Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Brok IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9748

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Nasycony złoty, klarowny. [4]
    Piana: Białokremowa, drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
    Zapach: Słód, chmiel i owoce. Nawet nieźle... [3.5]
    Smak: Słód, intensywna, tępa goryczka, jakieś zioła, przyprawy... No jakoś do IPA to mu dość daleko. I to pod górkę... [2.5]
    Wysycenie: Średniowysokie. [4]
    Opakowanie: Białe i trawiastozielone skośne pasy, kłamliwy napis "excellent taste". Kapsel browaru. Wysoka jakość wykonania. [4]
    Uwagi: No jakoś piwa z tej serii słabo do mnie trafiają...

    Moja ocena: [3.175]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
      IPA to nie jest choć piwo w zasadzie smaczne. Mam podobne sensoryczne odczucia jak DariuszSawicki powyżej. Największym minusem jednak dla mnie jest brak jakichkolwiek estrów. I z tym wiążę się moja uwaga i wątpliwość. Czy to piwo (jak i resztę serii Brok) można odsądzać od czci i wiary za sam fakt bycia piwami dolnej fermentacji? Faktycznie Extra Stout jest podły i sztuczny ale już Brown jest spokojnie do wypicia nawet ze smakiem dla osób, które nie są zwolennikami bezwzględnej goryczki, a IPA to smaczny... american lager.
      Wracając do fermentacji zastanawiam się czy rewolucja nie może pozwolić na robienie dolnofermentacyjnych ipa, brown ale, stoutów? O przepraszam stouty przecież już są a kilka lat temu Mason obronił rasowość tego afrykańskiego przypadku

      Wracająć do Brok IPA - 2,19 zł za poprawnego lagera z amerykańcami to źle?
      Jako lager amerykański jest to rozsądne piwo, szczególnie tam gdzie "nie ma piwa". Problem w tym, że reklamują to jako IPA, a np. India Pale Lager - jak to robi np. Browar Amber.

      Comment

      • melor
        Senior
        • 04-2006
        • 364

        #18
        aromat: brak
        kolor: ciemnozłoty, klarowny
        piana: prawie nie ma
        smak: nie wiem co to jest, ale na pewno nie ipa... smakuje jak mocny lager z dodatkiem starego chmielu, bez żadnego aromatu. Wątpie żeby to w ogóle było piwo górnej fermentacji.
        Po składzie na etykiecie można by wywnioskować że to naprawdę jest IPA (słody: pilzneński, karmelowy, palony, żytni; chmiele: marynka, cascade, amarillo, centennial). Goryczka znikoma.

        No tak, ocena na ratebeer (0/100) mówi sama za siebie . Ale czego się spodziewać od piwa za 2,60 zł
        Ode mnie 3/10

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