Amber, Po Godzinach - IPL

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🍼🍼
    • 07-2002
    • 14999

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnozłocisty, klarowne [4]
    Piana: biała, drobna, dość zwarta, szybko jednak redukuje się do małej warstwy na piwie [3.5]
    Zapach: słodowo-cytrusowy z domieszką chmielu [3.5]
    Smak: dość pełne i treściwe, mocna goryczka, chmielowa połączona z mocnym cytrusowym posmakiem, całość dobrze skomponowana, dalej w tle wyczuwalne zbożowe nuty [4]
    Wysycenie: ciut za dużo [4.5]
    Opakowanie: fajne seryjne opakowanie, firmowy kapsel [5]
    Uwagi: Smaczne, mocno chmielowe piwo z cytrusową nutą ale zalegające i doskonale gaszące pragnienie

    Moja ocena: [3.85]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • rafael52
      Porucznik Browarny Tester
      • 12-2013
      • 478

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasnozłoty, klarowny. [4.5]
      Piana: dość obfita, początkowo drobnopęcherzykowa, szybko się dziurawi, ale wolno opada, oblepia szkło. [3.5]
      Zapach: przyjemny słodowy, czysty aromat z wyraźnymi nutami chmielowymi, cytrusy oraz delikatne żywice, zioła. [4]
      Smak: wyraźna pełnia, skontrowana wyraźną goryczką, średnią w kierunku wysokiej, daje się wyczuć trochę nut chmielowych. [4]
      Wysycenie: średnie, trochę w kierunku wysokiego, dobre. [4.5]
      Opakowanie: grafika w stylu serii, graficznie nawet może być, sama butelka nie bardzo mi się podoba, ale na plus jest skład oraz informacje o piwie. [4]
      Uwagi: warka do 06.02.2016, przyjemny lager, mógł by zawitać do stałej oferty Ambera.

      Moja ocena: [4]
      Attached Files
      Last edited by rafael52; 18-08-2015, 22:41.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        🍺🍺🍺
        • 02-2003
        • 12356

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI
        Ma wodnistość charakterystyczną dla innych jasnych lagerów z Bielkówka.
        Amberowskim piwom można wiele zarzucić, ale nie braku treści. (Nie piłem wersji dyskontowych). Zawsze były to piwa wręcz ciężkawe i tak jest tu, tak jak napisał Rafael52 - pełnia wyraźna (zgadzam się z jego opinią, choć mi opakowanie zdecydowanie przypadło do gustu, grafika przemyślana, komplet informacji). Smak wyraźny, pełny, z umiarkowanie długim finiszem.

        Moim zdaniem zdecydowanie udane piwo. Dostępne w seci Netto za pon. 5 PLN.

        Comment

        • WojciechT
          Major Piwnych Rewolucji
          • 09-2012
          • 2546

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Strasznie blade to piwo :P Wiem, zgodnie ze stylem, ale lubię nieco ciemniejsze... [5]
          Piana: Wysoka, biała i ładna, niestety niezbyt trwała. [4]
          Zapach: Srogie rozczarowanie. Gdzie amerykańce? Gdzie chmiel? Zapach delikatnie słodowy i tyle. Wspomnianego wyżej masełka na szczęście nie ma. [2.5]
          Smak: Szczerze mówiąc - gdyby nie lektura kontretykiety to bym nie pomyślał, że w tym piwie są chmiele zza wielkiej wody. Moje skojarzenia idą do zupełnie innego kraju - do Niemiec. IPL przypomina mi niemieckie, koncernowe pilsy - z całkiem sporą, acz niekoniecznie przyjemną i trochę zalegającą goryczką. Treściwość przeciętna w kierunku pełnej, pojawia się też jakiś lekki słodowy posmak. Ale całość nie powoduje, że mam ochotę sięgnąć po następne. [3.5]
          Wysycenie: Nieco za wysokie. [4.5]
          Opakowanie: Jak pozostałe z serii. [4.5]
          Uwagi: Szkoda. Zmarnowany potencjał. Nie jest złe, nie ma "wad", ale też nie jest jakoś szczególnie dobre.

          Moja ocena: [3.375]

          Comment

          • SteamPunker
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 07-2015
            • 59

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Słomkowy, przejrzysty. Jak to w lagerze. [4]
            Piana: Średnio-słabo trwała, intensywna na początku – pojawia się spora czapa. Z czasem opada, pod koniec picia symboliczne 2-3mm. [4]
            Zapach: No i tu jest pewien kłopot, bo są świetne nuty cytrusowe, trochę słodowości i charakterystycznego dla polskich chmieli, gorzkiego zapachu. Byłoby super gdyby nie, lekkie na granicy wyczuwalności "nuty skarpetkowe". Słabo wyczuwalne, ale drażnią. [3.5]
            Smak: Wyraźny słód, wyczuwalne chmiele i mocno zalegająca goryczka. Tej ostatniej najmniej się spodziewałem i mile zaskoczyła. Byłoby wyżej, gdyby nie ten delikatny kwas izowalerianowy. W miarę ogrzewania, niestety coraz bardziej intensywny. [3.5]
            Wysycenie: Drobne i przyjemne. [4]
            Opakowanie: W stylu całej serii. Brakuje tylko ekstraktu i temperatury podawania. [4]
            Uwagi: Ambera raczej lubię, ze względu na stosunek cena/jakość, ale tym razem spodziewałem się nieco więcej. W sumie dość drogi jak na lagera, bo Warmińskie Rewolucje idzie poniżej 4zł dostać, a brak cytrusów z Ameryki przeżyję. Ciekaw jestem co następnym razem wymyślą.

