Fortuna, Czarne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2001.04
    • 4592

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Zgodny z nazwą - głęboki, coemny, brunatny. [4.5]
    Piana: Wysoka, średnio trwała, pozostawiająca koronkę na ścianach szklanki. [4.5]
    Zapach: Ciekawy, słodkawy, lekko karmelowy. [4]
    Smak: Pyszne ciemne piwko, smak określiłbym jako piernikowo-owocowy, z umiarkowaną goryczką. [4.5]
    Wysycenie: Nasycenie w normie. [4]
    Opakowanie: Ładna szklanka, ładne miejsce. [5]
    Uwagi: Pite z beczki w karczmie w NMRiPRS w Szreniawie.

    Moja ocena: [4.325]

    Comment

    • YouPeter
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2004.05
      • 2379

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jak sama nazwa wskazuje po prostu czarne. [4.5]
      Piana: Kremowa, średnioziarnista, utrzymuje się przez 4 do 5 min a to trochę za mało, pozostawia ładne pierścienie na kuflu. [3]
      Zapach: Piernikowy z wyczuwalnym zapachem coli (takiej wygazowanej podróbki w butelkach 1,5 l ) Przyjemny. [4]
      Smak: Smak podobnie jak zapach początkowo typowo piernikowy, później przechodzący w posmak coli. Słodki. [4]
      Wysycenie: Lekko nagazowane jednak pasujące do tego gatunku. [4]
      Opakowanie: Opakowanie przeciętne ale nie najgorsze. Stonowane nie rzucające się w oczy. [3.5]
      Uwagi: Jest to moje pierwsze ciemne piwo o tak dziwny smaku. Jednak nie da się ukryć że było to miłe zaskoczenie i na pewno jeszcze kiedyś po czarną Fortunę sięgnę.

      Moja ocena: [3.9]
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • Flatline
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 2005.08
        • 8

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Piękny ciemny głęboki [4.5]
        Piana: dość gęsta [4]
        Zapach: wysmienity - piwo i karmel, słodkawy [4.5]
        Smak: poezja - jakby ktoś zmieszał piwo z colą, bardzo orginalny [5]
        Wysycenie: akurat - nie jest za bardzo nagazowane [4]
        Opakowanie: butelki jakie udało mi się kupić były rozmiaru 0,33l
        ZA MAŁE! [3]
        Uwagi: Zawsze przejeżdżając przez Gniezno lub będąc w Poznaniu nie mogę sobie odmówić wypicia tego cuda.

        Moja ocena: [4.55]

        Comment

        • Bekiesz
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 2005.09
          • 140

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Piękny,bardzo ciemny,choć raczej wiśniowo-brunatny niż czarny. [5]
          Piana: Bardzo ładna,jeśli chodzi o kolor(beżowy),niestety nietrwała. [3.5]
          Zapach: Oryginalny,pachnie jak sok z czerwonych owoców.Niewyczuwalny chmiel. [4.5]
          Smak: Wiśniowo-migdałowy.Brak akcentów charakterystycznych dla piwa:chmielu,słodu.Alkohol również niewyczuwalny. [4]
          Wysycenie: Dalece niewystarczające,a szkoda. [3]
          Opakowanie: Dosyć banalne,brak kontry.Marketing nawala. [3]
          Uwagi: Przy okazji pobytu na "BUDMIE"przywiozłem sobie kilka butelek-czym zyskałem ogromną wdzięczność Żony,której to piwo wyjątkowo zasmakowało.Ja nie jestem nim aż tak zachwycony,choć musze przyznać,że jest bardzo oryginalne.
          Zakupione w Poznaniu,w delikatesach "Madex"(ul.Głogowska 27)za 2.85/but.0,5l.

