Zarzecze, [Birbant] Pale Ale Nelson Sauvin

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cyoorka
    Porucznik Browarny Tester
    • 2007.03
    • 338

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłote, klarowne. [4.5]
    Piana: Obfita, drobna, powoli redukuje się do dywanika. [4]
    Zapach: Delikatny, lekko chmielowy, dominuje zapach kukurydzy/popcornu. [2.5]
    Smak: Wytrawne, winogronowe, goryczkowe, z nutą popcornu i posmakiem chmielu. Goryczka średnia, trochę zalegająca, brak słodkiej kontry. [3.5]
    Wysycenie: Średnie. [4.5]
    Opakowanie: Niby ładne, ale nie przemawia do mnie ta głowa bez twarzy. [3.5]
    Uwagi: Lekkie, bardzo pijalne, niestety z nieprzyjemnym aromatem kukurydzy/popcornu.

    Moja ocena: [3.3]

    Comment

    • DonZ
      Porucznik Browarny Tester
      • 2013.03
      • 303

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Klarowne, złote, z delikatną opalizacją. [4.5]
      Piana: Drobna, szybko się dziurawiąca, biała. Miarowo choć szybko opada, do drobnego kożuszka. Zostawia ładny lacing odmierzający każdy łyk. [3.5]
      Zapach: Nuty zielonych dojrzałych winogron, może bardziej żółtych winogron, wyraźny choć nie intensywny. Lekkie nuty słodowe, chlebowe. [4]
      Smak: Piwo jest zdecydowanie wytrawne, dominują nuty winne, nieco łodygowe. Goryczka średnia do wysokiej, ściągająca i to mocno. Strona słodowa tego piwa jest nikła. [3.5]
      Wysycenie: Jak na Pale Ale trochu za wysokie szczypie w język. [3]
      Opakowanie: Średnio jarają mnie etykiety Birbanta, zwłaszcza jeżeli są białe, niczym się nie wyróżniają w śród innych ich piw, Red AIPA jedynie była czerwona. [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.7]

      Comment

      • Puszek_72
        Porucznik Browarny Tester
        • 2012.02
        • 269

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnobursztynowy, lekko zamglone. [4]
        Piana: Średnio trwała, trochę brudzi szkło [3.5]
        Zapach: Lekko słodkawy zapach miękkich owoców raczej zielonych, agrest . Nie przypadł mi do gustu są jakieś nieprzyjemne akcenty [3.5]
        Smak: Wyraźna goryczka ale nie przesadna dość przyjemnie się piję ale dość płaski smak ta czwórka nieco na wyrost [4]
        Wysycenie: Ciut za wysokie [4]
        Opakowanie: Poprawna etykieta są pełne dane ale jakoś nie urzeka pomysłem, stanie wykonane [4]
        Uwagi: Poprawne piwo ale mało ciekawe, goryczka ok ale podbudowa słodowa słaba

        Moja ocena: [3.775]

        Comment

        • Rumcais
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 2014.01
          • 91

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złocisty [5]
          Piana: Słaba, duże pęcherzyki, szybko opada do minimalnej warstwy [2.5]
          Zapach: Poezja. Jest cebula, jest czosnek i spocone skarpety. Idealny nelson! No dobra, nie do końća. Paskudztwo, lekko owocowo też jest, ale czosnkiem daje jak z wodzionki, co zakrywa nawet rozpoznawalność charakteru tej owocowości. [1]
          Smak: No jest lepiej, mocna goryczka definiująca to piwo, zalegająca i ściągająca, ziołowa, białe winogrona, tak jakby niepokojąca nuta gdzieś się pałęta, jakiś tam słód. W smaku nie czuć zepsucia (może mam smak czymś przytępiony), ale jest średniawo. [3]
          Wysycenie: Z deka za niskie. [4]
          Opakowanie: Git, ale brak kapsla firmowego. [4]
          Uwagi: Kupione w sklepie Chmiel - Świat Piwa na sczecińskim Warszewie.

