Fortuna, Czarne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2009.11
    • 6322

    3,33 ... pisze że butelka bez zwrotna ale chętnie ją przyjęli w "budce"... więc wyszło 2,98 zł/

    Comment

    • Rogerson
      Porucznik Browarny Tester
      • 2012.08
      • 421

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek
      Lidl sprzedaje Fortunę?? Dość rzadko bywam ale nigdy nie zauważyłem.
      Zazwyczaj Czarna/Wiśniowa jest podczas tych lidlowskich festiwali piwnych, ale teraz też w jednym z wrocławkich lidli zauważyłem przy kasie 3xkarton czarnej za 3,33 sztuka.

      Chyba się krawatka zmieniła, bo teraz jest na niej coś o 125 leciu Browaru Fortuna.

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 2009.11
        • 6322

        Większość z Fortuny ma tę złotą krawatkę okolicznościową ale ostatnio kupowałem Czarne ze standardową.

        Comment

        • corsano
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 2013.05
          • 182

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, pod światło rubinowy, klarowny [5]
          Piana: Umiarkowanie obfita, średniopęcherzykowa, szybko opadająca, a´la coca cola [2]
          Zapach: Intensywny, wyraźny zapach koli, słodki, toffi, cytrusowy [4]
          Smak: Podobnie jak w zapachu, bardziej przypomina coca colę niż piwo, bardzo słodkie, cytrusowe, goryczka na minimalnym poziomie [2]
          Wysycenie: Słabe, za niskie [3]
          Opakowanie: Bez szału, Standardowy czarno-brązowy wzór Fortuny, plus za sporo informacji na kontretykiecie, dedykowany kapsel [3.5]
          Uwagi: Napój colo podobny, warka do 21.07.2014, pite w temperaturze 14°C

          Moja ocena: [2.975]

          Comment

          • Mocho
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 2014.01
            • 92

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemne, ale raczej rubinowo-brunatne niż czarne [3.5]
            Piana: chociaż lałem z góry to mało obfita, znikła momentalnie, została tylko malutka obrączka, po minucie niema nic [2]
            Zapach: trochę ciemnych słodów, trochę koli, bez rewelacji [2.5]
            Smak: pepsi z lekką goryczką od ciemnych słodów, nie lubię pepsi, a gorzkiej pepsi okazuje się że nie lubię jeszcze bardziej, alkoholu nie czuć [2.5]
            Wysycenie: prawie zerowe, mogłoby być wyższe [3.5]
            Opakowanie: wygląda nieźle,brak ekstraktu, brak składu [3]
            Uwagi: jednorazowa przygoda, nawet za te 2,50 w żabce więcej nie kupię

            Moja ocena: [2.575]

            Comment

            • WojciechT
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2012.09
              • 2546

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemniejsza Coca-cola. [4.5]
              Piana: Jak w Coca-coli. Niezbyt wysoka, poszarpana, ciemna, szybko znika. [2.5]
              Zapach: Cherry-coke z kawą. Lekko śliwkowy, trochę kawowy, no i przede wszystkim KOLOWY. [3]
              Smak: Kawowa Cola. Serio. Tak właśnie smakowałaby Coca-cola, gdyby dodano do niej aromatu kawy! Szczerze mówiąc być może w ogóle nie zgadłbym, że to jest piwo. Jego słodkość jest dla mnie trochę męcząca, niemniej pijąc nie narzekam jakoś szczególnie. Mało tego: uważam je za nawet smaczne. Ale ja lubię piwo pół na pół z colą, tzw. diesiel, więc mi smakuje. [4]
              Wysycenie: Chyba jedyna nie-cocacolowa cecha tego piwa. Przydałoby się zdecydowanie wyższe. [3.5]
              Opakowanie: Bardzo uczciwy opis na kontrze. I dopiero lektura tejże wytłumaczyła, że to piwo zawiera ekstrakt orzeszków coli. Nie podano pełnego składu, a etykieta jak etykieta. [3.5]
              Uwagi: Na kaca albo upalny dzień dużo OK.