          Moja ocena: [4.075]
          Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

          Comment

          • snorre
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2006.02
            • 655

            Wrażenie po pierwszym łyku było dziwne - jakieś słodkie (degostowałem to piwo zaraz po "Żywym" z Ambera. Potem przyzwyczaiłem się i było coraz lepiej, jakoś piwa o ciemnym kolorze same w sobie wywołują we we nie pozytywne odczucia, słodycz już mi odpowiadała, ogólny smak też, pianka ładnie się osadzała na szklance. Niby piwo dla kobiet jak niektórzy piszą, ale narzeczonej nie smakowało, ale mnie i koledze i owszem! Dobre na orzeźwienie.
            Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 2003.02
              • 7971

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ,ciemny,brawie czarny,pod światło bardzo ciemny mahoń. [5]
              Piana: Ciemno kremowa,zbita,dość trwała. [4.5]
              Zapach: Ja czuję aromat coca coli . [3.5]
              Smak: Słodki z dodatkami colowatymi,które szczypią w język.Choć to ,w sumie nie przeszkadza w piciu. [3.5]
              Wysycenie: Według mnie akuratne. [4]
              Opakowanie: Mnie się etykieta podoba,choć z daleko " czarna efka w koronie" mało widoczna. [4]
              Uwagi: Niezłe piwko,ale więcej jak jedno na jednorazowe posiedzenie,dla mnie nie do przyjęcia.

              Moja ocena: [3.725]


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • Bombadil13
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2005.05
                • 2479

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: zdecydowanie czarne, choć mahoniowe refleksy dodają jeszcze temu piwu blasku [5]
                Piana: jasno beżowa; na początku obfita, opada powoli pozostawiając solidny kożuszek, kożuszek ten ma jednak dziury [4.5]
                Zapach: zdecydowanie słodki, przeważa zapach polococty, zapach mało piwny, ale jak dla mnie bardzo zachęcający [4.5]
                Smak: niby mało piwne, ale bardzo mnie smakuje, miałem możliwość spróbowania lanego i w porównaniu z butelkowym jest bogatsze w smaku o wyraźne ziołowe nutki (jakby z vermuthu) [5]
                Wysycenie: generalnie nie za duże, ale w tym piwku pasuje, choś dodałbym troszekę gazu [4]
                Opakowanie: ładne, ale nie tak ciekawe jak w smokach [4]
                Uwagi: własnie miałem okazję pić niepasteryzowane Czarne w poznańskim Deja Vu, wcześniej traktowałem to piwko jako przyjemną odmianę, ale lane zrobiło na mnieduże wrażenie; wciąż za dużo w nim słodyczy, ale ziołowe posmaki doskonale harmonizują z polococtową podstawą; jeśli tylko będęmiał okazję to będę pijał niepasteryzowane, lane Czarne z Fortuny

                Moja ocena: [4.675]
                Poszukuję

                Comment

                • zetko
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2005.03
                  • 28

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bez watpienia czarne [5]
                  Piana: oktaka jaka powinna byc [4.5]
                  Zapach: przyjemny i delikatny [4.5]
                  Smak: ciekawy pozmak coca coli niestety troche przesadzili z cukrempiwo jest zdecydowanie za słodkie i drugie piwo nie smakuje juz dak dobrzea wrecz troche mdliale polecam do wypicia dla odmiany miedzy prawdziwym gorzkim piwkiem [3.5]
                  Wysycenie: może byc ale wolałbym tyroszke wiecej bombelków, może wtedy nie czuć by bylo ze piwo jest za słodkie [3.5]
                  Opakowanie: wymaga odswierzenia i dopracowania, mimo że jest to produkt dobrego browaru to butelka tego nie odzwierciedla [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4]
                  zetko

                  Comment

                  • brzeczka
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2003.12
                    • 373

                    Kolor: czarne, gęste [5]
                    Piana: średnia, stoi, ale krótkim grzebyczkiem [3]
                    Zapach: przyjemny i delikatny [4]
                    Smak: na pierwszym planie zdecydowany posmak coca coli, a raczej jakiegoś produktu typu Hoop-Cola, nie razi i jest głębia słodu, ciut przesłodzonego, cukru za wiele, przyjemne rano albo z podróży, mało strawne wieczorem, szczególnie po spożyciu piw mocno chmielonych, pierwszy raz piłem przy rynku w Poznaniu koło 1997 rano z kija (objawienie), ostatnio na którejś giełdzie, ogólnie wyłącznie za oryginalność i chyba za segment piw specjalnych [4]
                    Wysycenie: słabe, jak na colę, to wręcz mizerne, polskie! [3]
                    Opakowanie: ciekawe, odróznia się od "masówki", preferuję "bączki", bo klimatyczne [5]
                    Uwagi: za mało dostępne
                    Ogólna ocena: 4

