Zamkowy, Dubbel Cieszyński

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pankracy
    Major Piwnych Rewolucji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2007.10
    • 2794

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika blood_inside
    Być może właśnie dlatego tegoroczny Grand Champion nie ma już w nazwie ''Bracki''.
    Chyba raczej nie. Marka Brackie ma być nadal produkowana, ale obok niej w sprzedaży pojawi się nowa - Lager Cieszyński.

    W sieci krąży już gdzieś ponoć lista nowych piw z Cieszyna.
    Last edited by Pankracy; 2014-12-15, 19:28.

    Comment

    • Pendragon
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛
      • 2006.03
      • 13952

      ja tam nowości zbyt wiele nie widzę. ten lager i stout. Ew. weizen, o ile nie chodzi w tym przypadku o Białe. Jeśli tak, to dwie z tych nowości, razem z Koźlakiem, to trochę już stare są.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Gringo
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼
        • 2007.07
        • 2156

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brązowy, lekko mętny. [5]
        Piana: Beżowa, średnioziarnista. Po minucie odsłania się lustro piwa i pozostają tylko plamy piany. [2]
        Zapach: Karmel, suszone śliwki, alkohol, trochę jak guma do żucia Turbo. [4]
        Smak: Karmel, goździk, suszona śliwka, słodka guma do żucia. Wszystko jest troszkę pikantne i alkoholowe. Końcówka lekko kwaskowa, ściągająca. [3.5]
        Wysycenie: Wysokie krótkotrwałe, przechodzi szybko do niskiego. [3]
        Opakowanie: Klasa. Świetna etykieta ale na opakowanie bardziej pasowałby bączek. [4]
        Uwagi: Przyzwoity dubbel - belg. Piłem wiele gorszych i mniej lepszych w tym gatunku. W cenie 3,99 zdecydowanie do powtórzenia. Mimo wszystko, ze wszystkich "grandów", to BPA nadal zostanie dla mnie numerem 1.

        Moja ocena: [3.6]

        Comment

        • pizmak666
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼
          • 2006.12
          • 1898

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy
          Chyba raczej nie. Marka Brackie ma być nadal produkowana, ale obok niej w sprzedaży pojawi się nowa - Lager Cieszyński.

          W sieci krąży już gdzieś ponoć lista nowych piw z Cieszyna.
          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

          Comment

          • Jasiek77
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2014.03
            • 107

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666
            Zobaczymy czy będzie to zaledwie pudrowanie starej damy, czy faktycznie nowe piwa będą jakościowo odstawać od produkcji Żywca. Na razie obstawiam, że będzie to opcja "AIPA Żywiec," czyli Bogu świeczkę i diabłu ogarek.
            Johnny Bonnano

            Comment

            • Oskaliber
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              • 2010.05
              • 727

              Kolor: Mocna herbata, pod światło rubinowy, mętny.
              Piana: Beżowa, mało obfita, mało gęsta, nietrwała. Znika natychmiast z głośnym sykiem.
              Zapach: Dominacja estrów owocowych, zwłaszcza dużo bananów. Dalej suszone śliwki, rodzynki, karmel, biszkopty, nuta perfumowa. Bogaty i przyjemny, choć subiektywnie za bardzo bananowy.
              Smak: Dosyć wytrawne. Karmel, rodzynki, estry owocowe (dalej dominacja banana), nuta perfumowa i pieprzowa. Alkohol wyczuwalny, ale dobrze wkomponowany i nie gryzie. Goryczka średnio niska, głównie o alkoholowym charakterze.
              Wysycenie: Średnio wysokie.
              Ogółem: Nie lubię dubbli, w których aromat jest tak zdominowany przez banany jakby to był weizen. Tutaj tak zapowiadał zapach, na szczęście w smaku było to już o wiele lepiej ułożone. Jeszcze jedną wadą jest beznadziejna piana. Poza tym bardzo dobre piwo.
              BeerFreak.pl

              Comment

              • Ronoaro
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2013.04
                • 160

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny bursztyn wpadajacy w miedziany. Piwo zmętnione, ale bez przesady. [5]
                Piana: Drobno i średnio pęcherzykowa, całkiem obfita, ale szybko opada i pozostaje tylko dziurawiący się korzuszek, lekki zawód, na pocieszenie- nieźle krążkuje na szkle. [2.5]
                Zapach: Belgijskie fenole czyli przyprawy- oraz rodzynki, na pierwszym planie. Później do głosu dochodzi słód i po wlaniu osadu, banany. W oddali czuć lekki alkohol- po ogrzaniu jest go coraz więcej. [4]
                Smak: Na początku nieco mnie rozczarowało, ale później było już dobrze. Piwo jest wytrawne, przyprawowe, z niewielkimi akcentami znanymi z weizenów. Goryczka jest znikoma, alkohol dobrze ukryty, czuć go dopiero po przełknieciu- grzeje w przełyk. Piwo jest bardzo pijalne, dobrze że jest w butelkach 0,33l. [4]
                Wysycenie: Średnie pasuje. [4.5]
                Opakowanie: Bardzo mi się podoba, ogrom informacji, ładny okazjonalny kapsel, aż dziw że polski koncern zgodził się na coś tak dobrego Duże brawa. [5]
                Uwagi: Piwo jak znalazł na zimę.

