Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Plon niebieski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ravf
    Senior
    • 06-2013
    • 264

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, klarowny. [5]
    Piana: Niska, szybko opada do krążka. Oblepia szkło małymi wyspami. [3.5]
    Zapach: Niezbyt intensywny, kwiatowo-owocowy, słodkawy. [3.5]
    Smak: Na początku słodowy, lekko słodki (ale nie w landrynkowych klimatach), na finiszu średnia goryczka. Dobry balans. Piwo jest gęste i treściwe co niektórym może nie przypaść do gustu ale mi odpowiada. [4.5]
    Wysycenie: Średnio-niskie. [5]
    Opakowanie: Brązowa, bezzwrotna butelka Kormorana. Etykieta z serii Plon, na kontrze opis i ogólny skład. Bardzo ładnie się to prezentuje, do pełni szczęścia brakuje dokładniejszych informacji o składzie, ibu, szkle, temperaturze... Pytanie czy nie zaburzyłyby one minimalistycznego charakteru tej etykiety... [4.5]
    Uwagi: Warka do 08.12.2014. Jak na lagera świetne piwo. Z Plonów, obok zielonego najlepszy z serii.

    Moja ocena: [4.1]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      Plon Niebieski to ostatnio rewelacja dla mnie. Jest to piwo, które ostatnio piję non stop, daje czystą i prawdziwą radość i przyjemność. Jest w nim wszystko to, co powinno mieć smaczne piwo.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • titan
        Senior
        • 08-2014
        • 122

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: bursztynowy, lekko metny [4.5]
        Piana: wysoko gęsta, utrzymuje się do samego końca, wspaniały lacing [5]
        Zapach: srednio intensywny,słodowo ziołowy [4]
        Smak: z początku słodowy, przechodzący w ziołowy na finiszu ze średnią goryczką - idealnie pasująca dla lager'a [4]
        Wysycenie: umiarkowane, pasuje do tego piwa [4.5]
        Opakowanie: etykieta estetyczna bez rewelacji, podane wszystkie informacje o piwie [4]
        Uwagi: piwo w ostatni dzień przydatności do spożycia, także bez obaw polecam nawet przeterminowane

        Moja ocena: [4.15]

        Comment

        • Abbuk
          Junior
          • 05-2014
          • 5

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Klarowny ciemnobursztynowy [4]
          Piana: Jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa, stosunkowo trwała [4.5]
          Zapach: Delikatny, może nawet zbyt mało intensywny, kwiatowo-owocowy z lekką nutą słodyczy [4]
          Smak: Dobrze zbalansowana goryczka z lekko słodką nutą, słodowy, pełny [4.5]
          Wysycenie: Średnie [4]
          Opakowanie: Asceza kolorystyczna i graficzna aczkolwiek utrzymana w serii, butelka bezzwrotna [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.225]

          Comment

          • titan
            Senior
            • 08-2014
            • 122

            #20
            Kiszona kapusta

            Warka do 29.VI.2014 (czyli dzis) daje kiszoną kapustą, poprzednia Warkę piłem przetermininowaną i była ok. Czy może być to oznaka zepsucia, czy raczej infekcji?

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #21
              Tegoroczny Plon również trzyma wysoką formę.
              Trochę jest różnica w zapachu. Więcej tu słodkich owoców, tropikalnych, aż podejrzewam tu o wkład Amerykanów.
              Smak właściwie taki sam jak w 2014 roku.
              Warka do 15.04.2015. Świetny lager.

              Comment

              • murek17
                Member
                • 06-2014
                • 52

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Głęboki bursztyn, nie dziwi jak na ten ekstrakt i zasyp (ciemne słody). Przyjemnie zmętnione. [4]
                Piana: Średnio wysoka, drobnopęcherzykowa, delikatnie kremowa, redukuje się do kożuszka, oblepia szkło. [4]
                Zapach: Z butelki dość intensywny iglaki i słodkie owoce. Ze szkła nieco mniej intensywny, tutaj głównie słodkie owoce i słodowość. Bardzo przyjemny. Po zamieszaniu na pierwszy plan wychodzą iglaki, ale po krótkiej chwili znikają. [4.5]
                Smak: Bardzo przyjemna, wyrazista ale nie przesadzona goryczka. Poza tym w smaku sporo miłych słodko-owocowych i słodowych akcentów. Smakuje wręcz jak jakiś Pale Ale. Dobrze pijalne pomimo wysokiego ekstraktu. W kategorii lager - bardzo dobre piwo. [5]
                Wysycenie: Średnie - odpowiednie. Wyższe akurat w tym piwie byłoby męczące. [5]
                Opakowanie: Seria PLON, porządne, choć mnie te etykiety nie powalają na kolana, Prawie komplet informacji. [4]
                Uwagi: Bardzo dobry lager, byłby do powtórzenia gdyby nie cena. Jednak chyba wolę Pierwszą Pomoc która jest niemal 2 złote tańsza, ma może trochę inny charakter, ale znacząco ustępuje jedynie w aromacie.
                Warka do 15.04.2015.

