Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kamionka, Konstancin IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • SeeJay
    Senior
    • 04-2016
    • 239

    #16
    KlossJ23, a u mnie w Carrefourze to piwo jest dosyć często w promocji za 3 złote "z groszami". W tej cenie to wręcz sztos. Warto rzucić okiem jak ktoś ma niedaleko siebie ten market.

    Comment

    • kaczka116
      Senior
      • 10-2015
      • 1350

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KlossJ23 Wyświetlenie odpowiedzi
      Opakowanie: Butelka szklana, na niej etykietka plus kontra... nie będę zaniżał TAKIEMU piwu oceny z powodu nijakiej naklejki. Z rzeczy istotnych nie podana zawartość ekstraktu a jedynie alkohol (6.3%) i goryczka (IBU=93)
      Od kiedy jest tam podane IBU? z tego co pamietam (a mam czesto butelke w reku ze wzgledu na prace) jest tam tylko alkohol i ekstrakt: 16,5%

      Mysle, ze nei odwaza sie podawania skali IBU, ze wzgledu na IJHARS, ktory wlepil pare mandatow za to. Chyba, ze zmienili kontre, podrzuc fotke jak mozesz, sam jestem ciekaw

      A co do dostepnosci, to jest w Carrefourze w stalej ofercie, nawet sa 2L butle, czasem trafisz na przecene, bo rzadko sa kupowane, a wpadaja niestety w terminy
      Last edited by kaczka116; 12-05-2017, 18:01.
      Nie mów hop zanim nie nachmielisz
      Untappd

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #18
        Miałem z tym piwem kontakt 2 razy, pierwszy - ocena, za drugim poszło do zlewu. Od tego czasu nie zwracałem nań uwagi. Czy ktoś kto regularnie pije to piwo jest w stanie coś powiedzieć o powtarzalności/utrzymaniem przyzwoitego poziomu tego piwa?

        Comment

        • KlossJ23
          Senior
          • 08-2013
          • 136

          #19
          Właśnie dzisiaj wygarnąłem wszystko z okolicznego Carrefoura po paskarskiej cenie 6.40 za butelkę. Zostały jedynie te duże flachy, no ale ich cena to już w ogóle odjechana była (bodaj ponad 60 złociszy za 2l flachę, zupełny absurd). A kontra obecnego Konstancina wygląda tak jak na załączonym obrazku i zaręczam ze te 93 to nie jest czcza przechwałka.
          Attached Files

          Comment

          • kaczka116
            Senior
            • 10-2015
            • 1350

            #20
            Jezeli w tym kerfie co mysle to mielismy okazje sie minac

            Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
            Nie mów hop zanim nie nachmielisz
            Untappd

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #21
              Warka do 09.2017

              Piana obfita i trwała, jasnobeżowa, drobne pęcherzyki, ładnie zdobi szkło.
              Zapach: Karmel, słodkie owoce tropikalne i cytrusy.
              Smak: Sporo cytrusów, karmel, całkiem solidna podbudowa słodowa, ponad średnia goryczka z intensywnym, zalegającym gałązkowo-mydlanym posmakiem.

              Choć sama podstawa jest smaczna, to nieprzyjemny posmak psuje to piwo - nie dopiłem. Muszę spróbować innej warki.
              Last edited by rafalek21; 06-06-2017, 19:14.

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #22
                Warka 10.2017 podobna do poprzedniej, goryczka trochę mniej zalega, ale to nie to czego oczekiwałem.

                Comment

                • Rogerson
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 421

                  #23
                  Mi warka 10.2017 mega smakuje - taka prosta, bezkompromisowa IPA, bez udziwnień i dodatków. Goryczka mocna ale zalega krótko, pozostawia fajny posmak.

                  W promocji w Kaufie za 5,49.

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2300

                    #24
                    Warka październikowa faktycznie udana, ale listopadowa za to spartolona, tępa gorycz, cytrusy jej nie równoważą.

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      #25
                      Wcale by mnie nie ździwiło, gdyby te piwa różniły się w obrębie jednej warki.

                      Comment

                      • KlossJ23
                        Senior
                        • 08-2013
                        • 136

                        #26
                        Mogą się różnić w zależności od warunków i długości przechowywania, ale istotne są przede wszystkim różnice między warkami. Ja "w ciemno" kupiłem spory zapas warki październikowej oraz listopadowej i stwierdzam ze smutkiem, że póki co żadna z nich się nie umywa do megasmacznej warki sierpniowej. Choć nie jest aż tak źle żebym nie dopijał i nadal w cenie 5.60 Konstancin nie ma godnej konkurencji na naszym rynku, może z wyjątkiem Jankesa.
                        Z doświadczenia znajomego domowego piwowara wiem ze ipa jak najbardziej dojrzewa w miarę upływu czasu zyskując na smaku, więc warto chyba tym dwóm jesiennym warkom dać sportowa szansę i odstawić zapas na 2-3 miesiące.

                        Comment

                        • qbaseq
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 100

                          #27
                          Jedno z lepszych a może i z najlepszych piw w swoim stylu ( IPA ) w Polsce, do tego w przyzwoitej cenie : 5,5 zł w Kaufland, 5,6 zł w Auchan, w Tychach ale to zapewne cena w różnych regionach kraju.
                          Solidnie nachmielone, bardzo pijalne a goryczka z kontry : IBU 93 to nie żart, potwierdzam i taką lubię , na ocenę z ARTomatu przyjdzie czas ...

                          Comment

                          • SeeJay
                            Senior
                            • 04-2016
                            • 239

                            #28
                            11/2017

                            Poza tym, że czuć leciutko diacetyl jest to IPA jaką uwielbiam. Szlachetna, delikatnie ściągająca goryczka, mocno chmielowy charakter w smaku: ziołowo-cytrusowy wraz z delikatną gumą balonową, nie brakuje też kontry słodowej. Dla efektu wizualnego piwo mogłoby mieć nieco większą pianę.

                            Zakupione w Carrefour za 4.99.

                            Comment

                            • SeeJay
                              Senior
                              • 04-2016
                              • 239

                              #29
                              1/2018

                              Uwaga, bo piwa z tej samej warki różnią się i to drastycznie! O ile smak jest podobny (piłem trzy piwa z tej partii) i idzie on w kierunku cytrusów i nieprzesyconego karmelu to w jednym piwie pojawiła się cebulka, zaś w drugim mocny diacetyl w zapachu. Ostrzegam wyczulonych na tego typu aromaty
                              Aha, zapomniałbym. Trzecie jest już wzorcowym American IPA...
                              Last edited by SeeJay; 23-10-2017, 22:36.

                              Comment

                              • Admirador
                                Senior
                                • 03-2015
                                • 431

                                #30
                                Nadspodziewanie dobre.
                                W aromacie "hameryka", może trochę w wersji maślanej, ale jest nieźle.
                                Deklarowane IBU 93 nie tylko na papierze. Naprawdę mocno chmielone piwo z bardzo konkretną, ziołową goryczką. Strona słodowa też obecna. Wszystko się nieźle komponuje. Nisko wysycone.
                                Piwo może cokolwiek przyciężkie, ale ogólnie udane. Takie trochę oldskulowe, utrzymane w duchu wczesnego etapu piwnej rewolucji. Dla przeciętnego piwosza szokująco gorzkie . Godne polecenia.
                                Warka 04/2018

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