Fortuna, Czarne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kiszot
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🍼🍼
    • 2001.08
    • 8106

    #61
    Jak dla mnie to SUPER.Oby więcej takich piw było na naszym rynku.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 2003.02
      • 7971

      #62
      Piwo ciemne ,lekko wchodzi . Ma wyraźny posmak owocowy (ja czułem winogrona).Mnie ta marka bardzo odpowiada.Tę markę piwa oceniałam wraz z Pogoniarzem (jego kobitka ).Specjalne podziękowania dla Albertosa za dowiezienie .


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • whatever
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 2003.01
        • 4

        #63
        Wyśmienite piwo. Jedyny w swoim rodzaju smak z wyraźną nutą coli. Jest dosyć słodkie i nie czuć w nim stosunkowo wysokiej zawartości alkoholu, przez co jest dosyć zdradliwe - już po trzeciej/czwartej szumi w głowie. Z beczki jest nieco słodsze i jakby słabsze niż butelkowe (ale to zapewne dlatego, że jest "chrzczone" ). Opakowanie jest w zasadzie jedynym, niewielkim minusem (oprócz słabej dostępności) - tzw. "bączki" można by zastąpić większymi butelkami.

        Moja ocena: [4.875]

        Comment

        • r1778
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 2002.08
          • 32

          #64
          Bardzo dobre

          Moja ocena: [4.125]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
          Art, Admin

          ---------------
          Kto uprawia pszenicę i jęczmyk miły, ma nie tylko chleb ale i piwo, ponad wszystkie napoje pożywne i odżywcze.
          Mikołaj Rej "Żywot człowieka poczciwego"
          http://www.browarbelgija.wordpress.com/

          Comment

          • Petrax
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2001.12
            • 662

            #65
            Kolor: piękny, ciemnobordowo-czarny, pod światło delikatny wiśniowy odcień
            Zapach: bardzo specyficzny, wyraźnie słodowy, delikatny
            Piana: niewiele od samego początku ale klei się do ścianek i przypomina o sobie do końca degustacji
            Gaz: lekko gazowane, w sam raz jak na piwo ciemne
            Smak: bardzo bogaty smak, podstawowe aromaty jak słód i goryczka wyraźnie wyczuwalne i dodatkowo nuta wiśniowo-colo-karmelowo-owocowa, wszystko idealnie wyważone

            Piwo nie do zastąpienia, charakterystyczne i pomimo aromatyzacji nie zatraciło charakteru prawdziwego piwa. Wersja butelkowa jest jakgdyby bardziej wyrazista w smaku od beczkowej.

            Moja ocena: [4.675]

            I jeszcze jedno: na butelce widnieje ilość ekstraktu 12,7 ale nie % tylko stopni P
            Last edited by Petrax; 2003-05-29, 16:33.
            In cervisia veritas
            http://www.ptxc.de.vu
            Пиво - вот мое экотопливо

            Comment

            • Matys
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2003.02
              • 139

              #66
              Swego czasu Fortuna (nawet beczkowa) była dostępna w pizzeri Verona w Toruniu. Niestety wiecej z tym piwem w okolicach miast Bydgoszcz i Toruń się nie spotkałem. Jeżeli ktoś wie o miejcsach w tych miastach bądź ich okolicach, w którym sprzedawane jest to piwo to bardzo proszę o adres knajpki i instrukcję dojścia. Miłych degustacji. Na zdarowyje.

              Comment

              • breslauer
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2002.05
                • 2690

                #67
                Hmm, hmm ... Szczerze powiedziawszy, nie bardzo wiem, jak się do tego piwa ustosunkować. Dobrze, że będąc w Żywcu zakupiłem sobie 4 sztuki, bo po pierwszej butelce mnie odrzuciło od Czarnego, przy drugiej zacząłem je smakować, a przy trzeciej już się nim delektowałem. Czwarta przede mną ... Piwo zasługuje na swoją nazwę - barwa jest tak ciemna, że prawie nie przebija przez nie światło. Zapach kojarzy mi się z wiśniami w czekoladzie i w likierze. Smak bardzo korzenny - wyczułem w nim i cynamon i goździki i imbir ... cały sklep kolonialny w jednym kufelku !!! Może jest trochę za słodkie, ale mogę to wybaczyć. Na pewno jest to piwko jedyne w swoim rodzaju, jak i jedyne - na razie - na polskim rynku.

                Moja ocena: [4.5]

                Comment

                • Matys
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2003.02
                  • 139

                  #68
                  Moje najbliższe spotkanie z tym piwem dopiero w okolicach 17.07.2003.
                  Ale poczekam, bardzo dawno go nie piłem. Przyjedzie z Gniezna wprost na moje wesele aby uraczyć moje gardło i kubki smakowe.

                  Comment

                  • Matys
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2003.02
                    • 139

                    #69
                    A i jeszcze pytanko! Czy jest jakieś szkło fortuny??? Pozdrawiam i Wasze zdrowie

                    Comment

                    • Grzegorz_J_bie
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 2002.04
                      • 261

                      #70
                      Pierwszy raz piłem fortunke Czarną jak sieniemylę w Świebodzicach zeszłego raku. Dla mnie bomba. Takiego piwa w zyciu nie piłem ono było takie inne na swój dziwny sposób. Lekko gazowane z wisniowym posmakiem. Poprostu super. O kolorze i pianie nie mogęnapisać, bo niestety piłem tylko z butelki
                      beermats_mezyk@op.pl

                      Comment

                      • Matys
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2003.02
                        • 139

                        #71
                        A beczkowe to jest właśnie to co Tygryski lubią najbardziej. Ta piana osaczająca się w charakterystycznych pierścieniach. Sam miód.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Generał Wszelkich Fermentacji
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 2002.05
                          • 19244

                          #72
                          zakupiona na giełdzie żywieckiej buteleczka 0.33l to prawdziwa perełka wśród naprawdę ciemnych piw. po pierwsze jest to lekkie piwko o przepięknym ciemnym, o głęboko wiśniowo-czarnej barwie, bogatym smaku z posmakiem gorzkiej czekolady (gdy jest nieco cieplejsze) i korzennym, gdy bardziej schłodzimy. do tego zapach coli to niezapomniane doznanie.

                          Moja ocena: [4.3]

                          Comment

                          • Qbol
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 2003.08
                            • 2

                            #73
                            Piwo bardzo dobre o lekkiej ziolowej nucie. Piana gesta i zwarta, Kolor ciemny nie przenikniony do reszty. Oceniam je na 4.5
                            Qbol (SBP)

                            Comment

                            • GuruJosh
                              Kapral Kuflowy Chlupacz
                              • 2003.04
                              • 44

                              #74
                              Piwo dobre w smaku piana gęsta utrzymująca się bardzo długo kolorek oczywiście ciemny i nie przenikniony. Polecam kobietom i wszystkim amatorom aromatyzowanego piwa.
                              Guru Josh z SBP

                              Comment

                              • RioT
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2003.06
                                • 1

                                #75
                                No cóz bęąc w Poznaniu i siedząc na ogródkach w Starej Rzeźni spróbowalem i stwierdziłem że bardzo dobre choć zapach polococty raczej ciut odstrasza ame ogólnie piwko bardzo dobre z przepiękną gęstą pianą Polecam

                                Moja ocena: [4.35]
                                ---------------
                                Ocena usunieta z rankingu.
                                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                                Art, Admin

                                ---------------

                                Comment

                                Przetwarzanie...