Zarzecze, [Wrężel] CDA Cascadian Dark Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
    Piana: Beżowa, dość wysoka, ładnie się utrzymuje. [4.5]
    Zapach: Piękny, czekoladowy zapach. Jak świeżo połamana tabliczka czekolady. Szkoda, że nuty chmielowe takie słabe. [4]
    Smak: Wytrawne, palone, kwaskowe, czekoladowe, niska/średnia cytrusowa goryczka, dość długa. [4.5]
    Wysycenie: Dość niskie. [4]
    Opakowanie: Jak to Wrężel, szału nie ma, ale jest estetyczne i podają pełen skład. Szkoda, że czarne litery są słabo widoczne na ciemnozielonym tle. [4]
    Uwagi: Smaczne, ale nie jest to CDA! Tylko american stout. Całkiem dobry, trzeba przyznać, ale to nie jest deklarowany gatunek. Chmielowość bardzo nikła, goryczka też nie jest wcale mocna. Fajne czekoladowe posmaki. Piwo smaczne i pijalne. Niezły stout

    Moja ocena: [4.275]

    Comment

    • cyoorka
      Senior
      • 03-2007
      • 338

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brunatne, prawie czarne, klarowne. [4]
      Piana: Średnioobfita, drobna, ale raczej luźna niż zbita, po chwili znika. [3]
      Zapach: Delikatny. Słonecznik, czekolada, żywica. Również lekko palony i karmelowy. [3.5]
      Smak: Treściwe, wytrawne, mocno gorzkie, palone, z posmakiem gorzkiej czekolady. Goryczka żywiczno-popiołowa, długa, lekko ściągająca. [3.5]
      Wysycenie: Średnio wysokie. [3.5]
      Opakowanie: Nawet niezłe. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.5]

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czerń. [5]
        Piana: Beżowa, raczej wysoka, ale niezbyt trwała. Zostawia wąsy na ściankach. [3.5]
        Zapach: Jakiś dziwny. Trochę przypomina Coca-Colę. Ponadto chmielowa ziołowość, a także żywica, trochę czekolady. [3]
        Smak: Tu jest dużo lepiej. DUŻO lepiej. Smakuje jak czekolada w płynie. Gorzka czekolada. Z dużą ilością sosnowych igieł. Goryczka niska, chociaż spodziewałem się dużo wyższej. Treściwe przeciętnie. [4.5]
        Wysycenie: Wolałbym wy ższe. [4.5]
        Opakowanie: Lepsze niż poprzednie, ale dalej mnie nie porywają... [3.5]
        Uwagi: To chyba nie jest Cascadian Dark Ale. Ale smakowało.

        Moja ocena: [3.85]

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6249

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ciemne, pod światło przebija brąz. [4.5]
          Piana: Średnia, na dłużej warstewka. [3.5]
          Zapach: Susze owocowe, słonecznik prażony. [4]
          Smak: Słodkawe, gorzkawe, coś z czekolady, lekko palone, trochę też grzeje "po gardle". [4]
          Wysycenie: Średnie i niżej. [3.5]
          Opakowanie: Nie rzuca na kolana ale niech będzie. [4]
          Uwagi: W sumie nie jest źle ale to piwo jest raczej łagodne, można tym piwem próbować przekonać koncernopijców do czegoś innego.

          Dla lubiących mocniejsze popioły itp to tylko pewnie będzie na raz.

          Moja ocena: [3.95]
          Attached Files
          Last edited by Javox; 11-05-2015, 18:36.

          Comment

          • juan_martin_del_lotro
            Junior
            • 02-2012
            • 15

            #20
            To nie jest złe piwo, ale nie jest w stylu, ktoś, kto nazwał to piwo CDA, był pod duzym wpływem LSD.

            Comment

            • Sim666
              Senior
              • 01-2015
              • 153

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarne, czarniutkie, ładnie! Bardzo pod światło jakiś refleksik się pojawił. [4.5]
              Piana: Na początku ładna, wysoka, drobnopęcherzykowa, niestety z czasem została tylko mała obwódka... da się wzbudzić, ale marnie. [3.5]
              Zapach: Przyjemny, trochę czekolady, trochę iglaków (tak, robię postępy z węchem!), ale wyczuwalne dopiero po ogrzaniu. Przyjemne odczucia zapachowe, dość rześkie. [4]
              Smak: Świetna słodowość, gorzkawe nuty czekoladowe, doskonale wypełnia i wykleja japkę. Goryczka miła, ale nie zostaje w posmaku. Alkoholu nie da się wyczuć. [4.5]
              Wysycenie: Za cieniutkie. [2.5]
              Opakowanie: Prościzna bez fajerwerków, ale informacja pełna i rzetelna. [3]
              Uwagi: O ile otoczka bez szału, to sam smak i pijalność rekompensuje te niedogodności! Znika raz dwa, dokładka jest pożądana.

              Moja ocena: [4.05]

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #22
                Kolor czarny z rubinowymi refleksami pod światło. Piana beżowa, głównie ze średnich i drobnych pęcherzy, opadła do minimalnej warstwy na powierzchni, pozostawiając ślad na szkle.
                Aromat w nutach sosnowej, żywicznej i cytrusowej goryczki (tej ostatniej jest najmniej) oraz palone słody w kawowo-czekoladowym tonie. W smaku czuć wyraźnie ciemne słody plus karmel. Kontrują one dość intensywną goryczkę w nucie żywicznej i cytrusowej, która z lekka zalega na obrzeżach języka i podniebieniu.
                Wysycenie średnie do wysokiego. Pijalność raczej średnia. Mnie to piwo nie przekonało. Wolę klasyczne, tzn. rasowo czyste AIPA.

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: czarny, ciemno-rubinowe refleksy pod swiatło [4.5]
                  Piana: ciemnobeżowa, drobnopęcherzykowa, dość szybko znika, zostawiając po sobie niewielkie ślady [4]
                  Zapach: wyraźnie czuć czekoladę, ciemne słody, cytrusowo-żywiczny aromat od chmieli [4]
                  Smak: gorzka czekolada, trochę kawy, palone słody, wyraźna i wytrawna goryczka, która nie zalega w ustach [4.5]
                  Wysycenie: średnio-niskie, mogłoby być wyższe [3.5]
                  Opakowanie: prosto, czytelnie, pełny skład, temperatura serwowania [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.2]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X