Fortuna, Czarne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tom38
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2008.11
    • 70

    Genialne...po wypiciu dwóch piratów,dwóch lagerowych ciechanów niesamowite przełamanie bukietu smaku,zapachu....szczerze polecam taką kombinację..a teraz ponownie legerek-jak łuk piołunu
    FIODOR-PIWO moje jedyne paliwo

    Comment

    • gantar
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2011.02
      • 1

      gantar

      Bardzo dobre piwo, miałem okazje nabyć jego w jednym z marketów.
      Jak dla mnie piwo ma oryginalny smak i żeczywiście tak opisują na etykiecie nie czuć alkoholu, może delikatnie przesadzili z tą słodyczą ale reszta ok

      Comment

      • azazel82
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2012.01
        • 146

        kuźwa pierwsze co, to sprawdziłem czy aby na pewno mam w szklance napój alkoholowy... zajechało mi to polokoktą, trzykrotnie dosłodzoną i uwieńczoną płynnym karmelem... bleee...

        piana nie pojawiła się na dłużej niż 2 sek., zapach pepsi i jakiegoś zielska; jakby kofola (bez obrazy, bo lubię Kofolę).

        po chwili miałem wrażenie jakbym wlewał w siebie słabe wino

        Nigdy więcej!
        http://piwnepodroze.blogspot.com/

        Zapraszam też na FB!!
        https://www.facebook.com/PiwnePodroze

        Comment

        • azazel82
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 2012.01
          • 146

          i jeszcze zdjęcie
          /może miły Pan moderator połączy oba posty/

          Click image for larger version

Name:	IMG_6749.jpg
Views:	1
Size:	32,2 KB
ID:	2040203
          http://piwnepodroze.blogspot.com/

          Zapraszam też na FB!!
          https://www.facebook.com/PiwnePodroze

          Comment

          • focus25
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 2011.01
            • 39

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: na kontrze obiecywana czerń, w rzeczywistości kasztanowy pod światło rubinowy [3]
            Piana: tworzy się przy "laniu z góry", drobnoziarnista, szybko redukuje się do pierścienia [2.5]
            Zapach: po nalaniu zapach koli, następnie DMS ,który znikną(nie całkiem) tak szybko jak się pojawił, . Dominuje aromat koli, z za niego wysuwa się słód karmelowy i odrobina paloności [3.5]
            Smak: zbilansowany, spodziewałem się słodkiego ulepka a dostałem wypijalnego ciemniaka. podobnie jak w zapachu wyczuwalne słód karmelowy, naprawdę przyzwoity palony finisz [3.5]
            Wysycenie: w dolnej granicy tolerancji [4]
            Opakowanie: opakowanie dopracowane, dedykowany kapsel, sporo informacji ale brakuje ekstraktu, minus za marketingowe brednie na kontrze [4.5]
            Uwagi: zakupione w Lidlu, informacja na kontrze że butelka jest zwrotna została zamazana markerem

            Moja ocena: [3.45]
            Last edited by focus25; 2012-10-12, 00:25.

            Comment

            • gramak
              Porucznik Browarny Tester
              • 2012.08
              • 267

              Na mojej flaszce, (też z Lidla), nic nie musieli zamazywać . Napisali ze butelka jest bezzwrotna i szlus...
              http://www.ohbeautifulbeer.com/

              Comment

              • Plus98
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2012.02
                • 14

                Ekstrakt na dziś to równo 13.

                Comment

                • gramak
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 2012.08
                  • 267

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika azazel82
                  kuźwa pierwsze co, to sprawdziłem czy aby na pewno mam w szklance napój alkoholowy... zajechało mi to polokoktą, trzykrotnie dosłodzoną i uwieńczoną płynnym karmelem... bleee...

                  piana nie pojawiła się na dłużej niż 2 sek., zapach pepsi i jakiegoś zielska; jakby kofola (bez obrazy, bo lubię Kofolę).


