Vifling, Mocne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwowar2
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2001.11
    • 588

    #31
    No i piana obfita i gesta, dlugo w szkle stoi. Akuratnie to piwo wypada na moj gust pic mocno schlodzone, mimo, ze na ogol wole pic piwa cieplejsze.

    Comment

    • dziku
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2002.12
      • 1992

      #32
      Ekstrakt 14,1%, alk. 7.0 %
      Patrząc na komentarze innych piwoszy oceniam piwo zupełnie inne niż dawne, o ekstrakcie 15,1% i alk. 7,8%.
      Jest to piwo mocne smakujące jak poprawny pils.
      Kolor (3) - jak na mocne piwo - zbyt jasny
      Nasycenie (4) - dobre, gaz obecny do końca konsumpcji.
      Smak (3,5) - ponad dostateczny, ale bez rewelacji. Jak całkiem poprawny pils. Zero nut miodowych, zero owocowych. Nie jest słodkie - dla mnie to zaleta. Nie czuć alkoholu. Goryczka delikatna, ale nuty słodowe też nie zapadają w pamięć.
      Piana (4) - początkowo obfita, równa, drobno/średnioziarnista, przed końcem
      konsumpcji zniknęła.
      Zapach (3,5) - raczej chielowy niż słodowy.
      Opakowanie (3,5) - "eurobutelka", ale z niebrzydką etykietką.

      W sumie - takie przeciętne piwo. Byłoby dobre na upały, gdyby... nie było mocne.

      Moja ocena: [3.55]
      Dziku


      Comment

      • grzech
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2001.04
        • 4592

        #33
        Babyte w Carlsbergu obok dworca PKP. Kolor ładny, bursztynowy, piana i nasycenie CO2 w porządku. Zapach ciekawy, owocowy. W smaku na początku dominuje słodycz ze wspomniana owocowością, koniec zaś to spora goryczka. Ogólnie dobre piwo.

        Ciekawe, czy koń na etykiecie ma takie kolory specjalnie, czy to przypadek.

        Moja ocena: [3.95]

        Comment

        • Viktor
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          🍼
          • 2002.04
          • 617

          #34
          Kolor jasnozłoty, piana biała drobna, jak na mocne utrzymuje się stosunkowo długo, minimalne gazowanie, minimany smak alkoholowy , ale za to wyraźne nutki miodowe

          Moja ocena: [3.45]

          Comment

          • Pepek
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2003.04
            • 1500

            #35
            Po dość długiej przerwie znów spróbowałem tego piwa. Wrażenia następujące: ładny, bursztynowy kolor; drobniutka, biała piana niestety za szybko znikająca do postaci nikłego kożuszka; słabiutkie, ledwo wyczuwalne gazowanie; dobry, wyraźnie goryczkowy smak z lekko wyczuwalnymi nutami słodkości; porządny, ale jakby lekko przypalony słodowy zapach. Całość zamknięta do butelki euro kapslem "uniwersalnym" - złotym. Obecny wzór etykiety przeciętny, brzydszy od tego wcześniejszego bez kontry.
            Reasumując dobre, mocne piwo.

            Moja ocena: [3.8]
            Pepek

            Piwo pijesz - dłużej żyjesz !!!


            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • Poznaniak
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2002.10
              • 84

              #36
              Właśnie ten lekki posmak palonego słodu najbardziej zwraca moja uwagę podczas konsumpcji tego niezłego trunku. Wygląda jednak na to, że browar nie potrafi utrzymać reżimu technologicznego - jedne butelki zalatywały nieco alkoholem, inne nie; poza tym ten posmak słodu tez nie występuje w stałym natężeniu.
              Zgadzam się z przedmówcą ("przedpisarzem"?) - dobre, mocne piwo.

              Comment

              • piwowar2
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 2001.11
                • 588

                #37
                Pilem Mocne wczoraj ponownie po dlugiej przerwie i stwierdzam, ze smak tego piwa sie znacznie zmienil. Kiedys to piwo charakteryzowalo sie slodkim, miodowym smakiem. Teraz jakby podpalane, ale w sumie tez calkiem dobre. Tylko czuje sie troche zaskoczony taka zmiana.

