Wąsosz, [Olimp] Persefona

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • melor
    Porucznik Browarny Tester
    • 2006.04
    • 364

    #16
    aromat: jest zapach chmieli, ale nie jest intensywny. Słaby... Nuty raczej iglaste, żywiczne, a nie owocowe.
    piana: mała
    kolor: bursztynowy, lekko mętny, przezroczysty
    opakowanie: etykiety z olimpu są coraz lepsze
    smak: Jest średnia goryczka. Chmiel w smaku podobny do sybilli czy iungi. W każdym razie mało amerykański. (są chmiele Tomahawk, Topaz i Chinook). Goryczka jest słaba i po wypiciu łyka znika. Mała kontra słodowa. Piwo wydaje się trochę wodniste. Spodziewałem się czegoś innego...
    Średnio mi smakuje. Trochę męczące jest to piwo.

    5/10

    Comment

    • titan
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 2014.08
      • 122

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złoty klarowny [4.5]
      Piana: obfita, średnio długo się utrzymuje, piękny lacing [4]
      Zapach: głownie karmel, landrynki, w tle słodowy, po ogrzaniu może troche cytrusów, ale takich slodkich liczi mango [4]
      Smak: trawiasto-ziolowy, ziemisty z trawiasto-łodygowa średnia goryczą [3.5]
      Wysycenie: odpowiednie [4.5]
      Opakowanie: ładna etykieta, fajny projekt, kapsel golas, poprawne [4]
      Uwagi: niezłe piwo, po zapachu są może nie tyle wieksze co inne oczekiwania co do smaku

      Moja ocena: [3.85]

      Comment

      • Glingorth
        Porucznik Browarny Tester
        • 2014.04
        • 283

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, klarowny. [4]
        Piana: Średnia, nietrwała, ale pozostaje do końca. [4]
        Zapach: Przyjemny, ale bardziej ziemisto ziołowy, niż cytrusowy. [3.5]
        Smak: Nienachalna owocowo ziołowa goryczka, trochę za długo zalega pozostawiając pestkowy szorstki posmak. Pełnia niewielka, przez co jest nieco puste w smaku, ale dobrze się pije. [3.5]
        Wysycenie: Ok. [4]
        Opakowanie: Jedno z najlepszych Olimpu. [4.5]
        Uwagi: Lekkie i sesyjne piwo, ale finisz trochę psuje całość. Jednak w taki słoneczny ładny dzień jak dzisiaj dobrze wchodzi

        Moja ocena: [3.65]

        Comment

        • DonZ
          Porucznik Browarny Tester
          • 2013.03
          • 303

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złote, klarowne, delikatnie opalizuje. [5]
          Piana: Jasna, drobna, choć nie bardzo chciała się tworzyć, szybko opada. [3]
          Zapach: Wyraźny owocowy, kwaśnych owoców, mniej jak cytrusów, bardziej niedojrzałe kwaśne jabłko. [3.5]
          Smak: Na pierwszym planie lekki słodowy smak i przyjemną chmielową nie za wysoką goryczką, kolejny łyk goryczka rośnie, zielona chmielowa. Za wiele tutaj się nie dzieje. Po czasie goryczka staje się trochę męcząca łodygowa. [4]
          Wysycenie: Odpowiednie [4]
          Opakowanie: Coraz ładniejsze te etykiety, papier użyty beż bardzo przyjemny w odbiorze. [5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.825]

          Comment

          • PiVoSH92
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 2015.05
            • 82

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Całkiem ładny, ciemnożółty, lekko mętne, ale w granicach przyzwoitości [4]
            Piana: Gęsta, choć niewysoka (ok. 2cm), cieńki kożuszek trzyma się aż do końca, lacing świetny [4]
            Zapach: Czuć przede wszystkim białe owoce, sosnę i lekką stęchliznę, końcówka też lekko dawała DMSem [3]
            Smak: Tu niestety DMS czuć od początku, choć delikatny, również stęchlizna, poza tym chmiele jak na Amerykę przystało, jednak przykryte to tymi wadami, nie całkowicie, ale mocno psuje odbiór [2.5]
            Wysycenie: W normie, nie za wysokie, poprawia pijalność (mocno zaniżoną przez smak) [4]
            Opakowanie: Wzornictwo pierwsza klasa, przyjemny w dotyku papier - brakło tylko firmowego kapsla [4.5]
            Uwagi: Warka do 31.06, może źle chowana w sklepie, może po prostu wadliwa, ale nie smakuje dobrze. Po nowej dostawie do lokalnego sklepu ponowię jednak próbę, bo inne piwa z danego browaru smakowały mi prznajmniej dobrze

            Moja ocena: [3.075]

            Comment

            • Brodzislaw
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2013.09
              • 1020

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złocisty, lekko zmętniony [4]
              Piana: Biała, drobna utrzymywała się do końca ... [4]
              Zapach: Dominacja chmielowych aromatów, ale przed nimi do nozdrzy dotarła ... szmata [3]
              Smak: Na słodowej podbudowie chmiele z zalegającej na języku goryczce w nucie grejpfruta i żywicy. [3.5]
              Wysycenie: Średnie do wysokiego [4]
              Opakowanie: Tradycyjnie jak na Olimp - klasyczne wręcz. [4]
              Uwagi: Piwo mimo niedużego ekstraktu sesyjnym być nie może bo chmiele zalegają.

              Moja ocena: [3.45]

              Comment

              • Brodzislaw
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2013.09
                • 1020

                #22
                Jasna, złocista barwa płynu, lekko zmętniona. Piana biała trwała na posterunku do końca degustacji. Aromat początkowo mnie zaniepokoił, bo poczułem …szmatę. Ale potem było ok. Cytrusy, tropikalne owoce i owe iglaki a pod nimi – słody. W smaku podobnie, z tymże goryczka zaznaczała się bardziej wytrawnymi nutami typu grejpfrut, a nawet żywica. Goryczka lekko jednak meczy, zalega na kubkach smakowych, co mimo niedużego ekstraktu i alkoholu, obniża poziom pijalności do średniego.
                Piwo nie jest złe, poprawne i na tym koniec.

                Comment

                • pavlo11111
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 2014.11
                  • 78

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoto, prawie idealnie klarowne [4.5]
                  Piana: Niezbyt obfita, szybko opada tworząc kilka plamek na tafli piwa, w mizernym stopniu oblepia szkło [3.5]
                  Zapach: Cytrusowo-iglaste połączenie z butelki, w szkle bardzo przyjemna brzoskwinia a nawet lekka winogrona [4.5]
                  Smak: Mocna grejpfrutowo-ziołowa goryczka, która jednak nie jest męcząca w zestawieniu z orzeźwiającym charakterem piwa. [4]
                  Wysycenie: Wysokie co jednak pasuje do orzeźwiającego wyrazu piwa [5]
                  Opakowanie: Jedno z lepszych w wykonaniu Olimpu [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.225]

                  Comment

                  Przetwarzanie...