                  Nigdy więcej!
                  Na kontrze napisano iż mamy tu do czynienia z "niepokojącą nutą owoców cytrusowych i orzeszków drzewa kola" Cytrusy wyczułem jakieś śladowe (jakby nie napisali, to bym ich nie zidentyfikował), a co do orzeszków to faktycznie ich nuta jest "niepokojąca"" (żeby nie powiedzieć mocniej...)
                  http://www.ohbeautifulbeer.com/

                  Comment

                  • Demigod
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 2009.12
                    • 145

                    Pierwsza degustacja miała miejsce jakieś trzy tygodnie temu. Kolor ciemny, gęsta, długo utrzymująca się piana. Smak intensywny, nieco "ziołowy", słodki ale nie zamulający choć po trzeciej butelce miałem dość .
                    kolejne ciemne piwo którego stałem się fanem.

                    Comment

                    • psik
                      Kapral Kuflowy Chlupacz
                      • 2013.01
                      • 86

                      Dla mnie zamulający, nie ziołowy ale ulepkowaty Sama zaprawka o smaku kokakola nie jest dla mnie problemem, problemem jest, że dodano jej za dużo i do stosunkowo kiepskiego piwa bazowego

                      Comment

                      • dlugas
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼
                        • 2006.04
                        • 4014

                        Jak nie lubię "wynalazków" typu piwa smakowe to wypiłem całe bez jakiegoś większego problemu.

                        Faktycznie typowego smaku piwa tam nie za wiele, ale na końcu pozostają miłe posmaki paloności i lekko gorzkiego karmelu.
                        Cola gra główne skrzypce, ale jakoś zamulające i ulepkowate mi się nie wydało. Na bank słodsze są te nowe pseudoradlery od polskich koncernów.

                        Dla lubiących smak koli z posmakiem palonego słodu i cukru polecam.

                        Drugiego pod rząd bym nie wypił, ale może jeszcze kiedyś ponowię zakup.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • psychopumpkin
                          Szeregowy Piwny Łykacz
                          • 2010.06
                          • 4

                          Ostatnio próbowane z butelki niestety poszło do zlewu: niesamowita kwasota. Pierwszy raz się spotykam z taką sytuacją przy Czarnym.
                          Warka do 08.2013 (dnia ważności nie pamiętam).
                          Kupione w Lublinie w Żabce przy ul. Nadbystrzyckiej - piwo stało na półce ale raczej nie było wystawione bardzo na światło.
                          Do tej pory nie zwracałem na to uwagi ale czy w Czarnym powinien być jakikolwiek osad? W egzemplarzu o którym mowa takowy był.

                          Mała rysa na Czarnym bo jak do tej pory nie mogłem mieć żadnych zarzutów do niego.
                          "To Alcohol! The cause of and solution to all of life's problems" (Homer Simpson)

                          Comment

                          • dlugas
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🍼
                            • 2006.04
                            • 4014

                            Raczej tam nie powinno być chyba osadu. Moje było klarowne i warka z datą też z okolic lipca i sierpnia.
                            Last edited by dlugas; 2013-04-27, 10:15.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • szostepiwo
                              Kapral Kuflowy Chlupacz
                              • 2012.12
                              • 42

                              Pierwsze spotkanie z FORTNĄ i odrazu pech

                              Kupiłem "piwo"- tak było napisane!!!! Co dostałem- wodę z cukrem dosłodzoną jeszcze jakimś słodzikiem. Gazu w tym czymś tyle że nawet się nie spieniło. Omijać będę z daleka. warka 03.10.2013 poszło w zlew a raczej w ziemię bo na podwórku wypić chciałem w ramach relaksu. Nigdy więcej!!!!!!

                              Comment

                              • Magnuss
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2013.05
                                • 5

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Czarny, pod światło ciemnowiśniowy. [4.5]
                                Piana: Niska, bardzo szybko opada. [2.5]
                                Zapach: Czuć karmel oraz cytrusy. Wyczuwa się również zapach coli. [4.5]
                                Smak: Słodkie, karmelowe. Wyczuwalny smak coli, karmelu oraz cytrusów. [4.5]
                                Wysycenie: Średnie, mogłoby być wyższe. [4]
                                Opakowanie: Można na nim znaleźć najważniejsze informacje. Kolorystyka informuję nas o tym, że jest to ciemne piwo. [4.5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [4.275]

                                Comment

                                Przetwarzanie...