                Comment

                • Pogoniarz
                  † 1971-2015 Piwosz w Raju
                  • 2003.02
                  • 7971

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Barwa piwka tak złotawo-bursztynowa [3.5]
                  Piana: Pojawia się i znika dość szybko,pozostawiając mały kożuszek [3]
                  Zapach: miły chmielowy,jakieś tam może nutki kwiatowe da się też wyczuć [4]
                  Smak: Chmielowy ,łagodny,bardzo lekko się pije,naprawdę smaczne [4.5]
                  Wysycenie: raczej słabe,jakieś leniwe bąbelki widać ,ale ogólnie trochę za małe [2.5]
                  Opakowanie: W sumie jest etykieta główna ,kontra,krawatka,goły kapsel,ale nierówno przyklejone,są też wszystkie informacje odnosnie co ile i gdzie-za to duży plus [3.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.975]


                  Prawie jak Piwo
                  SZCZECIN

                  Comment

                  • genewa
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2006.02
                    • 3

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasne tak jak ma być [4]
                    Piana: Po nalaniu szybko znika [1.5]
                    Zapach: W pierwszym momencie pachnie słodem a w tle czuć nutke chmielu, po pewnym czasie zapach przechodzi w metaliczny [1.5]
                    Smak: W pierwszej chwili słodkie po czasie czuć goryczkę chmielową, jak na 7 vol. nie czuć alkoholu [3.5]
                    Wysycenie: szybko się odgazowuje i traci na atrakcyjności [1.5]
                    Opakowanie: bączek, kapsel goły, kontretykieta (ekstr. 14,1%) [3]
                    Uwagi: Piwko leżało w kratce z dala od innych piw. Butelki były mocno zakurzone, podejrzewam, że piwko już długo leżało - termin przydatności 19.06.06.

                    Moja ocena: [2.5]

                    Comment

                    • remfire
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2004.03
                      • 1334

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ładny ciemobursztynowy kolor [4.5]
                      Piana: Piana gęsta i duuża , utrzymująca sie stosunkowo długo. [4]
                      Zapach: Lekko kwaśny , ale czuc chmiel [3.5]
                      Smak: lekko słodkawy , ale bez przesady. łagodnie czuc goryczke. [4]
                      Wysycenie: nasycenie w normie. Nie za duże , ale utrzymujące sie dośc długo. [3.5]
                      Opakowanie: bączek 0,33 , goły kapsel , etykieta nie rzucająca sie w oczy . [3.5]
                      Uwagi: przyzwoite piwko , w rozsądnej cenie. Znacznie lepiej mi smakowało od Premium.

                      Moja ocena: [3.8]

                      Comment

                      • Bombadil13
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2005.05
                        • 2479

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemno-złoto-bursztynowy, ładny [4.5]
                        Piana: średniobąbelkowa, malują się rzadkie krzaczki, opadadość szybko/za szybko, pozostawiając na powierzchni pierścień i kwiatki [3.5]
                        Zapach: bardzo przyjemny słodowo-chmielowy, bez odrobiny alkoholu [4.5]
                        Smak: słodowy, mocno słodki, delikatna goryczka (mogłaby być mocniejsza) [4]
                        Wysycenie: w ustach nawet ok, ale w szkle gazu nie zobaczyłem [3.5]
                        Opakowanie: szczytem osiągnięc graficznych nie jest, alejest charakterystyczna i od razu wypatrzyłem ją w sklepie w tłumie innych, plus za firmowy kapsel i wszelkie dane [4]
                        Uwagi: całkiem sympatyczne piwo w cenie 1,40 za 0,5l, szkoda, żew moich okolicach niedostęne (chyba?)

                        Moja ocena: [4.125]
                        Poszukuję

                        Comment

                        Przetwarzanie...