Dukla, Mała czarna

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nms007
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 06-2013
    • 21

    #16
    @MrGodiva
    Butelkowa Mała Czarna w "Tawernie" kosztuje 7,5pln a lana 6pln.

    ps. Ja rozumiem, że każdy z nas chciałby kupować piwo jak najtaniej... ale przy tak niskiej produkcji, browar restauracyjny (a takim niewątpliwie jest Dukla) nie jest w stanie wyprodukować piwa tak taniego jak chociażby Pinta, AleBrowar czy Dr. Brew :/
    No i jak ktoś kiedyś stwierdził - na piwie nie zarabia najwięcej browar, ale hurtownik/sklep/pub.

    Comment

    • Winalubie
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 05-2015
      • 12

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nms007
      @MrGodiva
      Butelkowa Mała Czarna w "Tawernie" kosztuje 7,5pln a lana 6pln.

      ps. Ja rozumiem, że każdy z nas chciałby kupować piwo jak najtaniej... ale przy tak niskiej produkcji, browar restauracyjny (a takim niewątpliwie jest Dukla) nie jest w stanie wyprodukować piwa tak taniego jak chociażby Pinta, AleBrowar czy Dr. Brew :/
      No i jak ktoś kiedyś stwierdził - na piwie nie zarabia najwięcej browar, ale hurtownik/sklep/pub.
      Nie no, ok, to wychodzi na to, że rzeczywiście sklep musiał sobie polecieć w kulki z ceną - zwracam honor. Jak już wspomniałem wcześniej, mogę zapłacić tyle co zapłaciłem, bo produkt był całkiem dobry i nie mam o to żadnych pretensji. Zdziwiła mnie ta różnica pomiędzy cenami (ktoś wspomniał, że poleciałem z tym 1,5-2 razy drożej, ale tak było - nie mam zamiaru tu nikogo oczerniać, ani robić złego PRu) między Duklą, a innymi browarami.

      Comment

      • Marusia
        Marszałek Browarów Rzemieślniczych
        🍼🍼
        • 02-2001
        • 20221

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nms007
        nie jest w stanie wyprodukować piwa tak taniego jak chociażby Pinta, AleBrowar czy Dr. Brew :/
        No, widzę, że wchodzimy w nowe rejony postrzegania ceny. Przepraszam, że nie na temat, ale ciekawa jestem, czy to jednostkowa sprawa, czy rozpoczynający się trend.
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • lesiux
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 11-2014
          • 5

          #19
          Właśnie otworzyłem butelkę i zdziwienie - zero gazu. Przy nalewaniu żadnej piany, w smaku pustka. Zero nasycenia. Spotkał się ktoś z czymś takim przy tym piwie?

          Comment

          • Prusak
            Major Piwnych Rewolucji
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 07-2005
            • 4414

            #20
            Nie wiem, kto się z czym spotkał, ale dla mnie na pewno nie jest to cream stout, raczej - jeśli już - coffee stout. Piwo raczej nie warte ceny. Bez skrzywień, ale nic rewelacyjnego.

            Comment

            • e-prezes
              Generał Wszelkich Fermentacji
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 05-2002
              • 19238

              #21
              A miało być rewolucyjnie? Ja szukałem dobrego, nieprzegiętego stouta i go znalazłem. Mam nadzieję, że nie będzie się zmieniał w czasie jak ten od Ninkasi.

              Comment

              • Sim666
                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                • 01-2015
                • 153

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak
                rewelacyjnego.
                drogi prezesie. Nikt tu sztandarów rewolucji nie wznosi

                Comment

                • Prusak
                  Major Piwnych Rewolucji
                  🥛🥛🥛🥛🥛
                  • 07-2005
                  • 4414

                  #23
                  Napisałem tylko o zaskoczeniu, bo oczekiwałem raczej czegoś w stylu dawnego Murphy's. A tu raczej kawa i czekoladka. Poprawne piwo, stąd brak zachwytów.
                  Last edited by Prusak; 07-06-2015, 11:19.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Generał Wszelkich Fermentacji
                    🥛🥛🥛🥛🥛
                    • 05-2002
                    • 19238

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sim666
                    drogi prezesie. Nikt tu sztandarów rewolucji nie wznosi
                    Chyba śpiochy jeszcze miałem w oczach

                    Comment

                    • Dzoshu
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 12-2013
                      • 496

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
                      Piana: Beżowa, oblepia szkło, redukuje się do warstwy na powierzchni. [4]
                      Zapach: Palony słód, kawa, czekolada. [4]
                      Smak: Bardzo kawowe, wytrawne. Goryczka wysoka w stylu gorzkiej czekolady. Zbyt wysoka jak na mój gust kwasowość od ciemnych słodów ale może to ze względu na termin spożycia. [4]
                      Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
                      Opakowanie: Ładny artwork, niedokładny skład. [3.5]
                      Uwagi: Warka 6.06.2015 Dlaczego cream skoro bez laktozy? Bardziej przypomina coffee albo dry stouta.

                      Moja ocena: [4.025]
                      Attached Files
                      Last edited by Dzoshu; 15-06-2015, 22:15.

