Fortuna, Czarne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marqqq
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2014.12
    • 674

    Nie mam w zwyczaju wylewać piwa. Obrydliwie kwaśnego heńka z biedy wypiłem, ale Tequilera niestety wylałem.
    To było faktycznie bylejakie, ale od biedy weszło.

    Comment

    • slyboots
      Porucznik Browarny Tester
      • 2014.03
      • 292

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemne, czarne, pod światło ciemny rubin [4.5]
      Piana: Obfita, lecz szybko opada, jak to w Coli [2]
      Zapach: Palony słód, karmel, kawa, suszone sliwki [3.5]
      Smak: Połączenie Coli z kawą i Piwem , palony słód, suszone śliwki, bardzo słodkie, lekka karmelowa goryczka [4]
      Wysycenie: Ok [4]
      Opakowanie: Pozytywne [4]
      Uwagi: Warka:

      15.08.2015 14:49

      Ekstr. 13% wag. Alk. 5.8% obj.

      Polecam jako odskocznię od Piwnego świata, swoiste urozmaicenie, gdyby było mniej słodkie było by jeszcze lepsze. Gdyby brakło można połączyć Colę z Kawą i namiastka Fortuny Czarnego gotowa

      Polecam bo od czasu do czasu trzeba spróbować czegoś odmiennego

      Pozdrawiam

      Moja ocena: [3.65]
      Last edited by slyboots; 2015-06-05, 21:28.

      Comment

      • Piclown
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 2015.07
        • 61

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jak czarne to czarne. No i jest czarne . [5]
        Piana: Beżowa, średnio pęcherzykowa. Niezbyt trwała, koronki brak. Pierścień przy krawędzi szkła. [3]
        Zapach: Karmel, słód, lekka paloność. Jeśli wierzyć informacjom z kontry to również jakieś cytrusy powinny być, nie wiem skąd. Nie czułem. [3]
        Smak: Karmelowe, kawowe, bardzo słodkie. Jak ktoś wrzuca sok do jasnego pełnego to lepiej kupić Czarne. Nie potrzeba soku, efekt smakowy na pewno lepszy. Piwo jak słodka kawa. Lekko palone, delikatna goryczka gdzieś bardzo daleko. Posmak orzeszków koli wyraźnie wyczuwalny (mam nadzieję, że to nie aromat, tylko faktycznie naturalne składniki). Trochę słabo ukryty alkohol. Rozgrzewa przełyk. [3]
        Wysycenie: Średnie. Z tym posmakiem Coca-Coli to nawet pasuje, szczególnie schłodzone. [4]
        Opakowanie: Szata graficzna całości w ciemnej tonacji. Nazwa piwa zobowiązuje. Tak sobie atrakcyjnie wizualnie. Kapsel dedykowany browarowi, butelka zwrotna, zwykła. Oczywiście, jak to w browarze Fortuna papiery albo rozdarte, albo krzywo przyklejone, albo odłażą. Ech... [3]
        Uwagi: Całkiem smaczne piwo, jak ktoś lubi piwa słodkie. I to naprawdę słodkie, a nie tylko słodkie słodem. Lubię słodką kawę, ale tu znowuż jest przegięcie w drugą stronę. Schłodzone i pozbawione odrobiny tego cukru byłoby świetną alternatywą dla napojów gazowanych.

        Ale więcej do tego piwa nie wrócę. Trochę nie w mój gust. Warka do 15.08.15, a piłem dwa tygodnie po terminie. W niczym to nie zaszkodziło zawartości butelki.

        Moja ocena: [3.15]

        Comment

        • umbra
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 2012.07
          • 90

          Dzisiaj odkrycie smakowe. Fortuna czarne zagryzane orkiszem w miodzie. Dwie słodycze, które nie sumują się i nie mdlą ale uzupełniają. Udany eksperyment.
          NORD EXPRESS

          Comment

          • umbra
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 2012.07
            • 90

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika umbra
            Dzisiaj odkrycie smakowe. Fortuna czarne zagryzane orkiszem w miodzie. Dwie słodycze, które nie sumują się i nie mdlą ale uzupełniają. Udany eksperyment.
            Wybija się dzięki tym ziarnom posmak "palony".
            Podróż poprzez smaki.
            Last edited by umbra; 2016-09-09, 21:58.
            NORD EXPRESS

            Comment

            Przetwarzanie...