Fortuna, Czarne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • patyczek
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2013.01
    • 220

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Hebanowy, pod światło mahoniowy, klarowny. [4]
    Piana: Beżowa, o dosyć dużych bąbelkach, luźna, prędko znika zostawiając po sobie ledwie parę punkcików na szkle. [3.5]
    Zapach: Słodowy, karmelowy. Jest kawa zbożowa, no i rzecz jasna cola, a raczej Polo cocta (było coś takiego za komuny). [3]
    Smak: Słodowy, a raczej chciałoby się napisać słodki. Karmel, wspomniana już cola, kawa Inka, cukierki kukułki. Są nadto przyprawy, ja czuję cynamon i goździki. Na upartego można doszukać się goryczki o zabarwieniu gorzkiej czekolady, ale wszystko w tym piwie jest tak zdominowane cukrem i colą, że cała reszta ginie w ich potopie. [2.5]
    Wysycenie: Za niskie, przez co jeszcze bardziej uwydatnia się colowatość piwa. [3]
    Opakowanie: Stylowe, kunsztowne, eleganckie acz skromne, znakomite zestawienie barw, informacje wystarczające, kapsel dedykowany, dopasowany do reszty. [4.5]
    Uwagi: Data spożycia do 03.11. 2013. No cóż, sami producenci napisali, że to piwo deserowe, za którym ja akurat nie przepadam. Cukru jest w nadmiarze, a jednak trunek sprawia wrażenie wodnistego W dodatku w trakcie picia odbijało mi się colą, i to słabo nagazowaną.

    Moja ocena: [2.975]

    Comment

    • krzychu_michu
      Kapral Kuflowy Chlupacz
      • 2013.03
      • 48

      Kolor: prawie brąz, pod światło bardzo ciemna wiśnia; piana kremowa o bąblach potężnej wielkości, opada w oka mgnieniu pozostawiając oblepione szkło; zapach: pepsi, trochę karmelu i alkoholu; smak: pepsi, słodkawe, czuć żelki o smaku coca-coli nic poza tym. Może jeszcze ciuuuut ciuuuuut goryczki. Ogólnie smakuje jak pepsi otwarte kilkadziesiąt godzin temu i już nieźle odgazowane. Skądinąd bardzo smaczny i orzeźwiający napój... gdyby to nie było piwo. Termin 19.08.13. Droga ta pepsi: 3,89 za pół litra w PiP. Nigdy więcej.

      Comment

      • PiotrGujski
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 2005.09
        • 7

        Keks w płynie

        Po wypiciu tego piwa długo szukałem jakiegoś porównania do ciasta. I wreszcie wpadłem. Ostatnio rekomendowałem to piwo mojej matce i powiedziałem, że ten smak, to jakby keks w płynie. To jedno z moich ulubionych ciast. A piwo świetne, choć do spożywania po jednej butelce. Tylko czekam na sezon zimowy, spróbuję zrobić grzańca.

        Comment

        • MlodyPiwosz
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 2012.04
          • 73

          Dziś połakomiłem się na Fortuna Czarne . Jest to moje pierwsze degustowane piwo z Browaru w Miłosławiu .
          Kolor piwa czarny,klarowny.Piana obfita,średnio pęcherzykowata,długo utrzymuje się.
          Zapach piwa porównał bym z zapachem Coli oraz cytrusów. Bardzo przyjemny.
          W smaku również mamy Cole,nuty palonego słodu,słaba goryczka.Piwo jest lekkie i dobrze się je pije.
          Wysycenie w tym piwie jest niskie,ale pasujące do tego piwa. Opakowanie:zwrotna butelka,etykieta bez zbędnych udziwnień,info o temperaturze spożycia,brak info o ekstrakcie oraz dedykowany kapsel.
          Mimo iż jest to moje pierwsze piwo z tego Browaru to zrobiło na mnie duże wrażenie.Smakuje a to jest najważniejsze .

          Comment

          • coder
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2006.10
            • 1347

            Aromat: przyprawowy (kardamon?), lekko palony

            Barwa: czarna, nieprzejrzyste

            Piana: obfita, rzadka, nietrwała

            Smak: coca-colowy - słodki, lekko palony, karmelowy, lukrecja

            Goryczka: niewyczuwalna

            Odczucie w ustach: szorstkie, wyklejające

            Ogólne wrażenie: bardziej słodki "napój piwny" niż piwo, ale ogólnie da się wypić, będzie smakować paniom.

            Comment

            • ravenstw
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2013.07
              • 1

              Wypiłem to piwo 2 razy, raz ok 2 tygodni temu drugi dziś. Za pierwszym razem ze szklanki waliło żelazem. Dziś trochę mniej, Wyraźny aromat coli, karmelu, może trochę jakieś cytrusy. Kolor niemalże czarny, piana obfita przy nalewaniu, jednak szybko opada prawie do zera. W smaku karmelowe, słodkie, czuć paloność i coś takiego rześkiego, trochę jak przy piciu pepsi. Goryczka ledwo wyczuwalna pod koniec. Alkoholu nie czuć prawie w ogóle. Wysycenie raczej w normie. Etykieta bardzo poprawna. Ogólnie szału nie ma, ale jest ok. Pijalne, weszło szybko.

