Jurand, Bock Beer (Koźlak)

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2002.01
    • 13239

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
    Niestety, mam nieodparte wrażenie, że Jurand spuścił z tonu. Już sam kolor koźlaka sugeruje słabsze doznania smakowe niż jeszcze wtedy, gdy występował w półlitrowych butelkach. [/i]
    I stało się to, czego w moim czarnowidztwie się nie spodziewałem. Koźlak wraca! Znowu głęboki ciemny kolor, znowu smak jest złożony, ciężki i ciągnący sie po podniebieniu, Jeszcze chyba nie to, co parę lat temu, ale prawie.

    Comment

    • grzech
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2001.04
      • 4592

      #92
      Piłem i było paskudne. Chyba ktoś chciał mnie otruć. Ładnie wygladało, nieźle pachniało, ale w smaku człem tylko palącą wręcz gorycz. Oj, niech tylko ART załaduja ART-omat !

      Comment

      • żąleną
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2002.01
        • 13239

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech
        niech tylko ART załaduja ART-omat !
        FCJŚ załadujo

        Comment

        • Pepek
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2003.04
          • 1500

          #94
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Najciemniejszy odcień bursztynu wpadajacy w głęboki burgund. [4.5]
          Piana: Bardzo mnie rozczarowała, gdyż budujące ją średnie i drobne pęcherzyki redukowały sie w bardzo szybkim tempie i po niespełna minucie pozostał z nich już tylko niski, acz zwarty kożuszek. [3]
          Zapach: Prawie doskonały, wyraźny, mocno słodowy z silnym karmelowo-owocowym akcentem. [4.5]
          Smak: Świetny, złożony - z początku wydaje się nieco za słodki jakby karmelowo-kakaowy, lecz już po chwili staje się głęboko słodowy, wytrawny, poparty mocą rozgrzewajacego, lecz nie dominującego alkoholu. [5]
          Wysycenie: Doskonałe - drobniuteńkie bąbelki CO2 delikatnie buzują i miło atakują język i podniebienie. [5]
          Opakowanie: Nowy, brązowy, ciekościenny bezzwrotny bączek, wzór etykiety w tonacji złoto-wiśniowo-ciemnozielonej ładny i udany, wielka szkoda że zamknięcie to zwykły, "goły" złoty kapsel. [4]
          Uwagi: Świetny koźlaczek, tylko czemu pełny nim zachwyt psuje odstająca od wysokiego poziomu piana, no i ten prosty, a w tym przypadku wręcz prostacki uniwersalny kapsel.

          Moja ocena: [4.55]
          Pepek

          Piwo pijesz - dłużej żyjesz !!!


          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • grzech
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2001.04
            • 4592

            #95
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brązowy, nawet łądny, choć może za jasny, piwo sprawiało wrażenie wodnistego. [4]
            Piana: Była nie za wysoka i niezbyt trwała. [3]
            Zapach: Jedyny pozytyw. Słodkawy, lekko przypalony. [4]
            Smak: Paskudna gorycz, wręcz chemiczna, piekąca, zabijająca inne smaki (o ile tam były). [1]
            Wysycenie: W miarę przyzwoite, nie za duże. Bąbelki utrzymywały się dość długo. [3.5]
            Opakowanie: Ładne, estetyczne, nawiązujące do rodzaju piwa. Nie jestem zwolennikiem zielonych butelek. [4]
            Uwagi: Jeśli to jakaś wpadka - nie powinna mieć miejsca!

            Moja ocena: [2.675]

            Comment

            • Małażonka
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2003.03
              • 4602

              #96
              Chyba wpadka - zimą z przyjemnością raczymy się tym trunkiem i jak dotąd nie zaobserwowałam zniżki formy. Rasowy Koźak - i tyle!

