Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Sacrum

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Glingorth
    Senior
    • 04-2014
    • 283

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bzium1986 Wyświetlenie odpowiedzi
    Słody karmelowe też stanowią "dodatek". Płatki to 10% zasypu, więc stosunkowy spory ten dodatek.
    Chodziło mi o to, że płatki to surowce nie słodowane, ale mówiłem już, że się czepiam

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bzium1986 Wyświetlenie odpowiedzi
    Ekhm, ja nie widzę problemów w zastapieniu wszystkich chmieli. Dostępność niektórych odmian w większej ilości bywa ograniczona - nawet rodzime chmiele typu Iunga niekoniecznie można kupić przez cały rok.
    To nawet nie wiedziałem, że występuje aż taka duża rotacja jeśli chodzi o chmiel, człowiek ciągle się czegoś uczy

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      #17
      Jest belgia, jest słodko. Jest fajnie, jedyne piwo na Beerweek'u, które miało wreszcie jakiś ludzki alkohol. Mało chmielenia, dużo głębi. Piwko super, minusy za tego behemoth'a bo to ni ch... ni wydra, coś na kształt świdra.

      Profanum, gorsze, jakieś takie rozmyte. Chłopaki, idźcie w ciekawostki, ale nie idźcie tą drogą.
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: pomarańczowe, mętne [5]
        Piana: z początku obfita, bardzo, kremowa, drobna, opadała powoli, do końca został kożuszek w szkle, nie osadzała się na szkle [4]
        Zapach: słabiutki, głównie owocowy [3.5]
        Smak: pełne, treściwe, lekka chmielowa goryczka, która o dziwo momentami zanika pod owocowością i słodowym posmakiem, w owocach dominuje brzoskwinia, chmielowy posmak przyjemnie osadza się w tylnej części języka [4]
        Wysycenie: tym razem ciut za mało [4]
        Opakowanie: Perunowa etykieta z serii, formowy kapsel, jest ok [4.5]
        Uwagi: Dobre piwo, choć niczym szczególnym się nie wyróżnia żebym do niego wrócił

        Moja ocena: [3.9]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • forra6
          Senior
          • 11-2008
          • 413

          #19
          Profanum nie piłem, ale Sacrum dość zacne. Prowokatorzy piszą że kiepskie jak i zespół...znawcy death metalu, co drugi z browar.biza haha
          Satanist nie każdemu musi się podobać ale stwierdzenie że Behemoth jest słabą kapelą, to jak pieprzenie że Metallica to kaszana bo nagrała St. Anger....no comment.
          Ciekawe ilu zrecenzowało by piwo sygnowane przez Kate Perry, Snoop Doggy Doga czy ATB . A wracając do piwa, jeszcze w knajpie nie spotkałem ani lanego ani butelkowego.
          Nergal ma pewnie w swoim Libation, ale na Pomorze za daleko...
          Don't trust nobody, It will cost you much too much
          Beware of the dagger, It caress you at first touch
          O, all small creatures, It is the twilight if the gods

          Comment

          • forra6
            Senior
            • 11-2008
            • 413

            #20
            A moda na takie piwa chyba powili idzie - jest piwo Iron Maiden, AC/DC, Motorhead a na naszym rynku Behemoth, Big Cyc. A może za chwilę Monika Brodka Zwickl, Kamil Bednarek Pale Ale (albo wcale) albo Maryla Rodowicz & Cugowski Alter Beer
            Don't trust nobody, It will cost you much too much
            Beware of the dagger, It caress you at first touch
            O, all small creatures, It is the twilight if the gods

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobursztynowy, mętny. [4.5]
              Piana: Niska, szybko opada. [3]
              Zapach: Owocowo-ziołowy, susz kwiatowy, lekkie drożdże. Niezbyt silny. [4]
              Smak: Lekko słodowy, niezbyt silna przyprawowość, cytrusowo-ziołowa chmielowość i takaż goryczka, niska/średnia, za to dość nieprzyjemna, łodygowa. [3.5]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Ładna i schludna etykieta, minus za brak pełnego składu. [4]
              Uwagi: Szczerze mówiąc, zupełnie nic specjalnego. Belgijskość niezbyt wyczuwalna, słodowość płaska i nieciekawa. W smaku głównie chmielowe, goryczka mi nie podchodzi. Smakuje jak średnie American Amber Ale.

              Moja ocena: [3.725]

              Comment

              • Dzoshu
                Senior
                • 12-2013
                • 496

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Herbaciany, klarowne, osad został na dnie butelki. [4.5]
                Piana: Ładnie się tworzy ale szybko opada praktycznie do zera. [3]
                Zapach: Słodkawo-mdławy. Nutki kwiatowe, winne, suszone owoce, cukierki. Przyjemny. [4]
                Smak: Nie tak słodkie jak zapowiadał to zapach. Wyraźnie chmielowy charakter - goryczka średnio-wysoka. Przyjemny przyprawowy finisz z lekko ściągającym alkoholem. [4.5]
                Wysycenie: Średnie w stronę niskiego, OK. [4.5]
                Opakowanie: Fajny art, dokładny skład, firmowy kapsel. [4.5]
                Uwagi: Warka 07.11.15 Jak nie przepadam za stylem to to piwo mi smakowało. Dość przystępne, nie przesadzone w żadną ze stron.

                Moja ocena: [4.175]
                Attached Files
                Last edited by Dzoshu; 18-06-2015, 20:33.

