Braniewo, Braniewo

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dzemek
    Porucznik Browarny Tester
    • 2010.12
    • 450

    #46
    Piwo jest dość przyjemne, powiedziałbym, że lepsze niż koncerniaki typu Żywiec czy Tyskie. Szału nie ma, zachwytu może też nie ale bardzo fajny lager do grilla (nie żebym go teraz robił na balkonie ). Dość lekki, spokojny lager, sporo zawartości alkoholu (5,8 %) którego nie czuć. Zakupione za 2,29 zł (promocja), normalnie jest chyba po 2,90 . Żałuję, że nie kupiłem jeszcze drugiego.
    Last edited by dzemek; 2015-03-28, 08:29.

    Comment

    • Czapayew
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2002.10
      • 1966

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemna słomka, zbliżona nieco do strongów, klarowna [4]
      Piana: Jak zwykle średnia krajowa - dużo na początku, potem szybko znika [3]
      Zapach: Nijaki, rozmyty, ze słabiutkimi nutami słodowymi. Miałem wrażenie, że pita równolegle przez szwagra Tatra miał intensywniejszy aromat. [1.5]
      Smak: Niezbyt zdecydowana słodowość, nijaka goryczka - taki sobie lagerek. [2.5]
      Wysycenie: Niezłe - piwo bąbelkowało dość długo i drobno. [3.5]
      Opakowanie: Estetyczna puszka, przyciągająca wzok. [4]
      Uwagi: Puszka, kupiona za 2,29 w DINO w DG-Ząbkowicach. Piwo wybitnie średnio-nijakie, nie przekonało do siebie.

      Moja ocena: [2.4]
      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

      www.zamkoszlaki.com
      www.piwnekapsle.net

      Comment

      • kenny
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 2009.04
        • 712

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty, przejrzysty. [4.5]
        Piana: Wysoka, ale bardzo szybko opada. [3.5]
        Zapach: Słodowo-miodowy, słodkawy. [3.5]
        Smak: Słodowy, lekko zbożowy, goryczka ziołowa niska/bardzo niska. Raczej lekkie. [4]
        Wysycenie: Dość wysokie. [3.5]
        Opakowanie: Bez szału, ale przynajmniej nie ma kłosów zboża [3.5]
        Uwagi: Warka do 30.01.2016. Jestem zaskoczony, bo jest całkiem niezłe. Oczywiście jak na swoją półkę cenową i wśród lagerów, choć to raczej cienkusz. Stosunkiem cena/jakość bije większość marketowej konkurencji. Ja raczej nie gustuję w takich piwach, ale za te 2 złote do grilla czy meczu w sam raz, lepsze niż Sarmackie czy inny Argus.

        Moja ocena: [3.75]

        Comment

        • puhacz
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2014.11
          • 29

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasny bursztyn, zupełnie klarowne. [5]
          Piana: Przy nalewaniu pojawia się ładna warstwa, ale już po paru chwilach znika całkowicie [2]
          Zapach: Słodowy, z delikatnie wyczuwalnym chmielem. Ogólnie przyjemny. [4]
          Smak: Sama słodycz, goryczka na poziomie podświadomości. W tle jakieś kwaskowe posmaki. [2]
          Wysycenie: Trochę za niskie [4]
          Opakowanie: Ładna butelka, firmowy kapsel.
          Brak informacji o składnikach [4]
          Uwagi: Raczej wybiorę inne (lepsze) piwo

          Moja ocena: [3.05]

          Comment

          • Pivotal
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2013.05
            • 671

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty,niemal idealnie przejrzysty. [4]
            Piana: Biała,drobno- i średnioziarnista,po trzech minutach na całej powierzchni mgiełka bez obwódki i taka była przez cały czas,w minimalnym stopniu oblepiła szkło. [2.5]
            Zapach: Słodowy z lekkim chmielem i nieznacznie owocowy. [3.5]
            Smak: Słodowy,ale jest też i goryczka,która pozostaje w ustach na krótko,po czym znowu miałem w ustach posmak słodu przez długi czas. Można też wyczuć lekkie owocowe nuty. Piwo było słodkawe. [3.5]
            Wysycenie: Utrzymało się do końca,ponadprzeciętne. [3.5]
            Opakowanie: Brązowa,bezzwrotna butelka o pojemności 500ml,etykiety mają coś w sobie,podobają mi się...mamy informacje o składzie bez podania ekstraktu. Fajny firmowy kapsel ze smokiem przypominającym tego z walijskiej flagi. [3.5]
            Uwagi: Warka do 7.02.2016,wypite 11.06'15. Spróbowałem tej ,,legendy" z pewną taką nieśmiałością... Myślę,że wypadło całkiem w porządku,momentami miałem wrażenie,że piję Bosmana Fulla.

            Moja ocena: [3.425]

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2009.11
              • 6322

              #51
              Kolejne podejście tym razem do wersji puszkowej.

              Z ciekawszych doznań...

              Aromat - jabłko i słód.

              Ten nośnik alkoholu miał dość słabą pianę, nie mały gaz, był lekko słodkawy, słodowy ze "zbożowym" kwaskiem i z dodatkiem czegoś co nazwę pektyny - skórka jabłka.

              Jednym słowem a nawet dwoma słowami: - nic specjalnego.

