Koreb, American IPA

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 09-2005
    • 9777

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnobrązowy, zmętniony. [4]
    Piana: Kremowa, drobna, średniowysoka, niezbyt trwała. [3]
    Zapach: Karmel i jakieś "plastikowe" owoce, mnie kojarzące się z... oranżadą w proszku! [2.5]
    Smak: Cytrusy, ale takie, jak w jakimś przearomatyzowanym dodatku do ciasta, do tego tępa goryczka. Po chwili pojawia się również słód i karmelowy posmak. [3]
    Wysycenie: Niezbyt wysokie, OK. [4]
    Opakowanie: Na ecie skrzyżowane flagi USA i Polski, nad nimi trzy F-16. Za te trzy "efy" duży plus, w Polsce to gratka dla miłośników skrzydeł. Reszta w stylu browaru. [4.5]
    Uwagi: Dla mnie najlepsze w tym piwie jest opakowanie.
    Piwo kupiłem na kiermaszu na dziedzińcu łódzkiej Manu.
    Cóż, miałem przeczucie, że nie będzie to "piwo roku"...

    Moja ocena: [3]

    Comment

    • kaczka116
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼🍼
      • 10-2015
      • 1351

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemno-miedziany, klarowne. Jak dla mnie AIPA powinna byc troszke jasniejsza [4]
      Piana: Piany praktycznie nie bylo, lekko cos sie pojawilo na grubosc palca i zaraz opadlo [2]
      Zapach: Slodowosc i skorka pomaranczy taka jak sie dodaje do paczka na lukier albo do ciasta. W ogole nie czuc chmielu [2.5]
      Smak: W smaku nadal czuc ta pomarancze (nawet przyjemne) i slodowosc, lekka goryczka na poziomie pilsa albo i nizsza [3]
      Wysycenie: Minimalne [2]
      Opakowanie: Jakos nie jestem milosnikiem tego typu etykiet Koreba, ale ta jest w miare zjadliwa, F16, flaga USA i Polski, kontra standardowa (hmmm dlaczego brakuje w skladzie drozdzy?). Nie przepadam za ich wycinarka do etykiet, wole albo na okolo jak wiekszosc kraftu albo etykieta, kontra i krawatka. Moze kiedys sie przekonam A no i kapsel czarny golas [3.5]
      Uwagi: Kupione na stoisku w galerii we Wroclawiu. Podczas ogladania piw, ktore polecal sprzedawca jako naturalne piwa, a nie wyrob piwopodobny, jak powiedzialem, ze nie przepadam za lagerami to chcial mi sprzedac Pilsa :P no ale do rzeczy, piwo w ogole nie przypomina AIPA ani nic w tym rodzaju, bardziej zwykle Pale Ale i nic wiecej ciekawe, w ogole czy dodali amerykanski chmiel do tego piwa

      Moja ocena: [2.75]
      Nie mów hop zanim nie nachmielisz
      Untappd

      Comment

      • qbaseq
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 07-2010
        • 100

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Herbaciany , ciemniejszy niż większość piw tego stylu - po samym kolorze niewiele jeszcze można o tym piwie powiedzieć, im dalej tym więcej ...na razie ocena w połowie, neutralna [2.5]
        Piana: Prawie jej nie ma , naprawdę malutki kożuszek - po nietypowym kolorze, kolejny niezbyt dobry znak ale to nadal tylko wstęp ... [2]
        Zapach: Naprawdę niejedną AIPA-ę i nie raz pijałem, ostatnio to mój ulubiony styl piwny, zawsze też lubię powąchać - żywica, cytrusy, czasem karmel przyjemnie atakują mój nos, a tu wącham i nic ... pusto, żadnych znanych aromatów. Gdzieś w oddali nikły cytrus a'la pszenica i guma balonowa zupełnie "od czapy" [1.5]
        Smak: Pusto, po prostu nie wiem co piję - gdybym robił test "na ślepo" bez wiedzy jakie to piwo, to w życiu bym się nie domyślił że to AIPA. Smaku praktycznie nie ma - jakby koncernowy pils praktycznie bez goryczki za to z posmakiem gumy do żucia, czy to coś komuś mówi ? [1]
        Wysycenie: Gdyby było wyższe to chociaż poprawiłoby pijalność tego trunku ale jest bardzo niskie co tylko pogłębia negatywny odbiór. [1.5]
        Opakowanie: Tandetna jak dla mnie stylistyka ale i tak najlepsze z całego tego piwa : flagi PL i USA + samolot F-16. Brak podanego ekstraktu, brak IBU, nie ma wyszczególnionych użytych chmieli o ile jakieś były ... [3]
        Uwagi: Piwo kupiłem na jarmarku przedświątecznym, wziąłem 2 AIPA-y, koźlaka i miodowe, po 7 zł/szt. Na razie czuję się zwyczajnie oszukany jakością tego "specjału". Odniósłbym z reklamacją ale niestety jutro stoiska już nie będzie ... Bardzo szczerze odradzam - nie dajcie się nabrać że to AIPA.

        Moja ocena: [1.475]

        Comment

        • qbaseq
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 07-2010
          • 100

          #19
          Nie dodałem jaka warka : 27 03 2017 - oby to była wpadka browaru a nie standard, ale jak widzę kilka poprzednich komentarzy w tym wątku a nie czytałem ich wcześniej, poprzedni post był spontaniczny podczas degustacji - to wygląda mi na to że jednak standard, dołączam do grona tych którzy więcej wyrobów z Browaru Koreb nie zakupią

          Comment

          Przetwarzanie...