Fortuna, Czarne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MLT
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2003.12
    • 1045

    #91
    W końcu napiłem się tego wynalazku. Oryginalny smak ale dla zdecydowanie za słodkie. Piłem w knajpie w Miłosławiu, jakoś strasznie długo nalewało się to piwo(pani musiała używać 3 szklanek, zbierać łyżką pianę) i może przez to piwo było za mocno odgazowane. Jak wypiję z butelki to ocenię dokładniej. Acha przy okazji zdobyłem firmową szklankę z Fortuny.Ładna rzecz.

    Comment

    • Makaron
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2003.08
      • 2107

      #92
      Właśnie skończyłem pic to piwo.
      Etykieta ładna podoba mi się. Z etykiety wynika,że ma ekstraktu 12,7%.
      Zapach ciekawy: oryginalny
      Piana przyzwoita mimo,że długo piwko stało pianka malutkim korzuszkiem oplatała powierznię piwka.
      Nagazowanie: mi odpowiadało
      Smak: ma w sobie coś co mi niepasuje,
      cieżko to opisać... Słodycz w tym piwku była przyjemna.

      Ogólnie to piwo sobie kompletnie inaczej wyobrażałem. Ale brawo za eksperyment browaru, wydaje mi się,że całkiem udany.
      Last edited by Makaron; 2004-05-21, 00:31.
      "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

      Comment

      • Czapayew
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2002.10
        • 1966

        #93
        Zakupiłem na giełdzie w Tychach i wlałem do kufelka a propos meczu Polska-Portugalia. Wrażenia ? Jakbym pił troszke bardziej wzmocnionego COOLERA. Spore przearomatyzowanie, niepotrzebna słodycz. Już po nie nie sięgne.

        Moja ocena: [2.025]
        ---------------
        Ocena usunieta z rankingu.
        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
        Art, Admin

        ---------------
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • xxxgrze
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2003.07
          • 3

          #94
          Widzę same pozytywne komentarze, mnie smak tego piwa bardzo rozczarował zbyt słodkie o zbyt wyraźnym posmaku bardzo kiepskiej coli. Ja tego piwa już więcej nie wypiję. Wysoką ocenę mogę dać tylko za kolor po prostu uwielbiam ciemne piwa.

          Moja ocena: [1.6]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
          Art, Admin

          ---------------

          Comment

          • Odoakr
            Porucznik Browarny Tester
            • 2003.07
            • 330

            #95
            Piłem w knajpie w Miłosławiu, jakoś strasznie długo nalewało się to piwo(pani musiała używać 3 szklanek, zbierać łyżką pianę) i może przez to piwo było za mocno odgazowane

            Czyzby to była knajpa na rynku? Chyba tak bo w moim wypadku babka tez bawiła sie w alchemika jak nalewała to piwo Również było źle nagazowane (swoją drogą w butelce tez na takie natrafiłem - czyżby sała piartia była lewa?). Knajpy raczej nie polecam bo to bardziej mordownia, gdzie pija sie tanie wina (1,5 za szklankę)

            Comment

            • Bahus
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2003.11
              • 11

              #96
              Piwo "Foruna"

              Bardzo lubię ciemną Fortunę. Jadnak z "kija" jest dużo lepsza. Czy ktoś może wie dlaczego. Myślę, że to kwestia pasteryzacji ale na 100 % to pweny nie jestem.
              Bahus

              Comment

              • arcy
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2002.07
                • 7538

                #97
                Ja znalazłem w małym spożywczym na Piaśnickiej, niedaleko pętelki tramwajowej Osiedle Lecha. Niestety, więcej piw z Fortuny nie mieli. Jak dla mnie to za słodkie, szukam dalej. Jakie wielkopolskie piwa powinienem wypić na początek, zamieszkując w Poznaniu?

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  🥛🥛🥛🥛🥛
                  • 2001.02
                  • 23860

                  #98
                  Drogi Arcy - w tym temacie tylko Czarną Fortunę można zalecać.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Howard
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2004.03
                    • 24

                    #99
                    jedyne i niepowtarzalne piwo nie jestem zwolennikiem piw smakowych ale jesli juz wypic cos innegoniz pilsa to serdecznie polecam Fortuna Czarne

                    Moja ocena: [4.35]
                    ---------------
                    Ocena usunieta z rankingu.
                    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                    Art, Admin

                    ---------------

                    Comment

                    • aka
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2004.08
                      • 1

                      Witam wszystkich !
                      Dla mnie super piwo.Poczęstował mnie kiedyś kolega.Byłem pod wrażeniem.Smak może co prawda pepsi (również lubię)ale przecież to jest cienme piwo słodkie .Co do piany to się zgadzam mogłaby byc lepsza.Zapach to chyba naprawdę sprawa gustu.Wszystkim gorąco polecam.Ja piłem tylko z butelek 0,5 l

                      Moja ocena: [4.1]
                      ---------------
                      Ocena usunieta z rankingu.
                      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                      Art, Admin

                      ---------------

                      Comment

                      • chriskw
                        Szeregowy Piwny Łykacz
                        • 2004.09
                        • 4

