Zamkowy, Dubbel Cieszyński

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Major Piwnych Rewolucji
    🍼
    • 2006.04
    • 4014

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika apaczu
    Z tego co pamiętam, autor przytoczonego źródła też zachwalał leżakowane portery z Cieszyna. Można założyć, że to był skrót myślowy i problem z alkoholem dotyczy gównie mocarnych Grand Championów z Cieszyna (podobnie było z leżakowanym rok IIPA).
    a skrót myślowy :]
    ok. może być
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • behegrzmot
      Porucznik Browarny Tester
      • 2009.01
      • 276

      W grudniu dałem za smak 3,5, powiem szczerze, że nie wiem na jakiej podstawie. Ta alkoholowa gorycz jest zwyczajnie męcząca, podobnie aromat rozpuszczalnika. Jak dla mnie piwo na ocenę 2,5, max 3.

      Jedyna okoliczność łagodząca dla tej butelki to fakt, że pierwszą połowę piłem gdy miała około 18 stopni. Po schłodzeniu do 10 było lepiej ale też bez rewelacji.

      Comment

      • kris__
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 2011.07
        • 95

        W Tesco w Jeleniej Górze zaobserwowałem wystawione na alejkę kartony Dubbla. Na szybko policzyłem, że stoi tego jakieś 26 kartonów. Czuwaj

        Cena jeszcze nie wisiała, więc nie wiem czy to jakaś promocja czy co.
        seks to nie wszystko, jest jeszcze piwsko:P

        Comment

        • dlugas
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼
          • 2006.04
          • 4014

          U mnie już od tygodnia stoi taka "ściana płaczu"
          2,79zł za sztukę (Promocja -30% od ceny głównej)
          Zainteresowanie bliskie zeru
          Last edited by dlugas; 2015-04-07, 21:41.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • piwo_szka
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 2015.01
            • 71

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brunatny. Wyraźne zmętnienie. [4]
            Piana: Niska tak na centymetr. Beżowa. Wyczytałam gdzieś, że to przy tym gatunku normalne ze względu na zastosowanie cukrów, które tę pianę "zbijają". [4]
            Zapach: Przyjemny, bez woni alkoholowej. Czuć suszone owoce. Mnie się kojarzyło z zapachem rumu - jakieś właśnie suszone czy kandyzowane owoce, podbite lekką wonią wina (głównie śliwka i rodzynki). [4]
            Smak: Piwo bardzo mi smakowało. Możliwe, że przez to, że alkohol nie był tak wyczuwalny - dopiero w goryczce na finiszu, lekko rozgrzewając gardło. W smaku czuc nuty owocowe (banan, śliwkę), do tego podbicie przyprawami (goździki i lekkie korzenne nuty). Mnie osobiście od pierwszego łyka skojarzył się z syropem klonowym i tak też to skojarzenie do końca trwało ;-) [4.5]
            Wysycenie: Wysokie. Piwo przyjemnie musuje na języku, nie zamęcza jednak. [4]
            Opakowanie: Estetyczne i minimalistyczne. Piękne i klasyczne. Zdecydowanie najładniejsza etykieta i spójność wizerunkowa, jakiej nie widziałam dość długo [5]
            Uwagi: Jak dla mnie piwo warte spróbowania. Nie czułam nieprzyjemnego alkoholu, oczy mi nie łzawiły, głowa nie pobolewała, jak to ma w zwyczaju przy tak mocnych piwach. Zaskoczył mnie bogaty smak. Jest to piwo słodkie, ale nie przecukrzone.

            Moja ocena: [4.25]
            piwna smakoszka na Alkowiki

            Comment

            • dlugas
              Major Piwnych Rewolucji
              🍼
              • 2006.04
              • 4014

              Raz piwo wydaje mi się dość aromatyczne i pełne w smaku, a kiedy indziej i (to nawet z dwa razy pod rząd), alkoholowe, z pustym i bezpłciowym finiszem

              Albo to tzw. "kondycja dnia", albo temperatura serwowania.

              Kupiłem kilka i będę sprawdzał co kilka miesięcy co przyniesie ciemność i chłód
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • mszz
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2015.04
                • 29

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowa, klarowne. [4]
                Piana: Piana początkowo gęsta, szybko opada (jednak nie do zera) lecz oblepia szkło [3.5]
                Zapach: Aromat niezbyt intensywny, estrowy, głównie bananowy. [3.5]
                Smak: W smaku wyraźna estrowość, alkohol niewyczuwalny w smaku, dobrze ułożony. Goryczka średnia, dająca kontrę dla słodowości co należy uznać za zaletę. [4.5]
                Wysycenie: Wysycenie średnie. [5]
                Opakowanie: Wzorowany na piwach domowych, ale mnie nie przekonuje. [2]
                Uwagi: Ogólnie sprawia wrażenie dobrego, belgijskiego piwa i to w przystępnej cenie. Szkoda, że warzone jednorazowo.