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowo pomarańczowy z umiarkowanym zmętnieniem. [4.5]
                  Piana: Szybko opada, ale nie do zera tylko do 2 cm czapy. Osad na ściance szkła słaby. [3]
                  Zapach: Słodkie, owocowe, kwiaty, drożdże, trochę przypraw. Po otwarciu butelki aromat zbyt szybko zanika. [3.5]
                  Smak: Poziom goryczki średni. Czuć przyprawy, zioła i trochę tropikalnych owoców. Słodu mało, jest za to coś co przypomina nalewkę z pieprzem. [3.5]
                  Wysycenie: Niskie. [3]
                  Opakowanie: Jak okładka płyty Behemotha. Brakuje danych o konkretnych chmielach. Kapsel biały, perunowy. [4]
                  Uwagi: Nie rzuciło mnie to piwo na kolana. Warka do 08.11.2015.

                  Moja ocena: [3.5]

                  Comment

                  • WRoMAN
                    Junior
                    • 06-2015
                    • 21

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztyn, mętne. [4]
                    Piana: Trzeba się pomęczyć, by coś wyprodukować, a i tak dość szybko się redukuje. Pozostawia lekki lacing. [3]
                    Zapach: Zapach ładny, słodki, tropikalny, mocny ananas, mango. [4]
                    Smak: Wyczuwalna dość spora słodycz, podobne nuty co w zapachu. Goryczka niska. [3.5]
                    Wysycenie: Mogłoby być wyższe. [3]
                    Opakowanie: W składzie brakuje szczegółów m.in jakich chmieli użyto. Kapsel trochę kicha. [3.5]
                    Uwagi: Data ważności 02/01/2016. Piwo pasteryzowane.

                    Moja ocena: [3.625]

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9747

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztynowy zmętniony. [4]
                      Piana: Kremowa, drobna, średniowysoka, niezbyt trwała. [3.5]
                      Zapach: Niezbyt silny chmielowy, tło słodowe i lekkie owoce. [4]
                      Smak: Goryczka, posmak winny, karmel, owoce. [4]
                      Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
                      Opakowanie: Jakoś ta kombinacja z nazwą kapeli pisaną gotykiem (znowu... ) mi nie leży. Wolę perunowe standardy. [3.5]
                      Uwagi: Piwo całkiem fajne, ale jednak radziłbym popracować nad etykietą.

                      Moja ocena: [3.925]

                      Comment

                      • rafalek21
                        Senior
                        • 04-2015
                        • 1407

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Herbaciany, zamglony [4]
                        Piana: Niewysoka, szybko opada [2]
                        Zapach: Delikatne fenolowe nuty - przyprawy, drożdże, kwiaty, średnio intensywny aromat [3.5]
                        Smak: Owoce, przyprawy, drożdże, karmel, lekka słodycz aksamitne, pełne, średnia alkoholowo-kwiatowa goryczka [3.5]
                        Wysycenie: Średnio-niskie, odpowiednie [4.5]
                        Opakowanie: Ładne opakowanie z kompletem informacji. [5]
                        Uwagi: Nic specjalnego, trochę belgii, mało ipy, lekka alkoholowość, ale mimo nawet pijalne.

                        Moja ocena: [3.5]

                        Comment

                        • seblop
                          Member
                          • 03-2015
                          • 35

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Lekki bursztyn, mało zmętnione (swoje odstało) [4]
                          Piana: Drobnopęcherzykowa kożuszek 0,5 cm utrzymał się do końca [4]
                          Zapach: Lekkie fenole troszkę owoców chmiel gdzieś się tam majaczył z tyłu. [4]
                          Smak: Podobnie do zapachu goryczka niska. [4.5]
                          Wysycenie: Odpowiednie nie za wysokie. [4]
                          Opakowanie: Etykieta miła dla oka [4.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.225]

                          Comment

                          • mmax88
                            Member
                            • 01-2017
                            • 36

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztynowy, opalizujący [4]
                            Piana: Niska, szybko opada do wyraźnej obręczy [3.5]
                            Zapach: Dość delikatny - czuć troszkę tropikalnych owoców (mango), troszkę cytrusów - głównie aromaty chmielowe [4]
                            Smak: Karmel, goryczka (bardzo przyjemna, ziołowa), przyprawy, owoce. [4.5]
                            Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego [4.5]
                            Opakowanie: Ładna, starannie zaprojektowana etykieta. [4]
                            Uwagi: Warka z datą przydatności do 06.12.2017

                            Moja ocena: [4.175]

                            Comment

                            • rafalek21
                              Senior
                              • 04-2015
                              • 1407

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Między bursztynem, a miedzianym, zamglony. [4]
                              Piana: Średnio wysoka, beżowa, drobne pęcherzyki, średnio trwała, przyzwoicie zdobi szkło. [4]
                              Zapach: Lekki, słodowy, nuta karmelu, delikatnie żywica i cytrusy, niezbyt belgijski. [3]
                              Smak: Umiarkowanie słodowy, nieco ziemisty i żywiczny, woda po cytrusach, gładkie, co najwyżej średnie ciało(jest blisko wodnistości), mało słodyczy, niewysoka goryczka jakby przyprawowa, lekko ściągająca(jakby wysuszająca). [3]
                              Wysycenie: Średnio-niskie - pasuje, może ciut za niskie. [4]
                              Opakowanie: Ładna etykieta, niedokładny skład. [4]
                              Uwagi: Mało tu belgii, w sumie to takie "niewiadomo co" - dziwna mieszanka, niezbyt wyraźne, da się wypić, ale to tylko tyle. Warka do 06.12.2018.

                              Moja ocena: [3.25]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