Zarzecze, [Birbant] Black AIPA

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DonCarlo
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2014.02
    • 55

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnobrunatny, prawie czarny, nie czepiałbym się za bardzo [4.5]
    Piana: bardzo ładnie zbudowana, kremowa, tworząca koronkę na szkle, utrzymuje się zwartą warstwą praktycznie do końca [4.5]
    Zapach: po otwarciu butelki mandarynkowo-cytrusowy i kokosowy aromat chmielowy zdominowany przez Sorachi Ace, następnie stopniowo wraz z ogrzewaniem kontrolę przejmuje kawoczekolada, która przykrywa chmielowość z której próbuje przebijać się aromat kokosowo-mandarynkowy, ciężar minimalnie za mocno przesunięty na ciemną stronę [4]
    Smak: w smaku interesująca kompozycja kokosowo-cytrusowo-czekoladowa z lekką kawową kwaskowością i mocnym pozostającym jakby kakaowym, gorzko-czekoladowym finiszem, który również wpływa na odczucie sporej pełni jak na IPA, goryczka nie narzucająca się, trochę za niska jak dla mnie i za mało w amerykańskim stylu, mimo to doceniam tą oryginalną interpretację [4.5]
    Wysycenie: średnio-niskie, odpowiednie [5]
    Opakowanie: etykieta na dobrej jakości papierze, kompletne informacje, tylko grafika która nie do końca do mnie przemawia [4]
    Uwagi: warka z datą 10.06.15

    Moja ocena: [4.325]

    Comment

    • Dzoshu
      Porucznik Browarny Tester
      • 2013.12
      • 496

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny brąz, zamglone. [4]
      Piana: Średnio pęcherzykowa, lekko wymuszona, oblepia szkło i utrzymuje się warstwą na powierzchni. [4]
      Zapach: Bardzo fajna czekolada na pierwszym planie, zaraz za nią chmiel w stronę cytrusów. Gdzieś w tle faktycznie pałęta się delikatna nutka kokosowa. [4]
      Smak: Czekolada i palone słody, lekko kwaśnawy kawowy wstęp. Na finiszu dość niska, krótka goryczka w stylu gorzkiej czekolady. [4.5]
      Wysycenie: Średnie, ok. [4]
      Opakowanie: Dokładny skład, konsekwentny styl etykiet. [4]
      Uwagi: Są lepsze BIPA na rynku ale to jak najbardziej daje radę.

      Moja ocena: [4.2]
      Attached Files
      Last edited by Dzoshu; 2015-01-20, 23:53.

      Comment

      • pavlo11111
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 2014.11
        • 78

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemno brunatny; nieprzejrzysty. [4]
        Piana: Drobnopęcherzykowa; trwała; w niewielkim stopniu zdobi szkło; łatwo ją pobudzić. [4.5]
        Zapach: Na pierwszym planie cytrusy i żywica; po ogrzaniu pojawiają się nuty czekoladowe oraz kokosowe. [4.5]
        Smak: Przyjemna kwaskowatość, wyczuwalne cytrusy, w tle delikatna paloność; goryczka średnia ale przyjemna; pojawiają się również nuty czekoladowe. [4.5]
        Wysycenie: Na dobrym poziomie. [5]
        Opakowanie: Dobra etykieta, z pomysłem na siebie i podanymi wszystkimi informacjami. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.475]

        Comment

        • mszz
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2015.04
          • 29

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brunatny/brązowy, na pewno nie "black". Taki jak Coca Cola. [3.5]
          Piana: Tylko drobny kożuszek. [1.5]
          Zapach: Kawowy i czekoladowy, z nutą cytrusową. Po zamieszaniu oprócz kawy wychodzi alkohol. [3]
          Smak: Przede wszystkim kawowy, lekko alkoholowe. Goryczka średnia, krótka, chmielowa. Po ogrzaniu czuć amerykańskie chmiele w smaku. [4]
          Wysycenie: Średnia, dobrze tu pasuje. [5]
          Opakowanie: Przepiękny wzór, czytelne najważniejsze informacje - parametry i składniki. Bardzo małe litery tej opowieści. [4.5]
          Uwagi: Ogólnie trudno powiedzieć dlaczego to jest "Black AIPA", bo ani czarne nie jest, ani nie bucha amerykańskim chmielem w aromacie. Tylko goryczka pasuje do stylu. Bardzo dobre piwo, tylko mało stylowe.

