Fortuna, Czarne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Scriptus
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2006.04
    • 189

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Nieprzenikniona czerń pod światło opalizuje na rubinowo [5]
    Piana: niezbyt obfita, drobnoziarnista piana, wytrzymuje dość długo, jednak szybko "daje się wypić" [3.5]
    Zapach: Coca-colowaty zapach, z trudem doszukuję sie jakichś nut, być może czereśniowych, a już chmiel, to tylko w domyśle... [3]
    Smak: słodki smak, z domieszką goryczki, domyślam się, że chmielowej, całość przypomina coca cole z piwem, w sumie, dość unikalne piwo, nie znam drugiego takiego [4]
    Wysycenie: wysycenie średnie, piany nie utrzymuje, poza tą trwałą z początku po nalaniu, ale w smaku, ujdzie... [4]
    Opakowanie: Niezłe etykiety, o oryginalnym projekcie, komplet informacji, firmowy kapsel [4.5]
    Uwagi: Dość unikalne piwko, polecam dla kobiety, którą zechcemy poczęstować, racząc się czymś bardziej tradycyjnym.

    Moja ocena: [3.675]
    Nic lepszego od Brackiego :)

    Comment

    • skitof
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2007.11
      • 2478

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Rzeczywiście niemal czarny. Chociaż są prześwity bursztynowe. [4.5]
      Piana: Piany nie udało mi się osiągnąć dużej, a to co było szybko zmalało. Szkoda [2]
      Zapach: Wyraźnie czuć zapach słodowo-colowy może jeszcze z lekkim karmelem [3]
      Smak: Dość odważne smakowo piwo. Można by je uznać za napój na bazie piwa lub piwo specjalne. Słody palone nie są mocno wyczuwalne. Dominuje smak karmelowo-kawowo-słodowy z wyraźną nutą słodyczy. Jest to piwo treściwe o krótkim smaku końcowym. Czy znajdzie swoich wielbicieli w Polsce (bo np. w Niemczech nie miałoby szans) trudno powiedzieć. Ale jak nie takie, to może inne specjalne... Trzeba próbować! [3]
      Wysycenie: Odpowiednie. Zbyt duże mogłoby za bardzo przybliżać to piwo do innego napoju... [4]
      Opakowanie: Obecnie to piwo ma 5,8% alkoholu przy 12,2% ekstraktu. Rzetelnie jest napisane, że "upaja słodyczą" i jest "dosładzane". [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.05]

      Comment

      • wintermon
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 2009.11
        • 1

        Kupiłem dziś. bo ostatnio gustuję w ciemnych piwach. Rzeczywiście smak coli. A najbardziej przypomina mi to smak słowackiej kofoli, czyli koli anyżowej.

        Comment

        • NaturalArti
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 2009.09
          • 86

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ladny; czarny. Pod światło ciekawy ciemnobursztynowy. [5]
          Piana: Mogłaby byś troszkę większa ale jest ok. [4.5]
          Zapach: Miły. Słodowo-korzenny [5]
          Smak: Dobrze piwko, choć dla mnie troszkę za słodkie. Smak słodko-korzemnno-słodowo -karmelkowy. Dodatkowo oprócz cukru słodzone słodzikiem którego nie lubię. Ale jeśli ktoś lubi bardzo słodkie piwka to polecam. Ogólnie smaczne piwko, ale (wybierając sposród repertuaru browaru fortuna) mi bardziej smakował "czarny smok". [4]
          Wysycenie: OK; ale mogłoby byc większe. [4]
          Opakowanie: Przyzwoite. Ładna etykietka zawierająca wszelkie niezbędne informacje. Szkoda, że bez charaktetystycznych dla innych piw z tego browaru grafik smoków . [4.5]
          Uwagi: Troszkę droższe niż "smoki". Ogólnie jednak warte spróbowania. Ciężko dostepne w Warszawie (poza sklepem "Piotr i Paweł" w Blue City nigdzie indziej go nie widziałem).

          Moja ocena: [4.475]

          Comment

          • dadek
            Major Piwnych Rewolucji
            🍺
            • 2005.09
            • 4634

            Sorki, źle kliknąłem, powyższy post to miał być cytat z kol. NaturalArti.

            Tak więc kolego, w Piotr i Paweł ceny na piwa z Fortuny są najniższe w Warszawie. Jednak piwa z tego browaru są także dostępne w innych sklepach w stolicy (Rodzinka Bis, Piwosz, Jola, blaszak na Rudnickiego i w wielu innych). Jednak ceny znacząco się tam podnoszą.

