Sulimar, Cornelius IPA

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • satek
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2014.03
    • 66

    #16
    O czasu premiery Cornelius IPA oraz APA bardzo poprawiły się. Nie ma teraz wątpliwości co do stylu. W końcu nie jest to kolejna wariacja Triple Blond. Brawo!

    Comment

    • Mario_Lopez
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2009.08
      • 991

      #17
      Myślałem, że będzie troszkę lepsze... To nie jest IPA... Tak jak już wspomnieli przedmówcy/(przedpiscy?), jest to wariacja triple blond na temat ipa. Da się wypić, ale nie ma to większego sensu.
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


      EBE EBE

      Comment

      • SeeJay
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2016.04
        • 239

        #18
        15.03.2019

        Jeśli miałbym napisać, że piwo to jest niesmaczne - skłamałbym, bo smaczne jak najbardziej jest, ale... ale znowu jak to w przypadku Corneliusa (za wyjątkiem American Lagera) cholernie mocna Belgia w aromacie jak i smaku. Mam wrażenie, że piję jakiegoś American Saisona w imperialnej wersji.

        Jeśli ktoś oczekuje typowego "hamerykańca" to się rozczaruje. W segmencie "piwo na lato/wiosnę" schłodzone sprawdza się znakomicie. Kolejny po APA wypust z Corneliusa, który jest belgijską wariacją stylu, więc polecam każdemu zwolennikowi "belgijskości".

        Zupełnie nie wiem jak mógłbym ocenić to piwo w skali 1-5. Stylowo to jakieś nieporozumienie, smakowo zaś nie mogę mu nic zarzucić...

        Comment

        • Lhunbleidd
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 2014.06
          • 196

          #19
          Tu jest potencjał, Cornelius powinien wykreować się na browar warzący belgi w nowofalowych odmianach A w między czasie postawić nową warzelnię, wolna od zakażenia tymi drożdżami

          Comment

          • jacekan
            Porucznik Browarny Tester
            • 2011.05
            • 388

            #20
            No dobra, najpierw zalety. Bardzo dobre piwko, mała pianka ale to szczegół. Ładny złoty kolor, ładnie mętne, świetnie nasycone. Mocno ale odpowiednio. Super zapach i taki sam smak, przede wszystkim czerwone grapefruity, trochę gorzkich pomarańczy, wszystko zakończone przyjemną goryczką chmielową. Maślane w konsystencji, delikatnie słodkie, słodowe, w tle nuty sosnowe, żywiczne, kwiatowe. Co tu wiele mówić, pyszne piwko. Teraz wady. Jest tylko jedna, to nie jest IPA. Jednak za tak śmieszną cenę warto kupić, delektować się i mieć gdzieś niezgodność ze stylem.
            Last edited by jacekan; 2018-03-08, 19:55.
            Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2009.11
              • 6322

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Fajnie mętny żółty z pomarańczowym. [4.5]
              Piana: Piana spora i opada do grubszej warstwy. Lacing ładny, pełne szkło. [4]
              Zapach: przyjemna egzotyka z cytrusami. [4.5]
              Smak: dość słodko z większą goryczką, sporo różnych owoców cytrusowych i egzotycznych. [4.5]
              Wysycenie: Raczej w normie. [4]
              Opakowanie: Te motywy z kogutem dla mnie nie bardzo. [3.5]
              Uwagi: Bardzo miłe piwko. Spokojnie do częstszej konsumpcji.

              Moja ocena: [4.375]

              Comment

              Przetwarzanie...