          Moja ocena: [3.45]

          Comment

          • Wujas
            Gość
            • 2014.11
            • 267

            #20
            Na black IPA to nie pachnie, ani nie wygląda. Nie zmienia to faktu, że to jest całkiem niezłe piwo. Spróbować i zapomnieć.
            Wersja biała wypada znacznie, znaaaacznie lepiej.
            Last edited by Wujas; 2015-07-11, 19:39.

            Comment

            • PiVoSH92
              Kapral Kuflowy Chlupacz
              • 2015.05
              • 82

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarne, nieprzejrzyste [5]
              Piana: Niska, ale stała, trzyma cieńką warstewkę do końca, niezły lacing [4]
              Zapach: Owoce (cytrusy i mango) w czekoladzie [4.5]
              Smak: Więcej owoców i genialna czekoladowa goryczka, lekkie nuty słonecznikowe i równie lekki kwasek charakterystyczny dla ciemnych słodów. Piwo jest niesamowicie treściwe, wszystkie aromaty są bardzo intensywne. Świetne! [5]
              Wysycenie: Pasuje idealnie, wypiłem całą szklankę i nawet nie zwróciłem na nie uwagi, co jest najlepszym dowodem, że jest ok [5]
              Opakowanie: Pełne info, graficznie świetne, za brak kapsla nie będzie jednak 5 [4.5]
              Uwagi: Skrajnie udane Black IPA, świetny balans między ciemną czekoladą i palonymi słodami a owocowymi aromatami amerykańskich chmieli. Do tego lekka nuta prażonego słonecznika, tak charakterystyczna dla tego stylu i pełnia smaku, wysoka nawet jak na prawie 16*.

              Moja ocena: [4.7]

              Comment

              • dlugas
                Major Piwnych Rewolucji
                🍼
                • 2006.04
                • 4014

                #22
                Kolor: brunatne i zamglone, faktycznie jak woda z brudnej kałuży
                Piana:niska, drobne pęcherzyki, nie trwała. Bez szału
                Zapach: lekko owocowy(troszkę cytrusów i mango) ale nie za intensywny i bogaty. Ciemnych aromatów także nie za wiele. Głównie karmel i lekka czekolada

                Smak: wydaje się pustawe, goryczka dość spora, ale jedno wymiarowa łodygowo cytrusowa. Bardzo mało ciemnych akcentów. Lekko kwaskowe od karmelu?

                Wysycenie: średnie czyli ujdzie

                Opakowanie: dla mnie przeciętne, mało przykuwające uwagę, ale po dłuższym wpatrzeniu ma jakiś tam urok

                Uwagi:
                Warka 22.02.2016 pite wczoraj tj. 26.02.2016
                Czyli półkownik. Aromat mocno przeciętny, smak także. Wygląd także, bo brudna woda z odrobina mułu.
                Piłem je jako drugie po Nosferatu i wydawało mi się znacznie gorsze

                Wypiję tego Birbanta jako pierwsze i sprawdzę czy ma to wpływ(+tzw. kondycja dnia) na moje odczucia, które nie są zbyt przychylne dla tego piwa.
                Póki co smakuje jak ciemna zwykła wodnisto-rześka APA z podniesioną niezbyt szlachetną goryczką.
                Cena 2,99zł i tyle jest warte :]
                Last edited by dlugas; 2016-02-27, 12:28.
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                Przetwarzanie...