                Moja ocena: [3.925]

                Comment

                • Glingorth
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 2014.04
                  • 283

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Miedziany, zmętniony. Pod światło głęboka czerwień. [4.5]
                  Piana: Tutaj niestety słabo od początku. Piana szybko znika, a po kilku łykach nie ma po niej ani śladu. [3]
                  Zapach: Słodowość, ciemne owoce (śliwka, rodzynki), ale jest też banan. Jest też trochę alkoholu, ale jest on lekki i subtelny. [4]
                  Smak: Dobra słodowa pełnia, delikatna goryczka. Owoce, guma balonowa i alkohol. Finisz bardziej wytrawny. Ciekawy złożony smak, przyjemnie się pije. [4]
                  Wysycenie: Średnio wysokie. [4]
                  Opakowanie: Taki marketingowy klasyk, ale daje radę. [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.925]

                  Comment

                  • leona
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2009.07
                    • 5853

                    W aktualnej, wyprzedażowej cenie 4,23 zł/pół litra, jest to ścisła czołówka polskich piw tzw. innych. Gdybym był fanem gatunku i miał w zwyczaju pić to samo piwo w dużych ilościach, to bez wahania wziąłbym karton.

                    Comment

                    • rzodny
                      Szeregowy Piwny Łykacz
                      • 2015.04
                      • 12

                      Mam co prawda jeszcze dwie buteleczki w piwnicy, ale lubię to piwo, więc postanowiłem dokupić więcej. Zajrzałem do pilskiego Tesco, gdzie Dubbla zawsze było pod dostatkiem (chyba się nie sprzedawał zbyt dobrze), a tam... nie ma. Czy to piwo zaczyna znikać bezpowrotnie? Jeśli się sprzedało, to czy można się spodziewać kolejnych dostaw, czy może grand championy to takie piwa "jednorazowe" i nie warzy się ich po jakimś czasie?
                      piwazazywa.blogspot.com

                      Comment

                      • dlugas
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼
                        • 2006.04
                        • 4014

                        Jednorazowy wytwór

                        Wyjątkiem od tej reguły był poprzedni czempion (IIPA), którego gdzieś po pół roku powtórzono (podobno przez bardzo dobrą "sprzedawalność")

                        Jak widać po tescach, skoro najnowszy czempion jeszcze zalega na półkach i to w dodatku przeceniony prawie o połowę, to po co mieliby go powtarzać ? :]
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • kranu
                          Kapral Kuflowy Chlupacz
                          • 2012.03
                          • 76

                          Jakby coś to w Tesco Tychy stoją kartony w kilku miejscach i nikt nie chce za 2,79zł

                          Comment

                          • thomash
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 2014.02
                            • 6

                            Piłem w ostatni weekend Dubbla Cieszyńskiego po półrocznym leżakowaniu w piwnicy i muszę przyznać, że o ile wcześniej nie przeszkadzał mi i wyczuwałem zbytnio ani w smaku, ani w aromacie rozpuszczalnika, to teraz stał się bardzo wyrazisty, mocny i odpychający Czy ktoś też już degustował leżakowanego Dubbla ?
                            Last edited by thomash; 2015-06-10, 12:30. Powód: literówka

                            Comment

                            • dlugas
                              Major Piwnych Rewolucji
                              🍼
                              • 2006.04
                              • 4014

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika thomash
                              Piłem w ostatni weekend Dubbla Cieszyńskiego po półrocznym leżakowaniu w piwnicy i muszę przyznać, że o ile wcześniej nie przeszkadzał mi i wyczuwałem zbytnio ani w smaku, ani w aromacie rozpuszczalnika, to teraz stał się bardzo wyrazisty, mocny i odpychający :/ Czu ktoś też już degustował leżakowanego Dubbla ?
                              Leżą zarówno w szafce w kuchni jak i w szafie w piwnicy i czekają aż najdą mi chęci na ten styl i akurat to piwo.

                              Datę ma długą, to pewnie jeszcze poleżą chwilę aż się wkońcu ułożą :]
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • thomash
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 2014.02
                                • 6

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas
                                Leżą zarówno w szafce w kuchni jak i w szafie w piwnicy i czekają aż najdą mi chęci na ten styl i akurat to piwo.

                                Datę ma długą, to pewnie jeszcze poleżą chwilę aż się wkońcu ułożą :]
                                Myślisz, że tak duża rozpuszczalnikowość ma szansę się zatracić ?

                                Comment

                                Przetwarzanie...