Wąsosz, [SzałPiw] Minister California Common

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2003.03
    • 2526

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
    Zaskoczenie, bo nie tego spodziewałem się po piwie w tym stylu. Rześka, bardzo świeża, lekko ziołowa i całkiem mocna goryczka. Treściwość bardzo dobra jak na 9° Blg.
    Goryczka pełna zgoda, ale treściwość?Ja poza goryczką nie wyczułem w tym piwie kompletnie nic.

    Comment

    • Dzoshu
      Porucznik Browarny Tester
      • 2013.12
      • 496

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, zamglone. [4]
      Piana: Średnie pęcherzyki, utrzymuje się warstwą, oblepia szkło. [4]
      Zapach: Chmielowy. Iglaki z nutkami tropikalnymi (brzoskwinia). Niezbyt intensywny. [3.5]
      Smak: Słodkawe, owocowe. Lekkie z wyraźnie zaznaczoną, trochę zalegającą ziołową goryczką. Kojarzy się raczej z pilsem niż IPA. [4]
      Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego, pasuje do charakteru piwa. [4]
      Opakowanie: Fajnie przycięta, oryginalna etykieta, dokładny skład. [4.5]
      Uwagi: Lekkie, łatwo pijalne. Przyjemne w odbiorze ale raczej nie zapadające w pamięci.

      Moja ocena: [3.85]
      Attached Files
      Last edited by Dzoshu; 2015-02-17, 01:12.

      Comment

      • DrWoXo
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 2014.06
        • 3

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Przybrudzona pomarańcza, lekko zmętnione [5]
        Piana: Po nalaniu do szkła obfita jednak właściwie zaraz dziurawi się na wielkie i brzydkie pęcherze. Opada średnio szybko, od początku znaczy szkło [3.5]
        Zapach: Średnio intensywny. Na początku czuć żywiczny aromat chmielu zaraz za nim przyjemny ciastkowy aromat pochodzący od słodu. Generalnie przyjemny [4]
        Smak: Piwo jest wodniste. Smak, tak samo jak w aromacie, żywiczno-ciastkowy do tego średnia goryczka która tu świetnie pasuje. Lekko wyczuwalny dwuacetyl. Smak również średnio intensywny, poza goryczką. Brakuje trochę ciała [4]
        Wysycenie: Raczej wysokie, pasuje idealnie [4.5]
        Opakowanie: Rozumiem, że etykieta nawiązuje do lokalu, jednak mi się nie podoba do tego brzydko naklejona. Za pełny skład i info daje 4 [4]
        Uwagi: Piwo nie smakuje ani trochę jak np. "Steam Beer" z Anchor'a który jest ponoć wyznacznikiem stylu, a do tego ekst. jest za niski. Jednaka jest to bardzo pijalne smaczne piwo

        Moja ocena: [4.025]

        Comment

        • Rumcais
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 2014.01
          • 91

          #19
          Szczerze mówiąc nie tak wyobrażałem sobie california common, bardziej smakuje jak lekkie pale ale. Całkiem smaczne lekkie pale ale, trzeba dodać. Przy dość sporym odczuciu wodnistości i lekkości zaznacza się mocny akcent słodowy (zwłaszcza na finiszu), wyraźna grapefruitowo-ziołowa goryczka, do tego kwiaty, lekko wyczuwalna podbudowa diacetylowa. Zapach piękny, cudowne mango koi mój zakatarzony nos. Piana oblepia szkło, grubopęcherzykowa, trwale osadza się cienką warstwą. Bardzo fajna etykieta, zrobiona z pomysłem, bazując na klasycznym stylu Ministerstwa Browaru i wizerunku Ministra, który pojawia się na koszulkach i innych piwach spod szyldu Ministerstwa (dlatego wcale nie jest ten brodacz z czapy, jak niektórzy przedmówcy sugerowali). Poszarpana górna krawędź ety i oczoj...bitny mazany napis na pewno wyróżniają na półce. Kapsel-golas.

          Trudno mi oceniać to piwo, jako że nie bardzo wiem jak powinno wyglądać w praktyce california common (mój pierwszy wypity egzemplarz, ponoć dyskusyjna jest stylowość tego piwa). Za to stwierdzić mogę, że... jest smaczne. Nie może jakoś wybitnie, wiele nie zmieniło w moim spojrzeniu na piwowarstwo, ale wciąż dobry browar.

          Kupione w szczecińskim Elysium. Pewnie nie było tanie jak na 9blg.
          Last edited by Rumcais; 2015-02-22, 21:43.