            Moja ocena: [3.625]

            [EDIT]
            Dorzucam zdjęcie, bo w ART-omacie nie można dodać. Warka bodaj 06.02.15 (o ile są jeszcze jakieś inne).
            Last edited by SteamPunker; 09-09-2015, 20:48. Powód: Dodanie zdjęcia.

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 11-2009
              • 6304

              #21
              Zdjęcia w takiej jakości uchodziły 10 lat temu.

              A co do artomatu to się musisz doszkolić

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 11-2009
                • 6304

                #22
                Ocena z ARTomatu

                No dobra akurat mam to piwo i wypowiem się w temacie.

                Kolor: Jasny bursztyn, klarowne. [4]
                Piana: Dość szybko się dziurawi i opada do cienkiej warstewki. Jest też trochę pozostałości na szkle. [3.5]
                Zapach: Żywice i cięższe cytrusy, dość słodko. Mam wrażenie też nut belgijskich. Całkiem spoko. [4]
                Smak: Lekkie ale nie za lekkie. Niezły balans między słodkością /kwiatowo-landrynkową/ a gorzkawą dopasowaną goryczką. [4.5]
                Wysycenie: Średnie ok. [4.5]
                Opakowanie: Bardzo uproszczone no ale jak leci już serią to niech będzie. Sporo informacji i kapsel dedykowany serii. [4]

                Uwagi: Bardzo pijalne i dość smaczne. Nie za duży woltaż sprzyja sesyjności. Widzę pewne podobieństwa do Biedronkowej Cechowej IPA ale to kosztowało 3 razy więcej.

                Moja ocena: [4.175]
                Attached Files
                Last edited by Javox; 11-09-2015, 09:49.

                Comment

                • yaro74
                  PremiumUżytkownik
                  • 09-2012
                  • 2089

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasno złoty, klarowny. [4]
                  Piana: wysoka, drobna, trwała, zostawia ślady na szkle. [5]
                  Zapach: intensywny, słodowy, skwaśniały, nieprzyjemny. [1.5]
                  Smak: Słodowy-chmielowy. Średnio mocna, ziołowa goryczka, krótka, przyjemna w piciu. Piwo jest dość treściwe i nieźle zbalansowane, brakuje trochę posmaków od amerykańskich chmieli. [4]
                  Wysycenie: średnie, pasuje. [5]
                  Opakowanie: ładny kapsel, niezła etykieta, sporo informacji. [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.275]

                  Comment

                  • marqqq
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 12-2014
                    • 674

                    #24
                    Pojawiło się u mnie w Lidlu. Nie kojarzę z gazetki.

                    Comment

                    • yoxik
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 10-2012
                      • 427

                      #25
                      Amber: Po Godzinach - IPL
                      Ekstrakt: 12.2% wag. | Alkohol: 4.8% obj. / 3.6% wag.

                      lidlowy wypust 17.02.2017

                      Piana obfita ale znika szybko. Kolor opalizujące złoto. Aromat masełko, chmiele cytrusowo-cytrynowy, razem z wysokim diacetyle daje mało przyjemne odczucia. Smak pełnia i wyraźna goryczka dominuje w tle chmiel leśno cytrusowy. Troch ciężkie w odbiorze średniak.
                      Również tutaj
                      https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                      Comment

                      • marqqq
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        • 12-2014
                        • 674

                        #26
                        U mnie ta sama warka, ale piana obszerna, i nie ma zamiaru opadać.
                        Kolor złoty zamglony. Aromat jskiś taki ajpowo srajpowy.
                        W smaku czuć iglaste, ziołowe zapachy.
                        Jakiś taki ostry goryczkowy posmak.
                        Jest nieźle, ale jak na 5zł to nie powala.

                        Comment

                        • Lhunbleidd
                          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                          • 06-2014
                          • 196

                          #27
                          Są iglaki i cytrus w aromacie, ale dla mnie wali też cebulą. Nie pozbyłem się tego wrażenia do końca i to całkowicie zepsuło mi degustację . Nie powtórzę.

                          Comment

                          • SeeJay
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 04-2016
                            • 239

                            #28
                            Moja opinia jest diametralnie inna od dwóch wcześniejszych. Piwo zachwyca jak na "dolniaka". Smak głęboki, wyraźnie, a nawet bardzo wyraźnie "iglasty". W moim piwie nie odczuwam żadnej cebuli, a jedynie żywicę i cytrus. Lacing mocny, utrzymuje się w teku nawet po wypiciu napoju.

                            Comment

                            • Jimmy_jb
                              Kapitan Lagerowej Marynarki
                              • 11-2005
                              • 911

                              #29
                              Niektóre amerykańskie chmiele pachną cebulą także nie jest to wada tylko ten typ tak ma.
                              Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                              Comment

                              • Lhunbleidd
                                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                                • 06-2014
                                • 196

                                #30
                                Tez się nad tym zastanawiałem. Ale w lagerze to zwyczajnie źle się komponuje. Ale tez uczciwie przyznaję, że jeszcze chyba nie było American Lagera, który by mi bardzo podszedł...

                                Comment

                                Przetwarzanie...