              Comment

              • zzibi2
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2012.11
                • 3

                Piwko przednie w smaku - jedne z lepszych które miałem okazję próbować. I przede wszystkim powtarzalność smaku (czego często w innych browarach mi brakuje).
                Do dostanie w sklepach żabka.

                Comment

                • Szakali
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  • 2013.08
                  • 572

                  Ja piłem te piwo jakiś tydzień temu i powiem szczerze,że mi nie smakowało .Było bardzo słodkie ,mdłe .Smakowało jak taka coca cola z dodatkiem cytryny i jeszcze czegoś tam.Piłem je tydzień temu a dalej pamiętam ten specyficzny posmak .Jak ktoś wyżej napisał piwo pewnie podejdzie kobietom ,ale też tym którzy nie lubią piwa (tak było w przypadku mojej mamy"o jakie dobre piwo! " jak jej dałem skosztować.

                  Comment

                  • Oskaliber
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2010.05
                    • 727

                    Kolor: Bardzo ciemny brąz, prawie czarne.
                    Piana: Beżowa, duże pęcherzyki, niezbyt obfita, mało trwała. Opada prawie do zera.
                    Zapach: Słodki, dziwnie sztuczny, trochę coca-colowy.
                    Smak: Natarczywa, sztuczna słodycz, taka sama jak w zapachu. Czuję jakbym pił piwo zmieszane z colą. W tle jakaś bardzo nieśmiała nutka palona, ale nie potrafi przebić się z tej słodyczy. Goryczki w zasadzie brak. Treściwość dosyć niska, co akurat jest zaletą bo większego słodkiego ulepka bym nie zniósł.
                    Wysycenie: Średnie.
                    Ogółem: Tragedia, nigdy więcej.
                    BeerFreak.pl

                    Comment

                    • Dewasto
                      Kapral Kuflowy Chlupacz
                      • 2014.01
                      • 65

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny, jak kawa. Na dnie rubinowe refleksy. Bardzo ładny. [4.5]
                      Piana: 2 tylko za brązowy kolor bo żadnej trwałości. [2]
                      Zapach: Bardzo ładny. Kawa z kolą. Trochę zapachu whysky z colą. Ale bardzo wyraźna nuta kawowa. [4.5]
                      Smak: Podobnie. Cola z kawą. Goryczka wyczuwalna po chwili. Słodki smak. przyjemny delikatny. [4.5]
                      Wysycenie: Całkiem wysokie. Ale nie drażniące. [4]
                      Opakowanie: Nie przekombinowane, ale też nie powalające. [3.5]
                      Uwagi: Bardzo smaczne piwo za dogodną cenę. Oryginalny aromat i smak.

                      Moja ocena: [4.175]
                      https://www.facebook.com/browarstarowiejski

                      Comment

                      • kielek
                        Szeregowy Piwny Łykacz
                        • 2013.11
                        • 27

                        Kolor piękny, ładna etykieta i kapsel. I na tym zachwyty się kończą. Za słodkie a smak coli przysłania całą resztę. Jako ciekawostka. Nie za często, nie za dużo.

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 2009.11
                          • 6322

                          Aktualnie w Lidlu po 3,33 zł.

                          Jakoś wypiłem ale takie słodkie było że "zgrzytnęło" przy pierwszym łyku.
                          Ogólnie smak kolowo-cynamonowy... mało piwny.

                          Zaliczone bez powrotu....

                          Comment

                          • leona
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2009.07
                            • 5853

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                            Mały, prywatny browar o zasięgu lokalnym. Do 1995 r. własność Poznańskich Zakładów Piwowarskich, zwrócony spadkobiercom byłych właścicieli w drodze reprywatyzacji.
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                            Będzie ciężo, jak już wspomniałem - zasięg lokalny. Podobno najdalej na południe występuje w Lesznie.
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox
                            Aktualnie w Lidlu po 3,33 zł.

                            [...]
                            Pierwsze posty i ostatni, nastroiły mnie filozoficznie - może jednak rację mają ci, którzy uważają, że kiedyś było lepiej...

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              🥛🥛🥛🥛🥛
                              • 2009.11
                              • 6322

                              heheheh no i po co im było płynąć na szerokie wody...

                              Teraz muszą dolewać wody i sypać "cukier"

                              I mało co niestety już smakuje od nich....

                              Comment

                              • dadek
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🍺
                                • 2005.09
                                • 4630

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox
                                Aktualnie w Lidlu po 3,33 zł.

                                Jakoś wypiłem ale takie słodkie było że "zgrzytnęło" przy pierwszym łyku.
                                Ogólnie smak kolowo-cynamonowy... mało piwny.

                                Zaliczone bez powrotu....
                                Lidl sprzedaje Fortunę?? Dość rzadko bywam ale nigdy nie zauważyłem. Oni chyba w ogóle nie mają nic w butelkach zwrotnych.
                                Od wczoraj w Carrefourach wszystkie Fortuny w promocji po 2,99+0,50 kaucja.

                                Comment

                                Przetwarzanie...