                Moja ocena: [3.975]

                Comment

                • von_scheisse
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 2012.02
                  • 488

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brązowe, wpadające w czerwień, przejrzyste. [4.5]
                  Piana: Średnia, sycząca, bardzo szybko dziurawiąca się i znikająca. [3.5]
                  Zapach: Owocowy (czerwone owoce i banany), lekko winny, czuć niuanse alkoholowe. [4]
                  Smak: Bananowy, owocowy, na drugim planie karmel i słodowość. Piwo jest ogólnie słodkie, ale nie treściwe. Alkohol delikatnie grzeje w przełyk, ale jest dobrze ukryty. Goryczki brak. [4.5]
                  Wysycenie: Wysokie, dla mnie mogłoby być ciut niższe. [4]
                  Opakowanie: Etykieta bardzo ładna, naprawdę mi się podoba, pełny skład został podany, dane nt. zawartości alkoholu i ekstrakt - również. Kapsel grandchampionowski, ale w kolorze pasującym do dubbla. [5]
                  Uwagi: Bardzo smaczne piwo. Data przydatności do spożycia do: 20.11.2015 r.

                  Moja ocena: [4.225]
                  Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                  http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                  https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                  Comment

                  • Pess09
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 2013.12
                    • 284

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brunatne [4.5]
                    Piana: Niezbyt obfita, opada do niskiego lecz drobnego i dość trwałego kożuszka [3.5]
                    Zapach: Belgijski, guma balonowa, banan goździk, bardzo przyjemny, oprócz tego lekki alkohol ale w żadnym przypadku nie przeszkadzający. [4.5]
                    Smak: Owoce, goździki, długi drożdżowy posmak, całość kwaskowata, alkohol bardziej wyciągnięty niż w zapachu jednak jest taki "szlachetny". [4.5]
                    Wysycenie: Na dobrym poziomie, nie przeszkadza ani nie jest za niskie. [4.5]
                    Opakowanie: Bardzo ładna etykieta i jej kolorystyka. [5]
                    Uwagi: Ciekawe piwo, godne powtórki.

                    Moja ocena: [4.425]

                    Comment

                    • sasser
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 2012.07
                      • 107

                      Smaczne, dość słodkie piwo.

                      Po nalaniu utworzyła się ładna piana, która zniknęła dość szybko, oblepiając nieco szkło. Zapach zapowiada słodycz w smaku i faktycznie ona się pojawia. Ma głównie owocowy charakter. Gdzieś w tle jest nikła goryczka, która nie zostaje na języku. Trochę za niskie jak dla mnie wysycenie.

                      Piwo przypadło mi do gustu i chętnie powtórzę je przy okazji.

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        • 2009.08
                        • 991

                        Robiłem kilka podejść do tego piwa, a jako, że teraz u mnie w osiedlowym sklepie jest dostępne za 5 złotych, to sięgam częściej.

                        Jak nie przepadam za Belgami, tak ten jest dobry, przy nawet delikatnym schłodzeniu alkohol dobrze zamaskowany.

                        W smaku najwięcej czuję gumy balonowej, suszone owoce w tle, świeża gruszka również się pojawia.

                        Jest ok
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        • behegrzmot
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 2009.01
                          • 276

                          Kolor:
                          Piana:
                          Zapach: Banan i alkohol (rozpuszczalnik) . [3]
                          Smak: Lekko pikantne i kwaskowe; dominuje banan i goryczka alkoholowa [3,5]
                          Wysycenie: Początkowo zdecydowanie za wysokie, ale szybko się odgazowuje do niskiego. [3,5]
                          Opakowanie:
                          Uwagi: Pierwsza z czterech butelek za mną, zobaczymy jak upływ czasu wpłynie na pozostałe; na ten moment nic specjalnego i trochę dziwi mnie względnie wysoka średnia ocena tego piwa.

                          Comment

                          • Pancernik
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            🥛🥛🥛🥛🥛
                            • 2005.09
                            • 9782

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Rubinowy, lekko zmętniony. [4]
                            Piana: Kremowa, bardzo drobna, wysoka, dość trwałą, ładnie się osadza. [4]
                            Zapach: Słód palony, karmel... i jeszcze coś orzeźwiającego. [3.5]
                            Smak: Wytrawna, delikatna goryczka, ślad kwasku, karmel, posmak winny i orzechowy, chropawy alko - piwo młode jeszcze, stąd ocena nieco na kredyt, "odleżakowana" . [4]
                            Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
                            Opakowanie: Cóż, koncern to koncern. Nie musi, ale może... Wszystko dopracowane i eleganckie. [4.5]
                            Uwagi: Hm, poleżakujemy kilka butelek i zobaczymy... .

                            Moja ocena: [3.85]

                            Comment

                            • Wujas
                              Gość
                              • 2014.11
                              • 267

                              Meh. Niewiele Belgów wypiłem. Ten nie zrobił mi z jajec kaptura. Szału nie robi. Wolałbym żeby podrasowali ubiegłorocznego zwycięzcę.
                              A gdyby wygrał jakiś kozacki stout/ porter/ dymione - byłby to prawdziwy zwycięzca.
                              Spróbować można, powtarzać absolutnie nie warto. Zwłaszcza za żydowskie 7 zeta.
                              Last edited by Wujas; 2014-12-30, 21:28.

                              Comment

                              • dlugas
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🍼
                                • 2006.04
                                • 4014

                                Za 7zł? no to nieźle.

                                W Rz Tesco stoi nadal po 3,99zł i jest go prawie tyle samo co na "premierze", czyli lekko 10-15 kartonów.
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...