średnie. Jak na ten styl chyba trochę za niskie [3.5]
                Opakowanie: Całkiem sympatyczny rysunek wujka uhahahanego wujka na tle amerykańskiej flagi, ale etykieta w sumie mało dopracowana, trąci minimalizmem. Bardzo dokładny skład [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.75]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