Mazurski, Mazurskie Weizenbock

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Major Piwnych Rewolucji
    🍼🍼
    • 2015.10
    • 1351

    Mazurski, Mazurskie Weizenbock

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • DariuszSawicki
    Major Piwnych Rewolucji
    🍼
    • 2012.08
    • 2869

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedziany, wygląda trochę jak kawa z mlekiem, niezwykle mętne. [3.5]
    Piana: Kremowa, drobna i zbita, ale bardzo niska. [3]
    Zapach: Ciemne opiekane pieczywo, owoce jak banan i gruszka, a także fenole w postaci gałki muszkatołowej i goździków. [4.5]
    Smak: Treściwe, umiarkowanie słodkie, zbożowe i tostowe. Na drugim planie owoce, bardziej gruszka niż banan. W tle wyczuwalny lekki kwasek i przyprawy, praktycznie brak goryczki, alkohol ukryty. [4]
    Wysycenie: Średnie. [3.5]
    Opakowanie: Prosta matowa etykieta, brak dokładnego składu. [3]
    Uwagi: Zdecydowanie udane i trafione na początek zimy piwo. Najlepiej spożyć przed 25.07.2020.

    Moja ocena: [3.975]
    Attached Files
    Last edited by DariuszSawicki; 2019-12-06, 18:42.

    Comment

    • DariuszSawicki
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼
      • 2012.08
      • 2869

      #3
      Piwo z terminem do 03.08.2020 trochę słabsze, ale i tak godne polecenia.
      W zapachu świetnie i bez zmian. Natomiast jest lekko gorzej w smaku. Pszenica nie zniknęła, ale koźlak gdzieś wyskoczył na bok czy bock bo wyraźnie jest w odwrocie. Za mało tostu, za to zwiększyła się goryczka.

      Comment

      • DariuszSawicki
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼
        • 2012.08
        • 2869

        #4
        Piwo z terminem do 13.09.2020 powróciło do formy z pierwszej warki, a nawet ją przewyższyło.
        Zapach jest taki, że nie chce się wyciągać nosa ze szklanki. Przepiękny dojrzały banan, przyprawy i bardzo dużo zboża oraz aromat suszonych śliwek i rodzynków.
        W smaku powrócił koźlak, tost i przypieczona skórka od chleba, ale nie kosztem pszenicy, którą w tym piwie godnie reprezentuje potężna dawka banana. Doprawdy jakbym banana jadł

        Browar z mojego miasta w swoim portfolio posiada kilkanaście piw, według mnie na ten czas Weizenbock jest zdecydowanie najlepszy.

        Comment

        Przetwarzanie...