Wąsosz, Wąsosz 9°

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piotr__
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2015.08
    • 24

    #16
    Oceniam tylko smak bo reszta jest dla mnie bez znaczenia. Szukając krajowych odpowiedników czeskich lekkich piw słynących szczególnie ze swej równowagi i pijalności czego nie można powiedzieć o większości naszych krajowych (czy to przez mocne przegięcia i brak równowagi, czy brak doświadczenia młodziutkich browarków i czeskiej kultury picia piwa samych "użytkowników", znalazłem w końcu piwo treściwe, ale lekkie, przyjemne stanowiące niemęczący dodatek do czeskiego całodniowego biesiadowania przy choćby lanym budwarku 10, kozelu 10, bernardzie 10 w lokalnych czeskich lokalach (czyt. nie turystycznych).
    Last edited by Piotr__; 2015-09-28, 00:26.

    Comment

    • jacekwerner
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼
      • 2004.05
      • 2842

      #17
      Obecnie występuje jako Pils Marynka ( parametry bez zmian ) - "...jeszcze więcej Marynki dodawanej do leżaka i bogatszy chmielowy aromat".
      W aromacie słód, miód i lekka skarpeta. W smaku podobnie plus wyraźna ziołowa goryczka - nasunęło mi się skojarzenie z pilsami
      ( niekoniecznie tymi zapadającymi w pamięć ) z niektórych naszych browarów restauracyjnych.
      Mnie niespecjalnie przekonało, a przy okazji jak na 9 blg - czy nie mogło być trochę mniej alkoholu ?
      Warka z datą do 05.07.2016.
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • jacekwerner
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼
        • 2004.05
        • 2842

        #18
        Foto w nowej odsłonie :
        Attached Files
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • leona
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2009.07
          • 5853

          #19
          Przyjemny acz delikatny aromat słodu, w tle trochę kwiatowego zapachu chmielu. Smak harmonijny, ziołowa goryczka plus ograniczona ale nie wodnista słodowość.

          Za 2,99 zł butelka to bardzo korzystny zakup śmiało konkurujący z kilkoma bezpłciowymi czeskimi desitkami dostępnymi w podobnej cenie.

          Comment

          • Admirador
            Porucznik Browarny Tester
            • 2015.03
            • 431

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, opalizujące [4]
            Piana: Średnia, dość szybko opada, lacing mizerny [3]
            Zapach: Nic ciekawego, słód i gdzieś daleko chmiel. Jakichś szczególnych wad też nie wyłapałem. [3]
            Smak: Piwo wydaje się zadziwiająco treściwe jak na podane parametry. Nie chcę się wierzyć, że to 9. Słodowe, dość nijakie, trochę przypomina Ciechana Wybornego, ale jest gorsze. Goryczka niby jakaś jest, ale pilsem bym tego piwa nie nazwał. [3]
            Wysycenie: Średnie, za niskie. [3]
            Opakowanie: Teraz wygląda tak:

            Nic ciekawego, podstawowe informacje są, ale po szczegóły trzeba się udać na stronę internetową [3.5]
            Uwagi: Warka 01/03/2017
            Piwo do wypicia, ale do bólu przeciętne. Może w lecie smakowałoby lepiej?

            Moja ocena: [3.075]

            Comment

            Przetwarzanie...