                    Comment

                    • Budvar
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2005.09
                      • 265

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: bardzo ładny - całkiem jak cola ;-) [4.5]
                      Piana: przyzwoita, gęsta, o beżowej barwie, utrzymująca się długo [4]
                      Zapach: polo-coctowość nie pozwala przebić się pełnemu bukietowi, nie mniej jednak wyczuwa się jakiś ulotny palony "powiew" [3.5]
                      Smak: przedziwny - skrzyżowanie polo-cocty z piwem karmelowym; doceniam oryginalność, ale dla mnie nie do zaakceptowania [2.5]
                      Wysycenie: w normie [4]
                      Opakowanie: przyjemne dla oka, utrzymane w ciemnej tonacji [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.25]

                      Comment

                      • antoś
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 2005.12
                        • 213

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnomahoniowy,bardzo ładny. [4.5]
                        Piana: Beżowa,średnioziarnista,dość trwała. [4]
                        Zapach: Mnie się kojarzy z Polo-coctą z dobrych czasów. [3.5]
                        Smak: Piłem to piwo już kiedyś i powaliła mnie jego słodycz,lepka ,odrzucająca.Teraz ta ulepkowatość gdzieś się ulotniła,jest obecny posmak polo-coctowa,ale bez słodyczy,a za tp czuć delikatną nutkę chmielową.Polepszyło się bardzo.Brawo [4]
                        Wysycenie: Dobre,obecne do końca. [4]
                        Opakowanie: Butla 0,5l.etykieta w tonacji czerwono-złoto czarnej,brak kontry i firmowwego kapsla. [3.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.825]

                        Comment

                        • ppan1
                          Szeregowy Piwny Łykacz
                          • 2005.08
                          • 1

                          piwo czarne Fortuna

                          Piwo niedostępne w Łodzi (bynajmniej nie widziałem). Kupuję je jadąc z Poznania do Łodzi. Ma ciekawy smak i wyrafinowaną słodkość. Mimo, że cenię piwa jasne, to jest rozkoszą dla podniebienia i myślę, że jest eliksirem dla kobiet, które nie lubią piw gorzkich.
                          PP

                          Comment

                          • adamb
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2003.12
                            • 5

                            Wiele ocen jakie wycztyałem dotyczą piwa butelkowanego, natomiast ja odnosze wrażenie, że wersja nalewana w lokalu z beczki jest zupełnie inna i dużo lepsza. Wersja butelkowa to bardziej zamiennik dla tych co chca spróbować tego piwa w terenie.

                            Comment

                            • ajos
                              Kapral Kuflowy Chlupacz
                              • 2004.09
                              • 91

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny, pod światło ciemny mahoń. [4]
                              Piana: Beżowa, średnia pęcherzyki, dość słaba. [3]
                              Zapach: Slodki, polo-coctowy, w sumie nie pachnie jak piwo tylko "zdrowa" chemia. [2.5]
                              Smak: Podobnie jak zapach słodki i colopodobny. Do tego na szczęście niezła goryczka która odzywa się w tle, gdyż inaczej by się nie dało wytrzymać słodkości. [3]
                              Wysycenie: W normie. [3.5]
                              Opakowanie: Butla 0,33. Wygląda jak skrócona butelka "starego typu". Etykieta czarno-czerwona, niezbyt ładna (wcześniejsza lepsza), kapsel czarny. [2.5]
                              Uwagi: W sumie dla mnie tylko i wyłącznie piwo-ciekawostka, raczej nie do częstych powrotów. To moje drugie podejście do Czarnego i albo mi się smak zmienił albo piwo jest mniej słodkie niż za pierwszym razem.

                              Moja ocena: [2.875]

                              Comment

                              • cine
                                Kapral Kuflowy Chlupacz
                                • 2006.05
                                • 32

                                jako 4-6 letni zuch miałem przyjemność pijać takie piwo na dworcu kolejowym w oliwie, gdańsku oliwie, gdzie bywałem z moim tatą. i dlatego to fajne piwo. w smaku faktycznie nieco polo-koktowe.

                                Comment

                                Przetwarzanie...