Fortuna, Czarne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • veeh
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2005.06
    • 20

    Fortuna jest dobra. "Proste" piwo. Ciut za słodkie, ale i tak je kocham.

    Comment

    • maciejos
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2004.12
      • 29

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemnorubinowy, jak na piwo specjalne - po prostu znakomity [5]
      Piana: drobnopęcherzykowa, o kolorze kremowym, dość długo utrzymuje się. I za to mocna 4 [4]
      Zapach: bardzo aromatyczny, słodki, od razu nasuwa skojarzenia z colą. Poza zapachem słodu wyczuwalna także delikatna nutka owocowa (ale to gdzieś w oddali). [4]
      Smak: słodycz w ustach, jest to jednak smak miękki, niedrażniący. Szczerze, co kto lubi... [3]
      Wysycenie: tuż po otwarciu na poziomie umiarkowanym, po minucie, dwóch pije się już właściwie syrop. Ewidentnie brakuje CO2 !!! [1.5]
      Opakowanie: W kwestii etykiet(y!) Browar Fortuna najwidoczniej nie wydaje zbyt dużo na papier. Moja butelka 0,5, w przeciwieństwie do tej na ilustracji, ma tylko jedną(!) etykietę. Ciemne barwy, choc odpowiadają brandingowi, powinny być zdecydoawnie lepiej podkreślone, choćby jasnozłotym konturem. Piwo, które nie ma szans na miejsce na półce na wysokości wzroku, może być przez klientów po prostu niezauważone. Ja znalzałem je w Intermarche na półce na wysokości łydek... Gdyby nie determinacja w poszukiwaniach, pewnie bym jej nawet nie zauważył. [2]
      Uwagi: Fortuna to piwo niemalże kultowe w Poznanu. Kosztują go przede wszystkim studenci (bez względu na płeć).Choć z racji smaku piwo jest raczej dedykowane dla kobiet. Ale uwaga! dla kobiet z mocną głową!!! Niejednokrotnie przekonałem się, że dwie butelki Ciemnej Fortuny szumią w głowie. Bowiem Fortuna to piwo zwodnicze: z wyglądu i samku całkowicie niegroźne - po prostu słodycz, potrafi znacznie zaskoczyć swoją "mocą" :-)

      Moja ocena: [3.425]

      Comment

      • becik
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🍼🍼
        • 2002.07
        • 14999

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemnorubinowy, klarowne [5]
        Piana: bezowa, drobna, gęsta, opada w dośc szybkim tempie, nieosadza się na szkle [4]
        Zapach: wiśniowo - słodkawy, leciutki [4]
        Smak: jak dla mnie zdecydowanie za slodkie, w tej słodkości przebijąją się wiśniowo-gorzkawe nutki, pełne w smaku [3]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: brązowa butelka, etykieta w ciemnej tonacji, czarny kapsel z nadurkiem browaru [4.5]
        Uwagi: Dobry produkt ale tylko dla amatorów piw tego gatunku, to niestety nie jest mój smak, a szkoda.

        Moja ocena: [3.725]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • scoroop
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 2006.08
          • 54

          hehe... ciemna fortunka mi się właśnie chłodzi w lodówce . ale trzeba było nie lada determinacji, żeby znaleźć je w Piotrze i Pawle... stało gdzieś między niemieckimi weizenami a coca colą (to drugie to akurat trochę pasuje ) na samym dole. jako jedno z niewielu było lekko przetrzebione na półce.
          nie chcę się powtarzać za bardzo, ale wszystko co tu piszecie się zgadza. kolorek świetny, piana w porządku, smak może lekko za słodki i za dużo tej coli. ale całokształt bardzo pozytywny. też raczyłem się nią kilka lat temu w nieodżałowanym unrealu, przy czym rżnięta jest najlepsza. goryczka z jasnej fortuny i słodycz z ciemnej zgrywają się świetnie, a kolor robi się niczym w ale'u . ogólne piwo warte polecenia i szkoda, że produkowane na tak małą skalę.
          no nic... pozostaje mi powiedzieć siup w głupi dziub i zasuwać do lodówki po butelczynę... no i przypomnieć sobie lata studenckie...
          Last edited by scoroop; 2006-08-14, 21:51.
          wiele jest dobrych piw na tym świecie... czy starczy życia by ich wszystkich spróbować???

          Comment

          • Seta
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 2002.10
            • 6964

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny pod swiatło czerwonkawy/wiśniowy. Pikne! [5]
            Piana: Bardzo ładna. Drobniutka, w kolorze kawy z mlekiem lub cappuccino. Nad wyraz trwała. [5]
            Zapach: Jakby wiśniowy - bardzo oryginalny. Jednak słabo wyczuwalny. [4]
            Smak: Bardzo słodki, owocowy z przewagą wiśni. Bardzo smakowity, ale pewnie większej ilości bym nie dał rady... [4.5]
            Wysycenie: Nieco za małe, ale utrzymuje się i chyba dla tego piwa większe nie jest potrzebne. [4]
            Opakowanie: Ładna czarna etykieta, podane parametry, czarny łysy kapsel. [4.5]
            Uwagi: Jackson - dzięki znowu... Pyszne było!!