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2004.06
                • 6310

                #97
                ART pisał wyraźnie, żeby nie wystawiać ocen piwom, które sprawiają wrażenie zepsutych albo coś jest z nimi nie tak... A skoro inne oceny tak drastycznie róznią się od Twojej, Grzechu, to chyba rzeczywiście coś było nie tak z Twoim egzemplarzem.
                Mówiąc krótko - ocena oparta o tak mizerne podstawy nie powinna mieć miejsca...
                Last edited by Twilight_Alehouse; 2005-02-08, 11:27.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  🥛🥛🥛🥛🥛
                  • 2001.02
                  • 23860

                  #98
                  owszem napisałem w ten sposób, ale może Grzechowi nie wydawało się ono zepsute.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Małażonka
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2003.03
                    • 4602

                    #99
                    Grzech jest chyba trzecią osobą na tym forum, której ten koźlaczek nie odpowiada. I ma prawo - po to istnieje bogactwo smakowe piwa, by wybierać te, które odpowiadają naszym gustom. Może Grzech po prostu nie lubi tego stylu. A ja go dla odmiany uwielbiam - zwłaszcza zimą!

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2004.06
                      • 6310

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                      owszem napisałem w ten sposób, ale może Grzechowi nie wydawało się ono zepsute.
                      Może to ja jestem jakiś dziwny, ale jeśli coś diametralnie nie odpowiada mi w testowanym piwie, to przed wystawieniem oceny sprawdzam jakie były odczucia innych oceniających. Gdy występuje spora rozbieżnosć, wstrzymuję się od oceny i testuję inny egzemplarz.
                      Tak więc owszem, Grzechowi mogło się ono nie wydawać zepsute, niemniej przez to rzetelność oceny pozostawia trochę do życzenia.

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2004.06
                        • 6310

                        Nie twierdzę wcale, ze Grzechowi koźlaczek musi odpowiadać. Jest to specyficzne piwo i może nie smakować, racja. Dziwią mnie jednak jego wrażenia smakowe, dlatego podejrzewam, że piwo mogło być zepsute.

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 2001.02
                          • 23860

                          a jak nie było innych odczuć oceniających, bo piszesz pierwszą recenzję i piwo Tobie nie smakuje - wstrzymujesz się od oceniania?
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2004.06
                            • 6310

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                            a jak nie było innych odczuć oceniających, bo piszesz pierwszą recenzję i piwo Tobie nie smakuje - wstrzymujesz się od oceniania?
                            Jeśli testuję piwo "z ambicjami" i coś mi w nim nie pasuję, to owszem, wstrzymuję się.
                            Mam jednak paskudny zwyczaj kupowania wszelkich nowości które wypatrzę (poza piwami w PET-ach ) i jeśli jest to jakies piwo z niskiej półki i coś mi w nim nie pasuje, to i tak je oceniam, bo w tym przypadku powtórna degustacja nie zmieni moich odczuć.

                            Comment

                            • grzech
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2001.04
                              • 4592

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                              Jeśli testuję piwo "z ambicjami" i coś mi w nim nie pasuję, to owszem, wstrzymuję się.
                              Mam jednak paskudny zwyczaj kupowania wszelkich nowości które wypatrzę (poza piwami w PET-ach ) i jeśli jest to jakies piwo z niskiej półki i coś mi w nim nie pasuje, to i tak je oceniam, bo w tym przypadku powtórna degustacja nie zmieni moich odczuć.
                              Jak to się ma do rzetelności oceny ?

                              Piwo było klarowne, ładnie pachniało (żadnych kwasów, nie czułem też wyraźnego alkoholu), było odpowiednio nasycone. Data ważności czerwiec 2005. Wypiłem w swym życiu parę koźlaków. Lubię piwa mocne i ciemne. Produkcja zaś takich "kwiatków" moim zdaniem powinna być napiętnowana. Szukanie wytłumaczenia w argumencie "coś im nie wyszło" jakoś mnie nie przekonuje.

                              Comment

                              • adam363
                                Kapral Kuflowy Chlupacz
                                • 2005.02
                                • 30

                                ale slod niemiecki daje duza goryczke.piwo nie jest najlepsze, ale kazdy pije to co lubi

                                Comment

                                Przetwarzanie...