Wąsosz, [Olimp][Szałpiw] Satyr

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Oskaliber
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2010.05
    • 727

    #16
    Kolor: Złoty, opalizujący.
    Piana: Biała, obfita, gęsta, trwała. Utrzymuje się sporą warstwą lekko oblepiając szkło.
    Zapach: Wyraźnie estrowy, zwłaszcza mocna pomarańcza. Do tego trochę chmielu i nut przyprawowych, ale zmierzających bardziej w stronę przypraw korzennych niż typowej, belgijskiej pieprzowości.
    Smak: Treściwość średnio niska do średniej. Lekka podbudowa słodowa, wyraźne estry, zwłaszcza dominacja pomarańczy. Jest też nutka chmielowa i przyjemna, orzeźwiająca kwaskowatość. Do tego trochę fenoli, dalej zdecydowanie bardziej o charakterze przypraw korzennych niż pieprzu. Całość ogólnie przypomina mi bardziej lekkiego Saisona niż Blonda. Goryczka niska do średnio niskiej, ziołowa.
    Wysycenie: Średnio wysokie.
    Ogółem: Doskonałe piwo. Lekkie, orzeźwiające, ale jednocześnie dosyć złożone.
    BeerFreak.pl

    Comment

    • KDWG
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 2014.03
      • 143

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty, piwo lekko zmętnione. [5]
      Piana: Biała, średniowysoka, średnio trwała. Dość szybko kurczy się do cieniutkiej warstewki, za to ładnie zdobi szkło. [3.5]
      Zapach: Po trochu cytrusowy, po trochu przyprawowo-kwiatowy. Przyjemny. [4]
      Smak: Jak wyżej - jest przyjemnie. Owocowe (cytrusowe) smaki z przebitką ziołowo-przyprawową, wszystko na lekkim, słodowym tle. [4]
      Wysycenie: Ok. [5]
      Opakowanie: Info ok, etykieta też (grafika na plus, tak jak przy całej serii Olimpu) i tylko kolorystyka to sprawa dyskusyjna. Mi jednak te dwa odcienie różu nie przeszkadzają, a na pewno wyróżniają piwo na sklepowej półce. [4]
      Uwagi: 30.06.2015r.

      Moja ocena: [4.05]
      So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

      Comment

      • cejot
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 2014.11
        • 64

        #18
        Niezłe. Nie nastawiałem się na nie wiadomo co, rozczarowania nie miałem. Nawet fajnie wyważone, ale też dupy nie urywa. O oktawii na razie się nie wypowiadam, bo to dopiero drugie piwo (po Zefirze Olimpu) na tym chmielu, zdania jeszcze nie mam.

        Comment

        • DonZ
          Porucznik Browarny Tester
          • 2013.03
          • 303

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasno złote, zamglone. [4]
          Piana: Biała, średnioobfita drobno pęcherzykowa. Trwała. [4]
          Zapach: Orzeźwiający, cytrusowy, lekkie nuty fenolowe, drożdżowe, ciut przyprawowe, korzenne. [4]
          Smak: W smaku wyraźnie korzenne, przyprawowe, ostre/pikantne. Lekkie, wytrawne z lekka słodyczą, goryczka niewysoka do umiarkowanej. Ziołowa. Dość treściwe jak na takie parametry. [4]
          Wysycenie: Średnie w kierunku do wyższego. Czuć w przełyku i lekko na dziąsłach. [4]
          Opakowanie: Nie zachwyca, zawartość fajna opakowanie najmniej. [3]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.95]

          Comment

          • dlugas
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼
            • 2006.04
            • 4014

            #20
            Piana: średnioobfita drobno pęcherzykowa, dość trwała, coś tam oblepia szkło
            Zapach: guma balonowa, korzenne przyprawy,lekki dojrzały banan i muśnięcie cytrusów

            Smak: korzenno-przyprawowe. jest wyczuwalna, lecz nie jakaś wysoka ziołowo pestkowa goryczka. Piwo sprawia wrażenie pełnego, ale jest rześkie. Lekko pieprzne, dojrzały banan, goździk

            Wysycenie: Średnie z tendencją do niższego
            Opakowanie: róże, rogacze itp. Dla nie kumatych nie zachęca do kupna. Plus za pełny skład i wyjaśnienia o co chodzi z tym gatunkiem

            Uwagi:
            kupione dzisiaj, pite przed chwileczką
            data 30.06.2015
            cena 3,99zł
            butelka 0,5l

            Fajne, dość rześkie przyprawowe piwo. W ciemno myślałbym, że to dubeltowa pszenica ze świetnie schowanym alkoholem.