                Moja ocena: [4.625]

                Comment

                • yaro74
                  PremiumUżytkownik
                  • 09-2012
                  • 2089

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bursztynowy, lekko zmętniony. [4.5]
                  Piana: średnio wysoka, drobna, średnio trwała, zostawia ślady na szkle. [4]
                  Zapach: średnio intensywny, owoce, chmiel i lekki słód, przyjemny. [4.5]
                  Smak: mocno owocowy, słodowy, ziołowy i lekko żywiczny. Średnia i przyjemna goryczka. Piwo jest treściwe i bardzo smaczne. [4.5]
                  Wysycenie: średnie, idealne. [5]
                  Opakowanie: podobnie jak przy poprzednich Plonach, prosta, ale ładnie wyglądająca etykieta. [4]
                  Uwagi: Według mnie najlepszy z Plonów.

                  Moja ocena: [4.45]
                  Last edited by yaro74; 28-02-2015, 19:17.

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6194

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemniejszy bursztyn. [4]
                    Piana: Na dłużej niepełna warstewka i "jeszcze" coś na szkle jest. [3]
                    Zapach: Owocowość, karmel, sos sojowy. [3.5]
                    Smak: Dość słodkie, pełne, owocowe. Goryczka mała ale wyraźna. [3.5]
                    Wysycenie: Średnie. [4]
                    Opakowanie: Seria ma swoje prawa - ale jest trochę blado. W sumie nie jest to jakiś większy problem więc niech już będzie . [4]
                    Uwagi: Data do 4.5.15 to znaczy że dobre "to już było" ale też padaki nie ma. Czas doprawia sosem sojowym... trza szukać świeżej

                    Moja ocena: [3.525]

                    Comment

                    • Dukat_WSI
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 781

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Frittle Wyświetlenie odpowiedzi
                      Oceniłbym je jako "imperialna" wersja Warmińskich Rewolucji.
                      Mam takie same odczucia. Niestety przeszkadzała mi wyczuwalna nuta alkoholowa. Cena w stosunku do jakości zbyt wysoka.
                      Last edited by Dukat_WSI; 01-07-2015, 20:44.

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #26
                        Ewidentna wpadka, szkoda...
                        W zapachu jak nie Plon, mało chmielu, trochę karmelu.
                        W smaku goryczka niska i mało przyjemna, czuć również lekko alkohol. Słodkie nie jest, ale bo i nijakie jest. Puste, jakieś wodniste i nawet prawie bez gazu.
                        Warka 09.09.2015 to najgorszy Plon jaki piłem. Nie tylko niebieski, ale i każdy

                        Comment

                        • Pess09
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 284

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Zmętniony bursztyn. [4.5]
                          Piana: Średnio obfita, utrzymywała się przez chwile po czym opadla do cieńkiej warstwy. [3.5]
                          Zapach: Dużo owocowej słodowości trochę moreli i brzoskwini, chmielowość na fajnym poziomie, dobrze zbalansowane. [4.5]
                          Smak: Treściwe, suszone owoce trochę karmelu i wyrazista chmielowa goryczka, lekko zalegająca lecz przyjemna. [4]
                          Wysycenie: Stosunkowo niskie, przyjemnie się pije. [4.5]
                          Opakowanie: Fajny pomysł na nazwę, etykieta całkiem ładna. [5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.225]

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ewidentna wpadka, szkoda...
                            W zapachu jak nie Plon, mało chmielu, trochę karmelu.
                            W smaku goryczka niska i mało przyjemna, czuć również lekko alkohol. Słodkie nie jest, ale bo i nijakie jest. Puste, jakieś wodniste i nawet prawie bez gazu.
                            Warka 09.09.2015 to najgorszy Plon jaki piłem. Nie tylko niebieski, ale i każdy
                            Jak to dobrze jest czasami opieprzyć...
                            Natychmiast się polepszyli
                            Warka 01.10.2015 pachnie przyjemnie, ziemiście, trawiasto, lekko słodowe.
                            W smaku poziom goryczki średni, dużo lepszy niż w feralnej z wrześniową datą warce. Piwo jest ponownie treściwe, słód pięknie uzupełnia chmielową goryczkę. Czuć trochę pestki, fajnie orzeźwia ten Plon, zboże też obecne jak to zwykle w Kormoranie. Są też orzechy.

                            Świetny lager, oby więcej bez wpadek.

                            Comment

                            • Dukat_WSI
                              Senior
                              • 03-2015
                              • 781

                              #29
                              Faktycznie piwo się polepszyło - piłem z ok. 2 tygodnie temu i trzymało fason!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