Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Jurajskie Amerykańska pszenica

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ravf
    Senior
    • 06-2013
    • 264

    #16
    Ta amerykańska pszenica smakuje bardziej jak jakieś lekkie pale ale. Pieprz obecny raczej w zapachu, w smaku go nie odnalazłem. Ogólnie piwo orzeźwiające o cytrusowym charakterze. Etykieta niezbyt mi się podoba, ale te loga całkiem ładne (znalazł się tu błąd - butelka zwrotna). Miło, że Browar na Jurze (konkretnie Zawiercie/Jurajskie) po latach snu wreszcie się budzi i zaczyna warzyć ciekawe piwa.

    Comment

    • Glingorth
      Senior
      • 04-2014
      • 283

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasno złoty, mętne [4.5]
      Piana: Ładna, pozostawia ślady na szkle, niestety szybko opada do cienkiej warstwy, jednak utrzymuje się do końca [4]
      Zapach: Cytrusy, amerykańskie chmiele, słody pszeniczne [4]
      Smak: Orzeźwiające lekkie piwko, czuć delikatną cytrusową goryczkę, zboże, lekka kwaskowatość [4.5]
      Wysycenie: Pasuje idealnie [5]
      Opakowanie: Dość fajnie się prezentuje, opis też nie męczy, dla mnie jest ok. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.275]

      Comment

      • Mars276
        Senior
        • 07-2014
        • 134

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Żółty, piwo jest bardzo mocno zmętnione. Przy dolewaniu do pokala wlała się bardzo duża ilość drożdżowych farfocli - niezbyt estetycznych (za te farfocle -0,5 pkt). [4.5]
        Piana: Słabiutka, wprawdzie drobnopęcherzykowa, ale mało obfita i szybko opadająca prawie do zera. Pozostawia śladowy lacing. [2.5]
        Zapach: Bardzo przyjemny aromat słodkich owoców połączony z lekką nutą ziołową - aromat ewidentnie chmielowy. Po lekkim ogrzaniu dochodzi zapach świeżo mielonego pieprzu. [4.5]
        Smak: Jest jeszcze lepiej niż a aromacie - powtórka z rozrywki plus zauważalna goryczka (niska - bardzo przyjemna) i wyraźny pieprz w smaku, który bardzo ciekawie współgra z ziołowymi nutami chmielowymi. [4.5]
        Wysycenie: Średnie do wysokiego - idealne, żeby piwo było orzeźwiające i jednocześnie nieprzegazowane. [5]
        Opakowanie: Fajna etykieta. Nie wiem czemu, ale kojarzy mi się z Harleyem-Davidsonem - rogi jako kierownica i ułożone jeden obok drugiego kłosy pszenicy, które przypominają bieżnik opony. Do tego amerykańskie kolory. Nie wiem czy taki był zamysł czy też jest to raczej moja nadinterpretacja, ale etykieta jest bardzo fajna. Plus za kompletny skład oraz podanie IBU. [4.5]
        Uwagi: Bardzo ciekawe piwo z Browaru na Jurze. W tym stylu najlepsze jakie miałem okazję pić. Brawo dla Pani Piwowar. Jedynym elementem do poprawy jest piana.

        Moja ocena: [4.325]

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnobursztynowy, mętny. [4]
          Piana: Niska. [3]
          Zapach: Bardzo ładny, owoce tropikalne i przyprawowość, mielony pieprz. [4.5]
          Smak: Lekko słodowe, ziołowo-cytrusowa chmielowość, posmak pieprzu. Na koniec lekko kwaskowe, goryczka średnia/niska. [4.5]
          Wysycenie: Średnie. [3.5]
          Opakowanie: Bardzo fajna, dopracowana i estetyczna etykieta. [4.5]
          Uwagi: Ciekawe piwo, wyraźny aromat i smak pieprzu, ale na 1 planie jest chmiel. Nie zgadłbym, że to pszenica, strzelałbym, że to APA. Dość lekkie, bardzo pijalne. Brawa dla Browaru na Jurze, oby tak dalej.