          Moja ocena: [2.45]

          Comment

          • rafael52
            Porucznik Browarny Tester
            • 2013.12
            • 478

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemne złoto, jasny bursztyn, lekko zmętniony. [4.5]
            Piana: dość obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, w miarę trwała. [3.5]
            Zapach: przyjemny słodki owocowy, trochę tropików oraz winogron, w tle delikatne aromaty słodowe. [4]
            Smak: średnia pełnia słodowa, sporo nut owocowych, goryczka średnia, trochę zalega. [4]
            Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
            Opakowanie: całkiem ładna grafika, komplet informacji, pojawił się nawet fimowy kapsel. [4]
            Uwagi: warka do 15.01.2016.

            Moja ocena: [4]

            Comment

            • rafalek21
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2015.04
              • 1407

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: złocisty, lekko zmętniony [4.5]
              Piana: Średnia, drobnopęcherzykowa, szybko opada, pozostawiając w miarę trwały kożuch [3]
              Zapach: pestki winogron, liczi, odrobina siarki, mało intensywny, acz przyjemy aromat [3.5]
              Smak: delikatna słodowość, pestki winogron, wytrawne, przyjemna, średnia, lekko cierpka, łodygowa goryczka na finiszu. [4]
              Wysycenie: średnie - odpowiednie [4.5]
              Opakowanie: Pełny skład, przyjemna "Birbantowa" etykieta. [4.5]
              Uwagi: Smaczne wytrawne i goryczkowe pale ale, podoba mi się efekt jaki daje chmiel Nelson Sauvin.

              Moja ocena: [3.8]

              Comment

              • dlugas
                Major Piwnych Rewolucji
                🍼
                • 2006.04
                • 4014

                #22
                Piana: Średnia, drobne pęcherzyki, biała. Opada, ale pozostawia firnalki na szkle. Nie jest źle.
                Zapach: mało intensywny (ma prawo przy takiej dacie) troszkę liczi, troszkę melona, troszkę cytrusów

                Smak: dość wytrawne, rześkie. Goryczka niby średnia, ale jednak chwyta. Dość krótka w typie ziołowo, łodygowo cytrusowym. Brakuje troszkę słodowego finiszu, ale na takie szybkie wypicie (po grzmeraniu przy drzwiach w aucie o 21 po robocie w akompaniamencie mrozu i zawiei śnieżnej ) jest w sam raz.

                Wysycenie: średnio niskie. Jest ok

                Uwagi:
                Warka 15.01.2015 pite wczoraj tj. 20.01.2016
                Rześkie, do szybkiego wypicia, prawdopodobnie i seriami :] mało zapychające, wytrawne, goryczkowe, troszkę jednowymiarowe i bez skomplikowanej kontry słodowej.
                Kupione za 3zł to nic tylko pić i to kilka.
                Za 7-8zł pewnie jednorazowy zakup
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • Pivotal
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2013.05
                  • 671

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pomarańczowy, nieprzejrzysty. Średnia ilość osadu na dnie butelki. [5]
                  Piana: Niezbyt okazała i niezbyt trwała o żółtawym zabarwieniu, pozostaje na ściankach, obecna do końca. [3]
                  Zapach: Przez cały czas utrzymał się zapaszek potu... uzupełniony owocami (cytrusy, winogron) oraz nutą słodową. [3.5]
                  Smak: Dominacja cytrusów, szczególnie grejpfrutów i kwaskowych pomarańczy... także trochę marakui, sporo winogronu, agrestu znacznie mniej. Goryczka dość długa, pestkowo-łodygowa. [4]
                  Wysycenie: Słabe, wolałbym ciut większe nagazowanie. [3.5]
                  Opakowanie: Bezzwrotne, samoprzylepna etykieta, która średnio mi się podoba... plusa za podany skład i firmowy kapsel. [3.5]
                  Uwagi: Warka do 15.01.2016, wypite 13.01'16. Całkiem w porządku, piwo warte spróbowania. **134**

                  Moja ocena: [3.725]

                  Comment

                  Przetwarzanie...