Zodiak, [Raduga] Key Largo

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pess09
    Porucznik Browarny Tester
    • 2013.12
    • 284

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny, minimalne brunatne przebłyski. [4.5]
    Piana: Beżowa, zbudowana z średnich pęcherzyków dość szybko opada i nie oblepia szkła. [2.5]
    Zapach: Cynamon, piernik z polewą czekoladową, suszone śliwki, szczątkowa paloność. [4]
    Smak: Piwo bardzo gładkie lecz wodniste, ogólnie dość kwaskowate i cynamonowe, średnio intensywna śliwkowa goryczka. Brakuje nut kawowych i czekoladowych. [3]
    Wysycenie: Niskie. [4.5]
    Opakowanie: Z jednej strony etykieta w oldschoolowym stylu wypada całkiem fajnie ale nie wiem czy nie jest to odrobine tandetne, zawiera wszystkie informacje. Brak dedykowanego kapsla. [4]
    Uwagi: Za mało stout'a w stout'cie, nie ma żadnych mankamentów jednak nie jest świetne.

    Moja ocena: [3.5]

    Comment

    • Dzoshu
      Porucznik Browarny Tester
      • 2013.12
      • 496

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny brąz z rubinowym refleksem. [4]
      Piana: Obfita, beżowa, dość szybko opada. [4]
      Zapach: Zboże, skórka od chleba, palony słód, nutka cynamonu w tle. [4]
      Smak: Pełne, oleiste z cierpką nutką ciemnych słodów i czekoladą oblepiającą podniebienie. Goryczka średnia w stylu palonym. [4.5]
      Wysycenie: Średnie w stronę niskiego. [4.5]
      Opakowanie: Jak zwykle ładna etykieta i dokładny skład. [4.5]
      Uwagi: Warka 6.10.15 Solidne. Nietypowe ale bardzo przyjemne piwo.

      Moja ocena: [4.25]
      Attached Files
      Last edited by Dzoshu; 2015-06-24, 03:01.

      Comment

      • Brodzislaw
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2013.09
        • 1020

        #18
        Kolor niemal czarny, zmętniony (lekko). Piana beżowa z drobnych, głównie, pęcherzy opadła z czasem do minimalnej warstwy.
        Aromat czekoladowo-kawowy z dodatkiem cynamonu. Smak o dziwo wytrawny, choć cynamonowy dodatek plus płatki owsiane sugerowały bardziej słodki napój. A tu gorzka czekolada, kawa, miesza się bardziej „gorzkim” cynamonem pochodzącym z kory. Płatki owsiane nadają piwu pełni. Nie ma typowego dla stoutu ultra-palonego posmaku. Ale jednocześnie piwo jest wyraźnie wytrawne, czyli mało-słodkie. To ewidentna „robota” płatków i cynamonu, wygładzająca palone słody. Goryczka od przyprawy chmielowej jest raczej niska w kierunku średniej i stanowi uzupełnienie do słodów i dodatków. Potęguje je wysycenie pomiędzy średnim a wysokim.

        Comment

        • Brodzislaw
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2013.09
          • 1020

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Niemal czarny, lekko zmętniony [4.5]
          Piana: Zbyt krótko trwała "na posterunku" jak na stout. [3.5]
          Zapach: Mieszanina stout-owych czekolady (gorzkiej) i kawy (palonej oczywiście) z cynamonem. Za mało chmielu! [4.5]
          Smak: Goryczka niska, stout wygładzony przez cynamon i owsiane płatki. Piwo w kierunku wytrawnego. [3.5]
          Wysycenie: Średnie do wysokiego [4]
          Opakowanie: Klasyka! [5]
          Uwagi: Ciekawe piwo, aczkolwiek "wymagające".

          Moja ocena: [4]

          Comment

          • dlugas
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼
            • 2006.04
            • 4014

            #20
            Piana: nie wielka, drobna i średnia, bezowa. Szybko opada, mało koronkuje.
            Zapach: niezbyt intensywny i nie za bogaty. Ciutke czekolady, odrobina ciemnych słodów, minimalny popiół i niuans cynamonu

            Smak: wydaje się cienkie czyli wodniste. Jednak po przełknięciu coś tam zostaje w posmaku. Słodkawo puste. W ustach na końcu pozostaje troszkę popiołu i kakao. Faktycznie lekko kwaskowe w klimacie lekko wiśniowego porteru. Cynamon leciutko wyczuwalny w postaci gorzkiego proszku plątającego sie po podniebieniu.

            Wysycenie: średnie ku niskiemu. Mało gładkie
            Opakowanie: w klimacie Radugi. Trzymają linię i są chyba poprzez to rozpoznawalni. Mnie to rybka co tam jest narysowane i nawet się nie przyjrzałem etykiecie. Kontrę na szybko przeczytałem i tyle.

            Uwagi: pite wczoraj czyli 10.10.15
            Warka 06.10.2015
            Cena 4,99zł kupione 2 dni temu.
            Zdaję sobie sprawę, że znowu piję nieświeże piwo, ale w takiej kondycji nie jest warte ani grosza powyżej tego piątaka.
            Ot zwykły, lekki niby stout, który nie zapadnie mi w pamięć
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            Przetwarzanie...