Okocim, Harnaś Wysokochmielowy

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marqqq
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2014.12
    • 674

    #16
    Czy to nie klon C.Noxa?

    Comment

    • Obywatel1978
      Porucznik Browarny Tester
      • 2007.09
      • 287

      #17
      Widzę, że Harnaś nie zbiera zbyt wysokich not. Powiem tak: rzeczywiście niczym nie zachwyca, ale i nie odrzuca. Zapach zdecydowanie zachęca do konsumpcji - jest orzeźwiająco-chmielowy. Piana również poprawna - przez jakiś czas się utrzymuje i oblepia szklankę. Smak trochę rozczarowujący w porównaniu do tego, co sygnalizował zapach - goryczki jest niewiele, ale jest. Słodowość przy pierwszym podejściu wydawała mi sie OK. Przy kolejnym trąciła jakby jakąś sztucznością. Ale w dalszym ciagu jakoś to się trzyma kupy i jest pijalne - zwłaszcza za 2,19 w osiedlowym sklepie Kolor ciemne złoto, pełna klarowność, zwrotna butelka, ładna etykieta i dedykowany kapsel. Na grilla lub kiedy koszty grają rolę jest to wybór jak najbardziej znośny.
      Last edited by Obywatel1978; 2015-07-01, 16:14.

      Comment

      • murek17
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 2014.06
        • 52

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złocisty, piwo jest klarowne. [5]
        Piana: Średniopęcherzykowa, opadła do trwałego kożuszka i całkiem ładnie oblepia szkło. Aż nie wierzę [4]
        Zapach: No jest ten chmiel. Z butelki był najlepiej wyczuwalny, ale ze szkła też coś majaczy, choć tu miesza się głównie ze słodem i estrami. Chmielowość ma charakter słodkich owoców, może trochę kwiatowy. No aromat jest nawet okej, choć mogłoby być lepiej, intensywniej. [3.5]
        Smak: W smaku jest słodowo - owocowo, z charakterystycznym koncernowym kwaskiem. Goryczki oczywiście brak. Nie jest tak bezpłciowo jak w zwykłym Harnasiu. Jest tu jakiś smak, nie ma wad. Piwo w smaku bardzo przeciętne, ale jak najbardziej wypijalne. [3]
        Wysycenie: Bąbelki ostro zasuwają w szkle, co o dziwo w ogóle nie przekłada się na odczucie w ustach. Nasycenie niskie, choć pijałem lagery z niższym (Toporek). [3]
        Opakowanie: Niby zielono od chmielu, ale po pierwsze - beznadziejna nazwa. WyskochmieloWY? Już lepsze by było wysoko chmieloNY, albo już całkiem normalnie Mocno ChmieloNY. Po drugie oczywiście jakichkolwiek informacji brak (prócz zawiera słód jęczmienny i alkoholu). Mogli chociaż podać odmianę chmielu. Po trzecie etykieta Harnasia jest po prostu tania. [2.5]
        Uwagi: Warka do 12.12.2015 15:42.

        Moja ocena: [3.35]

        Comment

        • Obywatel1978
          Porucznik Browarny Tester
          • 2007.09
          • 287

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika murek17
          Nie jest tak bezpłciowo jak w zwykłym Harnasiu.
          Dokładnie tak. Piłem wczoraj jedno po drugim. Skuszony ceną 1.99 zakupiłem również zwykłego Harnasia celem porównania z zielonym. No i o ile niebieski Harnaś był kompletnie jałowy i bezpłciowy, to zielony okazał się mieć znacznie więcej piwa w piwie - był po prostu o wiele lepszy - nie tylko pod względem obecności aromatów chmielowych.

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 2012.09
            • 2089

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemnozłoty, klarowny. [4]
            Piana: średniowysoka, średnio pęcherzykowa, niezbyt trwała, szybko opada do cienkiej warstwy, zostawia ślady na szkle. [3.5]
            Zapach: niezbyt intensywny, słód, owoce i kapusta. [1.5]
            Smak: słodowy, słodkawy, lekko owocowy, goryczka ledwo wyczuwalna. Bardzo słabo. [2]
            Wysycenie: średnie. [4.5]
            Opakowanie: od zwykłego Harnasia różni się kolorem, plus za kapsel. [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [2.25]

            Comment

            • Wujas
              Gość
              • 2014.11
              • 267

              #21
              Oto i kolejny wyrób piwopodobny bez zbędnej goryczki.
              Tuż po otwarciu butelki solidnie zajechało kwasem. Takim od suszenia prania w warunkach wysokiej wilgotności i niskiej temperatury - po prostu stęchlizną.
              Szczyt marzeń każdego Janusza i każdego żula. W sumie to jedno i to samo.