          Comment

          • becik
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🍼🍼
            • 2002.07
            • 14999

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bursztyn z delikatną mgiełką w klarowności [4.5]
            Piana: ecru, drobna ale są też duże pęcherzyki, opada zauważalnie [3.5]
            Zapach: słaby, cytrusowo - iglasty [3.5]
            Smak: dla mnie w smaku to woda o gorzkim iglasto-cytrusowo-pestkowym smaku, wodniste, brak pełni treściwości, minister zdzielił mnie tomahawkiem centralnie przez głowę, nic innego nie czułem [2]
            Wysycenie: zdecydowanie za duże [3]
            Opakowanie: średniej urody etykieta, gładki kapsel [3.5]
            Uwagi: Gorycz tego piwa zabija wszystko to co w piwie może być miłe, jak dla mnie do zapomnienia

            Moja ocena: [2.925]
            Attached Files
            Last edited by becik; 2015-02-28, 21:09.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Pancernik
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2005.09
              • 9782

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, minimalnie zmętniony. [4]
              Piana: Brudnobiałą, niewysoka, drobna i nietrwała.
              Dziwne, ministrowie uwielbiają bić pianę... . [3]
              Zapach: Sosna, ale ze wzrostem temperatury robi się ciekawie - do akcji wkraczają w dwuszeregu karmel i owoce. [4]
              Smak: Goryczka pozwala zapomnieć o cienkości piwa. A zza goryczki wychyla się... ...nic. [3]
              Wysycenie: Średniowysokie. [4]
              Opakowanie: Kompletnie nie przemawia do mnie takie wzornictwo, na dodatek etykieta jest naklejona niechlujnie. Goły kapsel. [3]
              Uwagi: Gdyby to piwo nie powstało, nikt by tego nie zauważył.
              I tu doskonale wpisuje się "ministerialny" charakter...

              Moja ocena: [3.45]

              Comment

              • toto
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 2006.12
                • 949

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: żółtozłoty, prawie klarowny (jeżeli zostawi się na dnie spory osad) [3.5]
                Piana: bardzo wysoka, brudnobiała, drobna (z czasem nieco grubieje), trwała, bardzo oblepia szkło [5]
                Zapach: igliwie, cytrusy, mango, brzoskwinia - przyjemny, intensywny [5]
                Smak: goryczka dość mocna i pikantna, niezbyt długa, lekka owocowość ejlowa, podwyższona kwasowość, wodniste, wytrawne [3]
                Wysycenie: nie za duże, odpowiednie [4.5]
                Opakowanie: butelka bezzwrotna podobna do NRW, kapsel czarny, etykieta nieregularna w kształcie, popielata z różowymi napisami (!), są wszystkie podstawowe informacje, bardzo dokładny skład; niestety użyte chmiele i deklarowana górna fermentacja mają się nijak do stylu california common [1.5]
                Uwagi: Do 30.06.2015. To nie jest california common. To lekki, wodnisty, dość agresywnie nachmielony nowofalowo ejl. Do wypicia, ale bez zachwytu (poza bardzo dobrym zapachem i pianą). Sesyjny to on też nie jest (i wcale nie mam na myśli ceny).

                Moja ocena: [3.925]

                Comment

                • Glingorth
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 2014.04
                  • 283

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Żółto pomarańczowy, lekko mętne. [4.5]
                  Piana: Drobna, niewysoka, pozostawia spore firanki na szkle. [4]
                  Zapach: Wyraźne chmiele amerykańskie z nutą cytrusowo iglastą. [4]
                  Smak: Piwo ma być lekkie i sesyjne i takie właśnie jest. Pije się całkiem dobrze, tylko że... pod koniec zaczyna trochę męczyć. W smaku dominuje goryczka o profilu żywicznym. [3.5]
                  Wysycenie: Bez zarzutów [4]
                  Opakowanie: Dobry pomysł z tymi nacięciami na górze, bo z całościa fajnie to wszystko wygląda. Komplet informacji, kapsel czarny. [4]
                  Uwagi: Piwo jest zdecydowanie sesyjne, dobre na początek imprezy. Jednak wolę piwa z większym ekstraktem, bo tutaj ma się czasami wrażenie, że to woda z chmielem a nie piwo.

                  Moja ocena: [3.825]

                  Comment

                  • Oskaliber
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2010.05
                    • 727

                    #24
                    Kolor: Jasny bursztyn, mętny.
                    Piana: Biała, dosyć obfita, dosyć gęsta, dosyć trwałą. Opada do kożucha oblepiając szkło.
                    Zapach: Cytrusowe amerykańskie chmiele na lekkiej podbudowie słodowej.
                    Smak: Treściwość średnio niska. Lekka podbudowa słodowa, mocna chmielowa cytrusowość. Smak dosyć czysty, lagerowy. Goryczka średnia, żywiczna.
                    Wysycenie: Średnie.
                    Ogółem: Piwo w porządku, ale dla mnie to jakiś american lager a california common, dla którego wzorcem jest dla mnie Anchor Steam, a to piwo nie ma z nim nic wspólnego.
                    BeerFreak.pl

                    Comment

                    Przetwarzanie...