                      Comment

                      • haquim
                        Szeregowy Piwny Łykacz
                        • 06-2015
                        • 1

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Winalubie
                        Są dwa sklepy na Kabatach - obok siebie. W jednym kupiłem Małą Czarną za 16 zł, a w drugim Piękną Nieznajomą za 12 zł. Jeżeli to rzeczywiście wina tego, że sklepy naliczyły sobie kosmiczną marżę, to przepraszam za niesłuszną opinię.
                        No cóż, taniej niż za 12 złotych nie widziałem, być może dałem się "nabić w butelkę", ale innym browarom, które startują z pierwszymi warkami, nie naliczono mi nigdy aż takiej ceny jak tutaj (np. w przypadku MZPF, Hajera, albo Miedzianki).
                        Piwa z Dukli były/są po 10,50 trzeba tylko pojechać do miasta (Piwomaniak, może Rodzinka Bis)

                        Aczkolwiek w przypadku piwa "nieproszony gość" które jest zwykłym pilsem cena jest wygórowana skoro w niższej cenie są FESy,AIPy,RauchBoki i inne bardziej ciekawe style.

                        Comment

                        • rafael52
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 12-2013
                          • 478

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: bardzo ciemno brunatny, z delikatnymi rubinowymi refleksami. [4.5]
                          Piana: średnio obfita, bardzo drobnopęcherzykowa, dość trwała. [4.5]
                          Zapach: średnio intensywny, ale bardzo przyjemny, wyczuwalne właściwie tylko aromaty ciemnych słodów, kawa, gorzka czekolada, kakao, od ogrzaniu wychodzi delikatna siarka. [4]
                          Smak: piwo dość pełne, ale po odfermentowaniu spodziewałem się trochę wyższej, tak jak w aromacie wyłącznie ciemne słody, kawa, gorzka czekolada, kakao, delikatna paloność oraz kwaśność od słodów, goryczka w kierunku niskiej, lekko palona, dość długi posmak. [4]
                          Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
                          Opakowanie: grafika bardzo ładna, wykonanie również, brakuje tylko składu. [4]
                          Uwagi: warka do 30.07.2015, zawartość butelki rekompensuje cenę.

                          Moja ocena: [4.1]

                          Comment

                          • Glingorth
                            Porucznik Browarny Tester
                            • 04-2014
                            • 283

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
                            Piana: Żółto brązowa, drobna. Z początku pokaźna, ale opada do niewielkiej mgiełki. [4]
                            Zapach: Przyjemny aromat palonych słodów, fajnie współgra z kawą i czekoladową słodyczą. [4]
                            Smak: Dominuje posmak kawy zbożowej w towarzystkie ciemnych słodów. Słodycz na średnio wysokim poziomie, na finiszu czuć lekki chmiel z palonymi akcentami. Piwo jest aksamitne, chociaż pod koniec wydaje się być lekko wodniste. [4]
                            Wysycenie: Pasuje. [4]
                            Opakowanie: Grafika świetna, brakuje krótkiego opisu do postaci z etykiety i pełnego składu. [5]
                            Uwagi: Przyzwoity oatmeal stout, ale obawiam się, że te piwo bardziej zapamiętam po etykiecie, bo mimo że dobre to jednak niczym specjalnym się nie wyróżnia.

                            Moja ocena: [4.1]

                            Comment

                            • Petitpierre
                              Major Piwnych Rewolucji
                              🥛🥛🥛🥛
                              • 01-2014
                              • 2565

                              #29
                              W aromacie ziarniste espresso, świeżo parzona kawa, lekko kwaskowate. W dolnej nucie popiół. Piwo bardzo zbożowe w smaku, pełne, typowy Nutritious Stout. Najlepsze piwo z browaru.
                              Mały porterek-przyjaciel nerek

                              Comment

                              • WojciechT
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 09-2012
                                • 2546

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Czarny. [5]
                                Piana: Prawie nie było. [1.5]
                                Zapach: Bardzo mocno kawowy, intensywny. Właściwie jakbym wąchał zimną kawę [4.5]
                                Smak: Aż musiałem sprawdzić, czy celowo nie dodano kawy do tego piwa. Piwo jest przede wszystkim kawowe, daleko za mocną kawą pojawia się kwasek (którego osobiście nie lubię w piwach tego typu), bardzo delikatna goryczka i odrobina gorzkiej czekolady. Niestety, jak dla mnie nie jest wcale kremowe, gładkie i takie, jak pewnie miało być w zamyśle twórców - mało tego, jawi mi się jako wodniste. [3.5]
                                Wysycenie: Nieco za wysokie. [4.5]
                                Opakowanie: Bardzo lubię rysunkowe etykiety, brand heroes i tego typu rzeczy, ale mam jedną prośbę - fajnie by było, jakby grafiki były nieco jaśniejsze. Bardziej wyróżniałyby się na półkach. [4.5]
                                Uwagi: Większa treściwość i mniej kwasku - według mnie - dobrze by zrobiły temu piwu. Poza tym - smakowało.

                                Są dwa sklepy na Kabatach - obok siebie. W jednym kupiłem Małą Czarną za 16 zł, a w drugim Piękną Nieznajomą za 12 zł. Jeżeli to rzeczywiście wina tego, że sklepy naliczyły sobie kosmiczną marżę, to przepraszam za niesłuszną opinię.

                                Ja to piwo kupiłem za 8 zł Ładnie ktoś tutaj kosi na marży. Albo raczej nieładnie...

                                Moja ocena: [3.825]
                                Last edited by WojciechT; 14-02-2016, 22:07.

                                Comment

                                Przetwarzanie...