              Comment

              • Obywatel1978
                Porucznik Browarny Tester
                • 2007.09
                • 287

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujas
                Szczyt marzeń każdego Janusza
                Myślę że dla statystycznego Janusza jest za gorzki

                Osobiście znam osoby, dla których najlepszym piwem jest Warka Strong

                To piwo naprawdę wyróżnia się na plus na tle pospolitych koncerniaków

                Comment

                • wpadzio
                  Major Piwnych Rewolucji
                  🍼🍼
                  • 2011.06
                  • 2648

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujas
                  każdego Janusza i każdego żula. W sumie to jedno i to samo.
                  Przestań proszę
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • kranu
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 2012.03
                    • 76

                    #24
                    W smaku podły, ale w zapachu po otwarciu jak przyjemny jakaś AIPA niższych lotów typu Żywiec.

                    Comment

                    • dlugas
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🍼
                      • 2006.04
                      • 4014

                      #25
                      Ja tam psów wieszać na tym piwie nie będę.
                      Zdecydowanie lepszy wybór niż zwykły harnaś ,alkoholowa tatra czy kwaśnopuste lechotyskie czy nijakie zielone i białe okocimy.

                      Aromat jakiś tam ma i to już plus. Nawet czuć jakieś tam owocki i kwiaty, coś tam przeszkadza w tle, ale tego piwa nie bełtam tylko piję.

                      Piana to różnie. Czasami marna bo zerowa, a czasami drobna i trwała. Kwestia pewnie szkła i temperatury. Ale tu i tak plus bo inne korposiki w 90% zawsze finalnie wyglądają jak sok jabłkowy.

                      Na szybkie ugaszenie pragnienia jedna zimna sztuka czy na tzw. tanią dobitkę jak znalazł.
                      W biedronce 4 za 7,50zł w puszce.
                      Trudno o piwo w takiej cenie, które posiada jakiś tam aromat i jakikolwiek nie ścierowato pusty smak.

                      Musze jednak przyznać, że przy drugim podejście, średnio mi podeszło i trąciło alkoholem i winnymi aromatami rodem z Tatry, ale kolejne sztuki (pite pojedynczo) wchodzą już strawnie.

                      Zakupię jeszcze czteropak w takiej cenie i finalnie sprawdzę czy to piwo wydaje mi się, że posiada więcej chmielu niż zwykłe eurolagery czy tylko mi się wydawało.

                      W smaku i zapachu przypomina nową łomżę wyborową, którą także zalano rynek w cenie 1,99zł -2,30zł
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • marqqq
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        • 2014.12
                        • 674

                        #26
                        Musimy iść kiedyś na jakiegoś koncerniaka, np. Leżajska z Leżajska :-P

                        Comment

                        • dlugas
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🍼
                          • 2006.04
                          • 4014

                          #27
                          No wiesz. Ja piję koncerniaki w zaciszu domowego pokoju i to przy przygaszonym świetle, jak wszyscy już śpią :]
                          a Ty chcesz wśród ludzi złopać

                          Na ławeczce jeden chłodny koncerniaczek powinien wejść.
                          W knajpie nie ma sensu kupować takich wyrobów. No chyba, że jest akurat w posąsiedzkiej knajpie "dzień piwa Leżajsk" i leją go po 3,5zł, a dnia następnego jest dzień Brackiego które jest po 4zł
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Pivotal
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2013.05
                            • 671

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnozłoty/jasny bursztyn, przejrzyste, widać drobinki. [4]
                            Piana: Całkiem wysoka i nawet trwała, składała się z drobnych i średnich pęcherzyków, bardzo ładnie obklejała szkło, krążkując przy tym, obecna do końca. [4]
                            Zapach: Słodowy i lekko chmielowy. [2.5]
                            Smak: Słodowy,lekko chmielowy... jest śladowa i krótkotrwała goryczka z tych mniej szlachetnych... W sumie, to dałbym [3.5], ale wysokochmielowe było tylko z nazwy, czyli mocne [3] będzie odpowiednie. Żadnych kapuścianych ani alkoholowych posmaków nie wykryłem. [3]
                            Wysycenie: Do końca. [3]
                            Opakowanie: Zwrotne, naklejki podobne do pozostałych Harnasiów, brak składu, kapsel był oczywiście ,,wysokochmielowy". [3.5]
                            Uwagi: Warka do 9.06.2016, wypite 6.02'16. Piłem już wcześniej i jedyne, co wysokochmielowe, to były beknięcia po nim... 100% chmielu:-)) Poza tym, też uważam, że jest ciut lepsze od zwykłego Harnasia. **143**

                            Moja ocena: [3]

                            Comment

                            • marqqq
                              Kapitan Lagerowej Marynarki
                              • 2014.12
                              • 674

                              #29
                              Warka 11.06.16, przecenione na 2 z groszami.
                              Za taką cenę można wypić, ale brak jakichś oszałamiających doznań.
                              Lepsze to, niż zwykle koncerniaki, bo czuć przynajmniej jakiś chmiel.

                              Comment

                              Przetwarzanie...