Bojanowo, Bojan Czarny

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kostas
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2014.08
    • 212

    #16
    Przyznam szczerze że jestem miło zaskoczony Czarnym, biorąc pod uwagę wątpliwą jakość reszty produktów z oferty Bojanowa. Mimo że temu piwu brakuje nieco pełni, to i tak wypada ono bardzo dobrze - głównym jego atutem jest przede wszystkim dość obfita piana, i przyjemny, żywiczny aromat. Termin przydatności do 25.06.2015 r.
    Last edited by kostas; 2015-05-09, 19:22.
    Browar Domowy El Greco na Facebooku

    Comment

    • PiVoSH92
      Kapral Kuflowy Chlupacz
      • 2015.05
      • 82

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny, brunatny, nieprzejrzysty (chyba, że pod światło) [4]
      Piana: B. słabo, cieniutka, szybko opada, lacingu nie stwierdzono, mimo wymuszania piany przy nalewaniu i podczas picia [2.5]
      Zapach: Żywica, czekolada i cytrusy. Bajka! [4.5]
      Smak: Lekka czekolada, pustka, żywiczna goryczka, lekka kwaskowość. W tej kolejności. Brakuje pełni i więcej aromatu amerykańskich chmieli [3]
      Wysycenie: W porządku, przyjemna pijalność [4]
      Opakowanie: Typowy Bojan, średnia etykieta, do tego u mnie na butelce uszkodzona konta (wina sklepu), informacje (gdyby były) pełne [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.6]

      Comment

      • dlugas
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼
        • 2006.04
        • 4014

        #18
        Piana drobniutka, obfita, trwała, Bardzo ładnie zdobi szkło. łatwo się wzbudza.
        Aromat: cytrusy oraz słodkie egzotyczne owoce. Kawy czy czekolady brak.

        Smak: są cytrusy (słodkie pomelo oraz lekko goryczkowy grejpfrut. Jest słodkawa czarna kawa oraz lekka czekolada. Kiedyś wydawało mi się pustawe. Obecnie jest dość pełne i treściwe. Smaczniutkie.

        Wysycenie: w sam raz, czyli ku niskiemu

        Uwagi: warka 01.07.2015,
        pite teraz
        Cena 2,99zł+kaucja
        Piwo nawet na kilka dni przed terminem (a ma chyba z 3 miesięczny termin) nadal jest smaczne i pijalne
        Nawet w regularnej cenie ok 4,5-5zł jest świetną alternatywą dla "craftu" za 7-9zł
        Warto sięgać w przypływie chęci na black (A)IPA lub american stout, choć stoutu coraz mniej
        Last edited by dlugas; 2015-06-27, 21:57.
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • Dukat_WSI
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2015.03
          • 781

          #19
          Ja piłem 3 miesiące po terminie, bo nie zauważyłem daty kupując we Fresh Market. Było dalej niezłe, ale nuty cytrusowe były zredukowane i to mnie skłoniło do sprawdzenia daty w trakcie picia.

          Comment

          • dlugas
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼
            • 2006.04
            • 4014

            #20
            Znowu jestem

            Piłem gdzieś miesiąc temu a warka do 16.09.2015
            Z amerykańców był tylko zapach i to nie zbyt bogaty i intensywny. Przeważał ciemny chleb i karmel.
            To samo w smaku. Smakowało jak zwykły lekko wodnisty i słodkawy ciemniak z nutką cytrusów

            Cena 4,99zł w PiP
            Piwo w miarę smaczne, ale nei tego oczekiwałem.
            Dlatego pewnei teraz jest CZARNY a nie blach ipa. Można wlać co im tam wyjdzie i zawsze będzie spełniać wymagania swojej nazwy.

            Choć kolor to nie czarny a bardziej brunatny.
            Za jakiś czas przetestuję znowu co tam siedzi w środku
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • rafalek21
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2015.04
              • 1407

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bardzo ciemny, chyba brunatny, prawie czarny, rubinowo-miedziane refleksy, nieprzejrzyste [4]
              Piana: średnia, lekko przyciemniony beż, drobnoziarnista, niezbyt trwała, redukuje się do cienkiego, kożucha, po drodze ładnie oblepiając szkło. [4.5]
              Zapach: Owoce tropikalne, karmel, ciemny chleb, troszkę żywicy. Średnio intensywny aromat [3.5]
              Smak: Paloność, ciemne pieczywo, kwaskowe, niewielka ilość cytrusów, trochę wodniste, średnio-niska, lekko ściągająca goryczka, która zalega w ustach. [3]
              Wysycenie: średnio-wysokie, odrobinę niższe byłoby idealne [4]
              Opakowanie: Szczątkowy skład, etykieta prosta i nudna, niespecjalnie mi się podoba, za to nadrabia ładnym kapselkiem. [3.5]
              Uwagi: Warka 26.08.2015, - lekko po terminie, ale nie wygląda na zepsute. Piwo jako black IPA to takie sobie, jest wodniste, goryczka jest do poprawy, za mało cytrusów. Jak patrzeć przez pryzmat dostępności i ceny to na taką średnią półkę całkiem przyzwoicie.

              Moja ocena: [3.45]

              Comment

              • dlugas
                Major Piwnych Rewolucji
                🍼
                • 2006.04
                • 4014

                #22
                Teoretycznie jest taka nie pisana zasada, że "poterminowańców" nie powinno się oceniać przez ARTOMAT :]

                No i aromaty czy smaki od chmielu im starsze tym ich mniej. Choć z drugiej strony, to piwo jeśli dobrze pamiętam, nie ma chyba jakiejś kolosalnej daty ważności
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • WojciechT
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2012.09
                  • 2546

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: No, czarny. [5]
                  Piana: Ładna, beżowa, drobna, raczej wysoka, dosyć trwała, opadając ładnie osadza się na ściankach. [4]
                  Zapach: Palony, trochę kawowy, ale mało intensywny. Chmielu niemalże nie czuć. [3]
                  Smak: Piwo wyraźnie palone, ale poza tym pustka. Przede wszystkim jest wytrawne, wręcz wodniste, takie pustawe. Goryczka średnia, ale trochę ściągająca. Kwasek. [3]
                  Wysycenie: Nieco za wysokie. [4.5]
                  Opakowanie: Brak daty ważności. A poza tym bojanowy standard. [4]
                  Uwagi: Jakby miało więcej ciała, byłoby znacznie lepsze.

                  Moja ocena: [3.325]

                  Comment

                  • Pess09
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 2013.12
                    • 284

                    #24
                    Wróciłem do tego piwa i jest niestety już gorsze niż tamto.
                    Piwo jest jakby mniej treściwe, mocno wodniste, do tego w zapachu pojawił się dodatkowo mokry karton na takim poziomie że bardzo przeszkadza.

                    Comment

                    • yoda79
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2013.01
                      • 861

                      #25
                      Zgadzam się z przedmówcami - piwo jakby bardziej wodniste niż początkowe warki; poza tym ok - kawa, trochę cytrusów, spora goryczka, wyczuwalny karmel (dla mnie za bardzo). Za 5 wciąż jedno z lepszych na rynku.
                      Last edited by yoda79; 2015-11-13, 10:42.

                      Comment

                      Przetwarzanie...