                        Jedyne takie piwo na naszym rynku (przynajmniej jedyne jakie znam z polskich piw) Ma niepowtarzalny smak i aromat. Jedynie według mnie nieco za mocno dosładzane. Poza tym bez zarzutu. Szkoda tylko że trudno dostępne. Przydała by się dobra reklama i koniecznie zmiana opakowań - najlepiej na butelki z zamykaniem jak za starych dobrych czasów - porcelitowe zintegrowane z butelką. To piwo zasługuje na lepsze opakowanie! A najlepiej smakuje jednak z beczki. Piana jest wtedy również lepsza (dłużej się trzyma). Jest to jedno z moich ulubionych piw i co ważne stosunkowo tanie.

                        Moja ocena: [4.85]
                        ---------------
                        Ocena usunieta z rankingu.
                        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Tu: Brak próby opisu smaku i zapachu.
                        Art, Admin

                        ---------------

                        Comment

                        • mwa
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          • 2003.01
                          • 5071

                          Pierwszy raz piłem 3 dni temu-było trochę za słodkie, bo piłem już po "zwykłym" piwie.
                          Dziś piję ponownie i jestem zachwycony.
                          Po otwarciu bardzo ciekawy zapach.
                          Jednak smak robi swoje. Ja wyczuwam czarną porzeczkę. Uważam, że na letnie upały jest znakomite mocniejsze schłodzone.
                          Fakt, że trochę za mało gazu, ale właśnie uważam że to urok tego piwa.

                          Polecam każdemu smakoszowi.

                          Piwko przywiezione przez p. Barczyków z Chorzowa z podróży na Grodziską Giełdę.

                          Pozdrawiam Cię !!!!

                          Comment

                          • cielak
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2004.03
                            • 2890

                            Dzięki ARCY!!
                            kolor- jak nazwa, czarny.
                            CO2- liche, ale ujdzie
                            smak- słodko-palony, głęboki, nie za słodki, lekko karmelowy(?) PYCHA!!!
                            piana- marna, szybko zanikła
                            zapach- słodowy, palony, choć słaby
                            opakowanie- but.0,5lit., etykieta i krawatka nie specjalne, ale smak piwa mnie powalił i nie zwracam na to uwagi.

                            Boże, dlaczego nie można dostać tegoż piwa w Krakowie!!!! Spodziewałem się silno kawowego, palonego posmaku a tu szok, słodkie, nie czuć alkoholu, mmmm... Piwko to jest (jak na razie) najlepszym piwem ciemnym jakie piłem!!
                            Dziękuję ARCY za możliwość pokosztowania tego specjału.

                            Moja ocena: [4.375]
                            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                            Comment

                            • Borysko
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2004.02
                              • 1144

                              Piwo otrzymane dzięki uprzejmości Żą.
                              Przyznam, że nie czytałem opisów tego piwa przed degustacją. Trafnie jednak odgadłem jego skład. Ale po kolei.
                              Kolorek ma znakomity - ciemny, pod światło wiśniowy. Do tego całkowita klarowność. To mi sie podoba (4,5)
                              Piana doskonała: gęsta, drobniutkie pęcherzyki, wysoka i bardzo trwała. Jest już na prawde nieźle (4,5). Nasycenie też dobre (4)
                              Zapach mnie lekko zaszokował. Jeden niuch - czuję wisienki. Drugi - nutki karmelowe, ale jakieś takie syntetyczne. Znajome ale nie z piwa. AAA już wiem. To pachnie jak Cherry Coke?! Zdecydowanie tak. Ani ślau slodu czy chmielu. Dziwnie ale ciekawie, dlatego (3,5)
                              Smak powalił mnie na łopatki. Stanowił kontynuację zapachu. Czułem się, jakbym pił mieszankę ekstrtaktu Cherry Coke i jakiejś taniej supermarketowej Coli, do której ktoś dolał 1/4 normalnej ilości wody. Napój potwornie słodki. Ani śladu w nim piwności. Zero chmielu, czy jakiegokolwiek słodu. W kategorii piwo dałbym (1) ale potraktuje to jako piwo specjalne. Jednak ze względu na brak jakiejkolwiek równowagi w smaku i tak tylko (2,5). Plus za oryginalność.
                              Opakowanie to polski brzydki standard - bez pomysłu. Jedynie kolory nieźle dobrane do zawartości (3)
                              Reasumując napój ten ciężko rozpatrywać w kategoriach piwnych, bo piwa w nim nie wyczułem. Smakuje jak zagęszczona cola. Znacznie lepiej pachnie a wygląda (nie licząc opakowania) znakomicie. Wielu zasmakowało, ja jednak na pewno do niego nie wrócę.

                              Moja ocena: [3.25]

                              Comment

                              • żąleną
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2002.01
                                • 13239

                                Borysko napisał(a)
                                Piwo otrzymane dzięki uprzejmości Żą.
                                Ale ja nie przywiozłem do Łodzi Fortuny.

                                Comment

                                Przetwarzanie...