            W regularnej cenie, nie dla mnie, za te niecałe 4zł można wypić
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Petitpierre
              Major Piwnych Rewolucji
              🥛🥛🥛🥛
              • 2014.01
              • 2565

              #21
              Gdzie takie tanie było?
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • pavlo11111
                Kapral Kuflowy Chlupacz
                • 2014.11
                • 78

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brudne złoto; lekkie zamglenie [4]
                Piana: Średnie pęcherzyki, dość szybko się redukuje, ładny lasing na szkle [3.5]
                Zapach: Przyprawy, kwiaty, lekka pikantność, ogółem przyjemne nuty belgijskie [4]
                Smak: Ziołowe, wyczuwalne również przyprawy, niska goryczka, cierpki finisz [4]
                Wysycenie: Odpowiednie [5]
                Opakowanie: Lepsze są jednak indywidualne etykiety Olimpu [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4]

                Comment

                • dlugas
                  Major Piwnych Rewolucji
                  🍼
                  • 2006.04
                  • 4014

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre
                  Gdzie takie tanie było?
                  W naszych regionalnych na Paderewskiego.
                  Data była tuż tuż.
                  Byłem taki wypompowany, że zapomniałem napisać Ci eska
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • rafalek21
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2015.04
                    • 1407

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, delikatnie zamglone. [4.5]
                    Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, średnio obfita, dość trwała, ładny lacing. [4]
                    Zapach: Kukurydza, miód, słodowość, lagerowy. [2]
                    Smak: Słodowe, delikatnie utlenione, średnia goryczka, jednowymiarowe - przypomina jasnego lagera. [2.5]
                    Wysycenie: średnie- odpowiednie [4.5]
                    Opakowanie: Bardzo fajna etykieta, komplet informacji. [5]
                    Uwagi: Warka 24.05.2016. To nie to samo piwo co rok/pół temu, alkohol wzrósł z 4,5% do 5,2% obj. Bardzo słabe piwo, smakowało jak Kormoran niefiltrowany po terminie.

                    Moja ocena: [2.8]

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🍼
                      • 2012.08
                      • 2869

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jak belgijskie blondy z mgiełką. [4.5]
                      Piana: Biała jak śnieg. Pęcherzyki średnie, ale nie chcą grubieć i pękać. Piana jest dosyć trwała, w pewnym momencie zatrzymała się i nie chce opadać. Zdobi szkło mało finezyjnie, aczkolwiek wyraźnie. [4]
                      Zapach: Przyprawy, estry, wyraźna Belgia. Zapach bardzo trwały, pod koniec bardziej korzenny. [4.5]
                      Smak: Trochę pieprzowe, inne przyprawy bardziej wyraźne, takie jak rozmaryn. Goryczka niska, ziołowa, jest schowana pod coraz bardziej wyczuwalny pod koniec banan z suszoną śliwką w tle. Dosyć treściwe, bardziej niż niejeden belgijski blond. [4]
                      Wysycenie: Niskie. [4]
                      Opakowanie: Na etykiecie rzeczywiście '' pokojowe '' starcie. Prawie pełny skład, dobrej jakości papier. [3.5]
                      Uwagi: Już kiedyś pisałem, że z belgijskich klimatów łykam wszystko w ciemno oprócz blondów i witów. Ta interpretacja blonda mi smakowała.
                      Data do 24.05.2016.

                      Moja ocena: [4.175]

                      Comment

                      • chechaouen
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼🍼
                        • 2011.01
                        • 1180

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty. Mętny ale bez szaleństw z tym zmętnieniem. Mgła taka [4]
                        Piana: Bardzo skromna i szybko zmalała do cienkiej chmurki przy ściankach [2.5]
                        Zapach: Słodki, owocowo-przyprawowy. Cytrusy, drożdże, subtelna nutka kojarząca się z bananami. Nie za intensywny [4]
                        Smak: Piwo lekkie ale zarazem treściwe, nie jest wodniste. Subtelny, delikatny smak z bardzo lekką goryczką. Cytrusy, fenole, drożdże. Orzeźwiające piwo [4]
                        Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego. Pasuje, nie przeszkadza. [5]
                        Opakowanie: Kolorystyka mi nie podchodzi. Skład dokładny, parametry też [3.5]
                        Uwagi: Piwo z datą: 24.05.2016

                        Moja ocena: [3.875]
                        Last edited by chechaouen; 2016-05-16, 21:23.

                        Comment

                        Przetwarzanie...