Grodzisk Wielkopolski, Grodziska White IPA

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • SeeJay
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2016.04
    • 239

    #46
    11.01.2019

    Piwo nadal trzyma bardzo wysoki poziom mimo relatywnie niskiej jak na styl ceny. Jednak wcześniejsze warki wydawały mi się nieco bardziej pełne, chmielowe, jakby bardziej ekstraktywne albo to po prostu... kwestia dnia?

    Dla mnie White IPA z Grodziska to piwo, które można zawsze brać w ciemno mimo tego, że ma "jakieś tam" wahania formy. W moich okolicach bywa czasami w TESCO na przecenach (przy końcu terminu) za kwoty prześmieszne, niższe niż dla koncernowych wypustów. W lecie można kupować skrzynkami.

    Najczęściej kupowane przeze mnie piwo obok APY z tego samego browaru - nie licząć wszelakich "ciemniaków".

    Comment

    • dlugas
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼
      • 2006.04
      • 4014

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SeeJay
      11.01.2019
      W moich okolicach bywa czasami w TESCO na przecenach (przy końcu terminu) za kwoty prześmieszne, niższe niż dla koncernowych wypustów..
      No ale raczej nie Rzeszów, bo u mnie to piwo w Tesco rotuje dość szybko i zawsze ma daty minimum 4-6 do przodu.

      Ale faktycznie w tych małych tescach, w jeszcze mniejszych miejscowościach to krafty stoją tygodniami/miesiącami, bo tam mało kraftosekty chadza na zakupy/mieszka
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • SeeJay
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2016.04
        • 239

        #48
        Mowa o Jedliczu obok Krosna ;-)

        Comment

        • SeeJay
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2016.04
          • 239

          #49
          11.01.2019

          Piwo nadal w formie. Cóż więcej pisać? Wszystko o nim zostało już tu powiedziane. Mogę jedynie podkreślić, że jest nieco mniej herbaciane, a zdecydowanie bardziej "juicy".

          Comment

          • rafalek21
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2015.04
            • 1407

            #50
            Warka 27.06.2019
            W zapachu głównie earl grey ze słodem.
            W smaku podobnie, głównie herbaciane, leciutko ściągające i "wysuszające"(taki jakby efekt zielonej herbaty), pół słodkie, bergamotka, goryczka średnia i krótka, nieco słodowe, średnio pełne.
            Względem poprzednich warek wydaje się mniej chmielowe, a bardziej herbaciane i wysuszające, kierunek przeciwny w stosunku do moich oczekiwań.
            Ogółem może być, poprzednie warki bardziej mi smakowały, ale w budżecie to dalej co najmniej podium wśród jasnych piw.
            Last edited by rafalek21; 2018-07-29, 22:46.

            Comment

            • chechaouen
              Major Piwnych Rewolucji
              🍼🍼
              • 2011.01
              • 1180

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21
              Warka 27.06.2019
              W zapachu głównie earl grey ze słodem.
              W smaku podobnie, głównie herbaciane, leciutko ściągające i "wysuszające"(taki jakby efekt zielonej herbaty), pół słodkie, bergamotka, goryczka średnia i krótka, nieco słodowe, średnio pełne.
              Względem poprzednich warek wydaje się mniej chmielowe, a bardziej herbaciane i wysuszające, kierunek przeciwny w stosunku do moich oczekiwań.
              Ogółem może być, poprzednie warki bardziej mi smakowały, ale w budżecie to dalej co najmniej podium wśród jasnych piw.
              Mam podobne odczucia. Piwo za bardzo idzie w te wszystkie herbaciano-przyprawowe aromaty, odchodząc od chmielu i goryczki. Wypiłem teraz pierwszy raz od dłuższego czasu i mam wrażenie, że się zmieniło i poszło - przynajmniej dla mnie - w złym kierunku. Wciąż jest nieźle, ale za mało IPA w tym WIPA.

              Comment

              • LESNICZYy
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                🥛🥛🥛
                • 2018.01
                • 955

                #52
                Dużo farfocli , dobra goryczka i fajny lacing . Polecom bez obawień .
                Krawatka KPR .
                Attached Files

                Comment

                • slyboots
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 2014.03
                  • 292

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slyboots
                  Kolor: Złoty, lmetny [4.5]
                  Piana: Biała i obfita, po czasie opada, ale ładnie oblepia szkło do konca [4]
                  Zapach: Mało intensywny, Słodki, słodowy, kwiatowy [3.5]
                  Smak: Lekka słodycz, słód, średnia goryczka, kwiatowo - owocowy - cytrusy, lekki kwasek, chmiel, treściwe [4]
                  Wysycenie: Średnie poprawne [4.5]
                  Opakowanie: Nic specjalnego mało zwraca na siebie uwagę, ale opis całkiem w porządku [3.5]
                  Uwagi: WARKA: 21.10.2018 17:46

                  Zdecydowanie o niebo lepsza warka niż tą którą piłem 17.10.2017r. z Warki: 03.09.2018 14:21

                  Warka: 03.09.2018 14:21 ewidentnie była zepsuta i nie nadawała sie do niczego.

                  Obecna Warka 21.10.2018 17:46
                  Zdecydowanie polecam.
                  Cytrusy, owoce, chmiel w delikatnej odslonie ze średnią goryczką na finiszu. Faktycznie orzezwiające.
                  Bardzo dobre i zgodnie z opisem White IPA.

                  Pozdrawiam

                  Moja ocena: [3.85]
                  Nadal trzyma poziom. Fajna goryczka IBU:40

                  WARKA: 04.20.2020
                  23:38 B
                  Chmiel: Hallertau Blanc, Sorachi Ace, Ekuanot, Magnum
                  Zielona herbata Sencha Earl Grey 0,3%
                  alk 6% obj.
                  ekstr. 14% wag.

                  Pozdrawiam
                  Last edited by slyboots; 2020-01-15, 21:29.

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    🥛🥛🥛🥛🥛
                    • 2009.11
                    • 6322

                    #54
                    Parametry i grafika bez zmian.

                    Piana - więcej na początku potem pełna warstewka.
                    Lacing - sporo.
                    Gaz - średni.
                    Barwa - zamglony żółto pomarańczowy.
                    Aromat - cytrusy i zioła.
                    Smak - słodkawe. Lekko przykra dziś ta Earl Grey z cytrusem. Zakłócony balans i brak delikatności.

                    Atak skórki z pomarańczy na finiszu sugeruje dosmaczanie z pipetki ale dowodów nie mam

                    Ogólnie wypić się da ale wolałbym tak jak piłem dawniej

                    Comment

                    Przetwarzanie...