          Moja ocena: [4.275]

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6176

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Żółto - pomarańczowy. Masa bez przerwy szalejących kawałków drożdży. Bardzo słabo to wygląda. [3]
            Piana: Średnia, na dłużej zostaje około 5 mm do samego końca. [3]
            Zapach: Cytrusowo-cytrynowy. [3]
            Smak: Trochę cytrusowo. Lekka goryczka. Jakoś średnio to odbieram. [3.5]
            Wysycenie: Średni. [3]
            Opakowanie: Industrialny szlif amerykański lat 20, 30-tych. Nie jest najgorzej. Informacje w ciekawych piktogramach. Sugestia wykorzystania tego stylu w następujących produkcjach. [3.5]
            Uwagi: Może gdyby nie to szaleństwo masy drożdży ocenił bym trochę lepiej. Może jeszcze dam temu piwu raz szansę. Wypiłem ale estetyka w szkle odbiera bardzo dużo.

            Moja ocena: [3.225]

            Zdjęcie mówi więcej niż wiele słów.
            Attached Files
            Last edited by Javox; 06-10-2014, 09:23.

            Comment

            • bulka_
              Member
              • 08-2011
              • 37

              #21
              za 1. razem rewelacyjne. za 2. i 3. tragedia, gęstwa drożdżowa, 0 piany i wysycenia. nie za to chyba płacę prawie 9 zł? BnJ po raz kolejny mnie zawodzi. jeszcze jedna wpadka i mają klienta mniej

              Comment

              • rafael52
                • 12-2013
                • 478

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: złoty, zmętniony. [4.5]
                Piana: niezbyt obfita, nawet skąpa, dość szybko znika. [3]
                Zapach: zdominowany przez amerykańskie chmiele, cytrusy, trochę żywic, delikatna nuta ziołowa i słodowa. [4]
                Smak: wytrawne i orzeźwiające, lekka podbudowa słodowa, goryczka przyjemna, średnia w kierunku niskiej, cytrusowa, delikatny posmak pieprzu. [4]
                Wysycenie: średnie, mogło by być delikatnie wyższe. [4]
                Opakowanie: całkiem ładna grafika, nawiązująca do stylu, pełen skład. [4]
                Uwagi: warka do końca 08.2015

                Moja ocena: [3.925]

                Comment

                • defrugo
                  Junior
                  • 09-2014
                  • 9

                  #23
                  Warka do 08.2015

                  Jestem jak najbardziej za tym żeby na piwach podawać również datę rozlewu. A szczególnie na jasnych lekkich piwach. Właśnie przeczytałem poprzedni post sprzed prawie dwóch miesięcy i okazuje się, że kupiłem tą samą warkę wczoraj. Piwo niestety ma oznaki utlenienia ;/ Gdyby była podawana data rozlewu to bym się na to nie złapał.

                  Comment

                  • rivendel
                    Senior
                    • 06-2010
                    • 262

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kolor: Potem dochodzi owocowość i specyficzny mdławy melonowy posmak (od Citry?).
                    Moja ocena: [4]
                    Co WY z tą Citrą. Jeden, że kocimi sikami, drugi, że mdławym melonem. Piłem w Stanach genialne APA single hop Citra z browaru Odd Side i ani kocich sików ani melona ani innego dziadostwa. Może ten mdławy melon pochodzi ze źle dobranych słodów a nie od chmielu?
                    Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #25
                      Warka do 01. 2016.

                      Piwo mega zmętnione, na dnie gęstwa drożdżowa, prawie jak w browarze EDI.
                      Zapach niezły, chmielowy, cytrusowy oraz drożdżowy i przyprawowy.
                      W smaku wytrawne, z goryczką średnią, pieprzną i sporym zbożowym posmaku. Piwo nie jest słodkie, brakuje trochę orzeźwiającego kwasku.
                      Piłem dziś pierwszy raz, niezbyt mi smakowało, jednak z pewnością powtórzę kiedyś.