            Comment

            • Adrian_Gdynia
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2009.07
              • 10

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ładny ciemny kolor [4.5]
              Piana: Drobnoziarnista, bardzo długo utrzymuje się na powierzchni [5]
              Zapach: Po otwarciu butelki myślałem że otwieram coca-cole. Nic a nic nie pasuje mi ten zapach do piwa. [1.5]
              Smak: Niestety Czarne nie przypadło mi do gustu, choć bardzo lubię ciemne piwa. W smaku jakbym zmieszał ciemne piwo z colą. [2]
              Wysycenie: Trochę za małe, mogłoby być większe. [3.5]
              Opakowanie: Ładna, estetyczna etykietka, komplet danych na kontrze i firmowy kapselek. [4]
              Uwagi: Po skosztowaniu wszystkich Smoków i Czarnego Miodowego miałem ochotę spróbować kolejnego piwka z Fortuny. Niestety Czarne okazało się być tym najgorszym. Osobiście nie zachęcam, ale też nie odradzam - ma ono swój indywidualny smak, który jednak mnie nie zachwycił.

              Moja ocena: [2.425]

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2004.06
                • 6310

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bez światła czarny, pod światło słabiutkie czerwone przebłyski. [5]
                Piana: Bardzo wysoka, beżowa i gęsta. Opada za szybko, ale pozostaje w postaci szczelnej kołderki i ładnie oblepia ścianki. [4]
                Zapach: Bardzo silny. Piwo pachnie colą, orzechami, skórką świeżego chleba, rodzynkami i lekką palonością. Gdyby nie ta cola, byłaby świetna kompozycja. [4]
                Smak: Colowata słodycz, lekka karmelowość, a potem fajna palona goryczka, przypominająca kawę zbożową. Słodkie być musi, bo taki był zamysł, więc za to na pewno nie odejmę punktów. Dobrze, że cola nie dominuje, ale mogłoby jej być mniej. Przydałoby się też ciut więcej treściwości. [3.5]
                Wysycenie: Wysokie i dobrze, bo równoważy słodycz. [4.5]
                Opakowanie: Kolorystyka pasuje do ciemnego piwa, ale trochę mnie drażni napis "upaja słodyczą". [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.85]

                Comment

                • granat862
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  • 2004.12
                  • 945

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny mahoń z rubinowym przebłyskiem. [4.5]
                  Piana: Beżowa drobnopęcheżykowa wysoka tworzy czapę, opada powoli [4]
                  Zapach: Cola anyż [3]
                  Smak: Pierwsze co uderza to colowa słodycz pod koniec ujawnia się niewielka porcja goryczki.
                  Trochę za słodkie [3.5]
                  Wysycenie: Średniowysokie [3]
                  Opakowanie: Czytelne, wszystkie dane podane, firmowy kapsel. [4]
                  Uwagi: Ciekawe, ale jak dla mnie trochę za słodkie

                  Moja ocena: [3.425]
                  Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                  Comment

                  • tix
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2010.08
                    • 2

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Idealny niczym Guinness [5]
                    Piana: Nie przepadam za jakąkolwiek większą pianą. [5]
                    Zapach: Cudo. [5]
                    Smak: Niepowtarzalny! Troszkę słodki, ale mi to zupełnie nie przeszkadza. Nie jest tak słodki jak piwa miodowe. [5]
                    Wysycenie: Jak w przypadku Koźlaka - idealne. [5]
                    Opakowanie: W porządku, mogło by być w stylu Koźlaka [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.95]
                    ---------------
                    Ocena usunieta z rankingu.
                    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                    Art, Admin

                    ---------------
                    Last edited by ART; 2010-08-21, 11:09.

                    Comment

                    • Seta
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 2002.10
                      • 6964

                      a co ta bidna Fortuna ma wspólnego z koźlakiem??
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • fuliano
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2010.07
                        • 1835

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bordowa czereśnia z lekkimi przebłyskami pod światło [5]
                        Piana: średnio gęsta, beżowa, drobnoziarnista, pozostawia lekki kożuszek i oblepia dookoła szklankę [4.5]
                        Zapach: intensywny karmel ze słodem, w oddali może i rzeczywiście coś z coli czuć. [4.5]
                        Smak: karmel, słód, odrobinkę coli i gorzkiej czekolady. Kompozycja całkiem ciekawa [4]
                        Wysycenie: grube duże, orzeźwiające całą tą słodką kompozycję. Na tym samym pozomie do końca [4.5]
                        Opakowanie: wyraźne logo browaru po za tym odrobinkę zlewające się mazaje z napisami. Minus za kapsel nie dedykowany. Na kontrze podane wszystkie informacje [4]
                        Uwagi: Całkiem ciekawe piwko, ale jednak miodowe bardziej przypadło mi do gustu. Warka z terminem 05.01.2011

                        Moja ocena: [4.3]
                        Last edited by fuliano; 2010-08-29, 16:53.