              Klasyka tego co zwykle.
              Attached Files

              Comment

              • marcesso
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2015.02
                • 1

                #52
                Piłem Braniewo tydzień temu w Krynicy Morskiej -wersja butelkowa...Na pewno lepsze od Specjala i "legendarnego" EB...

                Comment

                • Admirador
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 2015.03
                  • 431

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemne złoto, klarowne. [4.5]
                  Piana: Słabiutko. Jakaś była ale opadła szybko. [2]
                  Zapach: Nic nadzwyczajnego. Albo inaczej: zgodnie z przewidywaniami. Słodowy. I w zasadzie nic poza tym. Ale nie odrzuca. [2.5]
                  Smak: Słód dominuje. Piwo jest słodkawe. Pierwsze moje skojarzenie to Ciechan Wyborny. Goryczka jakaś jest. Niska oczywiście, ale jak na piwo, które jest przecież (euro)lagerem, to mogło być gorzej. [3]
                  Wysycenie: Dość wysokie. [4]
                  Opakowanie: Etykieta mi się podoba. Jest taka trochę w starym stylu, ale ładna. Plus za firmowy, całkiem zgrabny kapsel. Minus za dość skąpe informacje o samym piwie. [4]
                  Uwagi: Butelka: 29/01/16.
                  Piwo do bezrefleksyjnego wypicia. Niczym nie zachwyca, ale też jakichś wyraźnych wad nie stwierdziłem.
                  Do celów degustacyjnych oczywiście nie polecam.
                  Jeśli jednak w planach jakaś letnia impreza w towarzystwie, które nie lubi "gorzkiego piwa" , to ewentualnie może być to jakaś opcja.

                  Moja ocena: [2.9]

                  Comment

                  • AaLeX
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    🥛🥛🥛
                    • 2011.07
                    • 644

                    #54
                    Piwo oceniam tak jak poprzednicy, niczym nie zachwyca, ale niczym też nie odrzuca. Dobrze, że browar w Braniewie produkuje, bo przynajmniej się utrzyma. W smaku nic specjalnego, w zasadzie bym powiedział że bez smaku, piana szybko opadła, kolor ładny, bardziej pod bursztyn. Wrócę do niego z sentymentu dla browaru, bo z samego smaku nijakie. 3,5/6.

                    Comment

                    • marqqq
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 2014.12
                      • 674

                      #55
                      Piana zniknęła. Piwo w sumie przeciętne aka neutralne. Jak na cenę, za drogie.
                      Już bym wolał EB z Elbląga, albo Harnasia z Sierpca.

                      Comment

                      • Rzeszowiak
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼
                        • 2009.04
                        • 1597

                        #56
                        Smakuje jak zwykły koncerniak. Niższy poziom nawet niż złotówkę tańszy karpacki pils.

                        Comment

                        • michael50
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 2013.06
                          • 325

                          #57
                          Nie było źle. Wiadomo, że nie zachwyca, ale też nie to jest jego celem. To raczej pólka tyskożywcolechów, czyli piw z gatunku do wypicia przy grillu z kolegami. I w tej kategorii sprawdza się bardzo dobrze. W mojej partii (19.06.2016) dominowała słodycz, która z czasem zaczęła lekko męczyć. Nagazowanie, choć niespecjalnie mocne, utrzymało się do samego końca. Kolor słomkowy, bursztynu nie zauważyłem. Ogólnie może szału nie było, ale piło mi się zupełnie znośnie. No i do tego przystępna cena, zaledwie 2.80 za sztukę. Jeśli będę miał do wyboru Braniewo albo Tyskie, itp., nie będę się wahał.
                          Last edited by michael50; 2015-10-30, 20:21.

                          Comment

                          • Prusak
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🥛🥛🥛🥛🥛
                            • 2005.07
                            • 4434

                            #58
                            Naprawdę uważasz, że jest jakaś wielka różnica? Ostatnio dałem się skusić na to Braniewo i ja takiej nie widzę.

                            Comment

                            • michael50
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 2013.06
                              • 325

                              #59
                              Dla mnie różnica była spora, bo co jakiś czas z braku laku popijam Lechy, Tyskie, itp. Braniewo, choć nie najwyższych lotów, lekko wybija się ponad przeciętność.

                              Comment

                              • slyboots
                                Porucznik Browarny Tester
                                • 2014.03
                                • 292

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasny, miedziany, klarowny [4]
                                Piana: Piana całkiem spora na centymetr i długo się utrzymująca, drobno pęcherzykowa [3.5]
                                Zapach: Słód, chmiel, orzeźwiające w zapachu [2.5]
                                Smak: Słód, słodkość, leciutka goryczka, nic specjalnego [2.5]
                                Wysycenie: Średnie poprawne [4]
                                Opakowanie: Wizualnie bez zastrzeżeń, kolorystyka w porządki i ładny kapsel, opis cieniutki [3]
                                Uwagi: Warka:
                                01.08.16/L.5.3.07:30
                                Alk. 5,8% obj

                                Generalnie po pierwszych łykach - normalny euro lager, po prostu do napicia bez jakiś emocji. Nawet nie ma co o nim napisać.

                                Czy polecam - tak pod warunkiem że nic lepszego na półce nie ma hehehe

                                Pozdrawiam

                                Moja ocena: [2.775]

                                Comment

                                Przetwarzanie...