                      Comment

                      • rafalek21
                        Senior
                        • 04-2015
                        • 1407

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasnozłoty, zmętniony. [4]
                        Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, niewysoka, bardzo trwała, ładnie firankuje. [3.5]
                        Zapach: Słodki, słodowy, kwiatowy, chyba odrobina pieprzu. Całkiem intensywny aromat, jest w nim coś trudnego do opisania, ale najbardziej skojarzyło mi się to z kwiatami - dlatego kwiatowy. [4]
                        Smak: Pszeniczna słodowość, średnie ciało, kwiatowe, dość wytrawne, tępa, średnia cytrusowa goryczka, delikatna pieprzność. Dość płaskie w smaku. [3]
                        Wysycenie: Niewysokie, za niskie jak na pszenicę, ale jeszcze pijalne. [3]
                        Opakowanie: Prosta, ale niebrzydka etykieta z amerykańskimi akcentami i pełnym składem z wyjątkiem wysokości ekstraktu. [4]
                        Uwagi: Warka do 07.2016. Normalnie w zimę raczej bym nie kupił pszenicznego piwa, ale zrobiłem wyjątek bo trafiłem na nie w Auchan, gdzie się wyróżniało z pośród koncernowych i regionalnych piw. Piwo wypiłem całe, ale miałem z niego niewiele przyjemności. Pamiętam że poprzednia(wiosenna/letnia) warka bardziej przypadła mi do gustu.

                        Moja ocena: [3.5]
                        Last edited by rafalek21; 22-01-2016, 23:48.

                        Comment

                        • morbit
                          Member
                          • 09-2008
                          • 56

                          #27
                          Wysycenie i piana leży, drożdży prawie nie ma na dnie, warka 11.2016. Smak amerykański, mi pasuje w sumie, słabiej z tą pszenicą.
                          Last edited by morbit; 27-04-2016, 18:18.

                          Comment

                          • mozaic
                            Member
                            • 06-2015
                            • 44

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: pszenica - w połowie drogi między białym ipa z artezana i kłosem kormorana, nie wiem z czym ten kolor można porównać: blada plaża/łany zboża - piękne [5]
                            Piana: praktycznie brak, bąbel zostają w piwie, jest w sam raz. [4]
                            Zapach: cytrusy od góry do dołu.. na bogato [4.5]
                            Smak: wydawałoby się, ze 4 z 13 będzie przesłodzone, ale nie jest tak nachmielone, że słodycz nie przeszkadza.. (bardzo) nie lubię słodkich piw, ale to się broni.. czekałem prawie rok aż pojawi się ponownie na moko* ..i się doczekałem, bardzo podobne do poprzedniej warki, oczekiwania były wysokie..i zostały w pełni nakarmione [: bardzo "imprezowo/parkietowa" rzecz. [5]
                            Wysycenie: spore - w sam raz, "wszystko ładnie siedzi" [4]
                            Opakowanie: czytelna, estetyczna etykieta rozpoznawalna bez problemu z 15 metrów, o nic więcej nie proszę [: [5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.675]

                            Comment

                            • chechaouen
                              Senior
                              • 01-2011
                              • 1180

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Żółto-słomkowy. Zmętniony. Pływające farfocle [3.5]
                              Piana: Ładna. Obfita i trwała. Opada powoli, zdobiąc szkło [4]
                              Zapach: Czuć słodkie owoce z US-chmielu - tropiki i cytrusy z przewagą tych pierwszych. Sporo też akcentów pszenicznych, nuty bananowe. Wspomnianego w składzie pieprzu jakoś nie czuję. Można tęż się trochę czepnąć intensywności aromatu, która nie jest za duża [4]
                              Smak: Goryczka lekka, na finiszu nieco narasta. Piwo jak na parametry zaskakuje treściwością. Jest lekkie, ale nie jest wodniste. Są banan i lekka nuta tropikalna. Odzywa się też nutka zbożowa. Na finiszu daje o sobie znać pieprzowa pikantność [4.5]
                              Wysycenie: Średnie. Pasuje [5]
                              Opakowanie: Ładna etykieta. Wyczerpujące informacje [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.25]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