                        Comment

                        • Kwadri
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2009.10
                          • 1216

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Prawie czarny. Pod światło bardzo ciemny rubinowy. [4.5]
                          Piana: Beżowa, bardzo drobna. Opada do ochronnej warstwy, dość mocno oblepiając szkło i długo się utrzymuje. [4.5]
                          Zapach: Słodki, karmelowo-colowy, z chlebową skórką w tle. Dość intensywny. [4]
                          Smak: Może trochę za słodkie, ale pije się przyjemnie. Zostaje lekko colowy i palony posmak goryczy. Raczej nie będę sięgał często, ale spróbować warto, bo wyróżnia się w swojej kategorii. [4]
                          Wysycenie: Bardzo małe, ledwo wyczuwalne. [3]
                          Opakowanie: Etykieta w czarnej tonacji z jakimiś bazgrołami w tle. Bardziej podobają mi się smoki. Wszystkie informacje podane na kontrze. Kapsel z logo browaru tak jak we wszystkich Fortunach. [3.5]
                          Uwagi: Partia 28/02/2011.

                          Moja ocena: [4]
                          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                          Comment

                          • Ramiel
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 2010.11
                            • 207

                            Jedno z bardziej specyficznych piw jakie piłem. Kompozycja coli, słodu, karmelu i leciutkich palonych nutek, minus za słabą pianę. Nawet dobre ale ciut za słodkie.

                            Comment

                            • wrednyhawran
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2010.07
                              • 1784

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Piękny, czarny, pod światło ciemnowiśniowy. [5]
                              Piana: Średniowysoka, średniotrwała, drobnoziarnista, beżowa. Zostawia spore zacieki na szkle, osadza się do kożuszka, który utrzymuje się do końca. [4]
                              Zapach: Przyjemny kawowo-colowy. średniointensywny. Czuć również nuty palono-karmelowego słodu. Jest też niestety trochę sztuczności. [4]
                              Smak: Pijałem to piwo wiele razy wczesniej, z reguły zawsze mi smakowało, ale słodycz nieco porażała. Dzisiejszy egzemplarz jest wielkim zaskoczeniem, gdyż wyczuwam sporą kawowo-paloną goryczkę! Smak nie jest już tak intensywnie colowy, na pierwszym planie jest zdecydowanie kawa, a dopiero później karmelowa słodycz, jednak w tym wypadku świetnie zbilansowana z goryczką. Chyba najlepszy egzemplarz jaki piłem, przebija nawet te beczkowe sprzed lat. - warka z datą: 5.07.2011 - polecam! [4.5]
                              Wysycenie: Dość niskie, ale świetnie pasujące do piwa. Nie wyobrażam sobie innego. [5]
                              Opakowanie: Typowe fortunowe, ładne, wszystkie informacje na kontrze podane. Minus tradycyjnie za brak dedykowanego kapsla. [4.5]
                              Uwagi: Świetne piwko deserowe, nie powala słodyczą jak kiedyś, ma znacznie więcej goryczki i jest jakby bardziej treściwe. Czasem lubie sobie strzelić jakiegoś słodziaka i ten jest w mojej czołówce. Oczywiście piwo tylko do picia raz na jakiś czas.

                              Moja ocena: [4.325]
                              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                              Małe Piwko Blog
                              Małe Piwko Blog na facebooku
                              Domowy Browar Demon

                              Comment

                              • M-kwadrat
                                Porucznik Browarny Tester
                                • 2004.07
                                • 304

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Kolor brązowo-czarny, pod światło ciemno bursztynowe-rubinowe refleksy, klarowne. Idealnie pasuje do nazwy. [5]
                                Piana: W ocenianym egzemplarzu malutka, beżowa. [2.5]
                                Zapach: W zapachu pierwsze z czym mi się kojarzy to z napojami typu cola. Analizując głębiej można się doszukać ziołowości i wiśni. Trochę zapach coli zbytnio maskuje wszystkie inne choć z drugiej strony jest to już jednak kompozycja zapachów tyle, że nasuwająca jednoznaczne skojarzenia. [4.5]
                                Smak: Karmelowy, palone słody, pełny, lekko ziołowy, słodki. Dla mnie najczęściej za słodki. [4]
                                Wysycenie: Niewielkie. Gdyby je zwiększyć to mniej by się czuło słodycz. [3.5]
                                Opakowanie: Efektowna etykieta pasująca do pozostałych piw browaru, kontretykieta trochę nieczytelna ze względu na wzory w tle, informacje o ekstrakcie i składzie, firmowy kapsel browaru. Podoba mi się. [4.5]
                                Uwagi: Kiedyś zachwycające odkrycie pite przy każdej okazji teraz z ciemnych piw z Miłosławia wolę jednak Czarnego Smoka niemniej jak mam akurat ochotę na słodycz to chętnie wypiję. Produkt lokalny - Miłosław leży niedaleko od Poznania i czasem nawet po drodze. Bardzo oryginalne piwo.

                                Moja ocena: [4.075]
                                Pozdrawiam, Maciek

                                Comment

                                Przetwarzanie...