Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Manufaktura Dubel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • laiquibe
    Member
    • 05-2015
    • 36

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo ciemny bursztyn albo bardzo mocno zaparzona herbata. [4]
    Piana: Ładna piana, kawowa, drobnoziarnista i gęsta. Utrzymywała się dość długo. [4]
    Zapach: Słodki, owocowy, wiśniowy. Jest karmel i delikatna paloność. Brak alkoholu w zapachu. Przyjemny aromat. [4]
    Smak: Rozgrzewający ale nie czuć alkoholu. Bardzo aksamitne, w kierunku słodkiego z wyraźnym karmelem. Czuć trochę słodowości. Niska albo nawet ekstremalnie niska goryczka. Delikatne w odbiorze, super pijalne. Nie wiem sam kiedy zniknęło. Wg mnie brakuje trochę tej słodowośći (nie słodkośći) i jak dla mnie zbyt mocna karmelowość. Mimo to smakowało mi. Nie do końca jestem pewien czy mieści się w stylu (jednak różni się od innych koźlaków, podwójnych koźlaków, które piłem). Do powtórzenia, choć może w zimniejsze dni, a nie takie upały jak teraz. [3.5]
    Wysycenie: Niskie wysycenie, w sam raz. [4]
    Opakowanie: Ładne, kolorystyka ciekawa, kozły fajne. Kapsel firmowy. Solidne opakowanie, zwracające uwagę na półce. Krzywo przyklejona koloratka i kontra - sprawdzałem wszystkie na półce i miały ten sam defekt. [4]
    Uwagi: Warka do 13.11.2015r.

    Moja ocena: [3.8]
    http://miesozerny.pl

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #17
      Wybitnie jednostronny aromat wiśni w likierze. W smaku trochę karmelu, nieco suszu owocowego i bardzo dużo pustki.

      Zatem mamy elementy koźlaka, niestety nie są dostatecznie rozbudowane i nie przenikają się a są wręcz osamotnione.
      Butelka pita trzy tygodnie przed terminem a kupiona za 3,08 zł na przecenie w Makro. Za te pieniądze śmiało można wypić jeszcze jedno choć oczywiście w swojej klasie piwo jest raczej mierne.

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #18
        To jest koźlak ?
        jakoś dziwnie się złożyło, że nawet nie pomyślałem, ze ma być podwójny itp.

        Zapach: słodkawy, głównie owocowy, troszkę wiśni, sporo suszonej moreli mocno dojrzałej brzoskwini. Bardziej mi leci w jakiegoś belga niż podwójnego rogacza. Karmel może i jest, ale jakiś taki mało "tęgi".

        Smak: Aksamitne w odbiorze, nie czuć alkoholu. Owocowe, mało karmelowe, mało koźlakowe a podwójnie to już chyba wcale. Pachniał i smakował jak Belg z lidla :]
        Piło się gładko i szybko. Słodko, ale nie zamulajaco.

        Wysycenie: średnie ku niskiemu
        Opakowanie: "takie ło". Nie zachęca do zakupu
        Uwagi: Warka 20.12.2015r. Pite 08.04.2016 czyli leciutko przejechane :]
        kosztowało w grudniu 2,39zł
        Za taką cenę było warto. Mam jeszcze ze dwie sztuki w piwnicy.
        Potestujemy co ten niby kozioł pokaże za kolejne pół roku
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #19
          Witam po prawie roku.
          Ten sam zapas co poprzednio.


          Warka: 20/12/2015 pite 07/03/2017

          Lekko odleżakowany podwójny koziołek.
          Świeży był alkoholowy i karmelowo pustawy. Obecnie jest znacznie lepiej.
          Aromat: Lekko przyprawowy. Ciemne suszone owoce (rodzynki, śliwki oraz figi).
          SMAK: Alkohol nadal obecny, lecz podkręca tylko smak. Przeważają Ciemne suszone owoce (rodzynki, śliwki oraz figi).
          Nabrał ten koziołek sporo nut porteru bałtyckiego i wymieszał się z belgiem.
          Na finiszu jest i słodka czarna kawa.
          Trudno opisać to piwo.

          Taki koziołko portero dubbloquad. Mam jeszcze kilka sztuk.
          Poleżą jeszcze z rok czy dwa i znowu sprawdzę.
          Ogólnie było warto. Szczególnie, że kosztował na wyprzedaży wtedy owe 2,39zł
          Fota dla potomnych
          Attached Files
          Last edited by dlugas; 08-03-2017, 17:26.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • majeure
            Senior
            • 03-2011
            • 315

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
            Warka: 20/12/2015 pite 07/03/2017

            Lekko odleżakowany podwójny koziołek.
            Jeżeli to jest tylko 'lekko' odleżakowany , to ciekawym, jaki miałby być 'porządnie' odleżakowany - pewnie taki pozostawiony dla wnuków .

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika majeure Wyświetlenie odpowiedzi
              Jeżeli to jest tylko 'lekko' odleżakowany , to ciekawym, jaki miałby być 'porządnie' odleżakowany - pewnie taki pozostawiony dla wnuków .
              No z racji tego, że zakupiłem tych diabelnych koziołków z 6 czy 8 sztuk (a piję jedną co roku) to zanim wydoję ostatnią sztukę to leżakowanie osiągnie poziom "spory"
              zdrów !

              dużo towaru w piwnicy to każdy czeka tam grzecznie na swoją kolej
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