            Moja ocena: [4.375]
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • JAckson
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              🍼🍼
              • 2004.05
              • 6122

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta
              Jackson - dzięki znowu... Pyszne było!!
              Cieszę się, że smakowało. Ja za tym piwem nie przepadam
              MM961
              4:-)

              Comment

              • Kudłaty
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2001.09
                • 1972

                Nie wiem czy juz wiecie ale Fortune można kupić we Wrocku w sklepie PAweł i GAweł, 0,33 za 1,75zł

                Comment

                • solozzo
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 2006.08
                  • 87

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: kolor intensywny bardzo ciemny prawie leciutko przejrzysty. Ciemny rubin. [5]
                  Piana: Średnia drobnoziarnista, beżowa. Nawet nieźle się trzyma.Piana na tyle gęsta ale bardziej z lepkosci słodyczy [4]
                  Zapach: dziwny dla mnie zalatuje syropkiem Tusipest. Ale nie przeszkadza to w konsumpcji. [4.5]
                  Smak: sporo słodyczy z palonymi aromatami w tle i karmelem. Przypomina napoje coca-colo poodbne z komuny typu Bambo robine na melasie buraczanej. [5]
                  Wysycenie: delikatne i wystarczajace. Pasuje do charakteru piwa. [4]
                  Opakowanie: fajna etykieta, choć dość skormna. Wzbudza zaufanie konsumenta. [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.625]
                  vere sede vacante est

                  Comment

                  • Jaroslav
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    🍼
                    • 2005.10
                    • 967

                    Czarne w nowej szacie graficznej. Ciekawy kapselek.
                    Attached Files

                    Comment

                    • atheus
                      Kapral Kuflowy Chlupacz
                      • 2006.10
                      • 67

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ładny ciemny kolor, pod światło czerwonawy [4]
                      Piana: Nalana na "dwa palce", potem szybko opadła. Kolor bardzo jasny kremowy [3.5]
                      Zapach: Słodki, z ziołowymi akcentami (tu akurat nie jest to zaleta). [1.5]
                      Smak: Podejście nr 2 do produktu Fortuny po Czarnym Smoku i kolejna klapa. Nawet nie dopiłem tego do końca. Znowu syrop na kaszel z rozgazowaną Colą, wszystko dosłodzone [1]
                      Wysycenie: Gaz szybko uciekł powodując że napój jeszcze bardziej w smaku przypominał rozgazowaną Colę. Za mało wg mnie [1.5]
                      Opakowanie: Firmowy pokal z logo. Logo Fortuny to rzecz która im najlepiej wyszła stad taka ocena [4]
                      Uwagi: Po tym piwie stwierdziłem ostatecznie że Fortuna jest nie dla mnie. Czarne jest najgorszym piwem jakie mi sie zdarzyło spożyć. A tak mi je zachwalano...

                      Moja ocena: [1.75]

                      Comment

                      • Jaroslav
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        🍼
                        • 2005.10
                        • 967

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika atheus
                        Uwagi: Po tym piwie stwierdziłem ostatecznie że Fortuna jest nie dla mnie. Czarne jest najgorszym piwem jakie mi sie zdarzyło spożyć. A tak mi je zachwalano...

                        Moja ocena: [1.75]
                        Proponuje jeszcze nie wieszać na całym browarze psów.
                        To prawda, że Czarne i Czarny Smok to piwa "kontrowersyjne".
                        Zauważ jednak, że żaden inny browar w Polsce nie ma w swojej
                        ofercie piwa podobnego w smaku. Różnorodność na rynku to bardzo
                        ważna rzecz.
                        Spróbuj Srebrnego lub Złotego Smoka, są to piwa które
                        naprawde warto polecić każdemu smakoszowi (szczególnie
                        Złoty). Za regionalne browary

                        Comment

                        • lukex
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 2005.12
                          • 262

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jaroslav
                          Proponuje jeszcze nie wieszać na całym browarze psów.
                          To prawda, że Czarne i Czarny Smok to piwa "kontrowersyjne".
                          Zauważ jednak, że żaden inny browar w Polsce nie ma w swojej
                          ofercie piwa podobnego w smaku. Różnorodność na rynku to bardzo
                          ważna rzecz.
                          Spróbuj Srebrnego lub Złotego Smoka, są to piwa które
                          naprawde warto polecić każdemu smakoszowi (szczególnie
                          Złoty). Za regionalne browary
                          Wybacz ale się nie zgodze.Dla mnie obecnie wszystkie piwa z Fortuny zalatują konkretną koncernówą.A piwo było smaczne ale 4 lata temu. Za regionalne browary : ...ale nie za fortune(chyba że poprawią smak swoich produktów)

                          Comment

                          • Sokół83
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2004.12
                            • 1598

                            szczególnie czarne, złoty i czarny smok zalatują koncernem; która to grupa piwowarska w polsce wytwarza tego typu piwa?? bo chętnie bym porównał
                            Last edited by Sokół83; 2006-12-13, 01:11.
                            Z INNEJ BECZKI

                            www.fotopolska.eu

                            Comment

                            • kham
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2006.01
                              • 751

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83
                              szczególnie czarne, złoty i czarny smok zalatują koncernem; która to grupa piwowarska w polsce wytwarza tego typu piwa?? bo chętnie bym porównał
                              Podobno browar wystąpił o uznanie czarnego produktem regionalnym. Nie wiem czy to prawda. Obecnie najlepszy jest czerwony smok i mam nadzieję, że się nie zepsuje. Nie żeby był jakąś rewelacją ale spokojnie mogę go zaliczyć do "przyzwoitych" piw.

                              Comment

                              • Sokół83
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2004.12
                                • 1598

                                "Czarne" nawet już zostało uznane za produkt regionalny
                                Z INNEJ BECZKI

                                www.fotopolska.eu

                                Comment

                                Przetwarzanie...