              Moja ocena: [3.475]

              Comment

              • pierotez
                Kapral Kuflowy Chlupacz
                • 2008.08
                • 46

                Całkiem dobra ta cola
                Słodka, za słodka. Ale rześka, kawowa, lekko przechodzi przez gardło bez nieprzyjemnych artefaktów. Nawet prawie nie metaliczna jak na Fortunę.
                Kupiona w nowych Delikatesy Otwock za 2,2 i za tą cenę bardzo

                Comment

                • Piwny_Radek
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2014.08
                  • 108

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemno-burgundowa barwa z rubinowymi przebłyskami. [3.5]
                  Piana: Piana brzydka i byle jaka - niska i niezbyt trwała. [2.5]
                  Zapach: Na początku dochodzi nas aromat słabej jakości coli, następnie ujawnia się spora słodycz oraz lekki alkohol i w zasadzie tyle byłoby z zapachu.. [2.5]
                  Smak: Ponownie dominuje cola i słodycz, do których dołącza karmel. Smak jest dość specyficzny i podobny do tego z Karmi. Jedyne co mogę znaleźć tu z piwa to wyczuwalne w tle ciemne słody. Brak goryczki i słaba treściwość. [2]
                  Wysycenie: Niskie nasycenie [2]
                  Opakowanie: Butelka jak butelka, szału nie robi i chluby nie przynosi. [3]
                  Uwagi: ... http://piwnyradek.blogspot.com/2014/...e-fortuna.html

                  Moja ocena: [2.35]
                  http://piwnyradek.blogspot.com/
                  http://instagram.com/piwnyradek

                  Comment

                  • oberzine
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 2012.02
                    • 228

                    Zostałem poczęstowany tym paskudztwem, zapach taniego wina, smakuje jak cola jeszcze mnie wykręca jak wspominam brrr

                    Comment

                    • Rogerson
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 2012.08
                      • 421

                      Oj tam ostatnio regularnie kupuje i dodaje do piwnych brownies

                      Comment

                      • Pess09
                        Porucznik Browarny Tester
                        • 2013.12
                        • 284

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny, rubinowy pod światło. [4.5]
                        Piana: Średnie i duże pęcherzyki, szybko opada i nie zostawia po sobie śladu. [2.5]
                        Zapach: Jednowymiarowa mocna słodycz, cola. [3]
                        Smak: Również dominuje tutaj słodkość, jedyne co w jakiś sposób ją kontruje to posmak goryczki bardzo podobny do tej po tonic'u. [3]
                        Wysycenie: W normie. [4]
                        Opakowanie: Takie sobie, bez szału. [4]
                        Uwagi: Piwo strasznie monotonne, niegodne powtórki ani polecenia.

                        Moja ocena: [3.125]

                        Comment

                        • Ravf
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 2013.06
                          • 264

                          Zaryzykuję stwierdzenie, że było to najsłodsze piwo jakie piłem. Nie odnalazłem tutaj - reklamowanych na etykiecie - "lekko gorzkiego palonego słodu", "zrównoważonej dawki słodyczy", "długiego, gładkiego finiszu z słodko-gorzką nutą" ani orzeźwienia.
                          W praktyce, w smaku od samego początku czuć jedynie słodycz i nic więcej, dopiero daleko w posmaku pojawia się delikatna słodowość ale też słodkawa. Nie ma mowy o zbalansowaniu, zrównoważeniu czy orzeźwieniu. Nawet piwa miodowe mają ciekawszy smak i oferują coś więcej. Nie wiem jak z colą ale taką pepsi przebija pod względem odczucia słodkości w ustach. Jedyny plus tego piwa to dosyć niska cena (w porównaniu do rynku piw rzemieślniczych) ale i tak nie warto.

                          Comment

                          • marqqq
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 2014.12
                            • 674

                            To Pepsi o smaku kawy z cynamonem z odrbiną tonicu?
                            Ale dziwne...
                            Lubię Pepsi, ale kupiłem piwo przecież.
                            Raczej na raz.

                            Comment

                            • Wujas
                              Gość
                              • 2014.11
                              • 267

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq
                              To Pepsi o smaku kawy z cynamonem z odrbiną tonicu?
                              Ale dziwne...
                              Lubię Pepsi, ale kupiłem piwo przecież.
                              Raczej na raz.
                              Kłaniam się, jeśli ktoś wypił ten wyrób piwopodobny na raz. Dla mnie to doświadczenie na ćwierć raza. Pozostałe 3/4 butelki czyściło rury odpływu zlewu. Po co oni to war...eee...produkują? Ktokolwiek to regularnie kupuje?

                              Comment

                              • yoda79
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2013.01
                                • 861

                                Widać kupują, skoro ciągle w sklepach jest.

                                Comment

                                Przetwarzanie...