Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Bojan RIS

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Bojanowo, Bojan RIS

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarny z wiśniowymi refleksami [4.5]
    Piana: jasny brąz, drobna, dość zwarta, powolutku opada [3.5]
    Zapach: lekki, palonej kawy i owoca wytrawnego, wiśni?? [3.5]
    Smak: dość pełne i treściwe, posmak mocniej palonej kawy, trochę czekolady, średnio gorzkiej, lekki wiśniowo-winno koniakowy posmak, który uwypukla się przy większym ogrzaniu, mi on zupełnie nie podchodzi [3.5]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: w sumie fajna etykieta, firmowy kapsel [5]
    Uwagi: Mi nie podszedł, a szkoda, niepotrzebne to całe sherry

    Moja ocena: [3.7]
    Attached Files
    Last edited by becik; 10-12-2019, 22:21.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Admirador
      Senior
      • 03-2015
      • 431

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Prawie czarny, jakieś wiśniowe/brunatne refleksy. Ok. [4.5]
      Piana: Niewysoka, ale za to dość trwała. Ładna, drobna, taka beżowa, może to ecru. [4]
      Zapach: Trochę kawy, coś wyraźnie kremowego (mleczna czekolada?), ale przede wszystkim czerwone owoce. Mało RIS-a w aromacie, dodatki dominują. Średnio intensywny, zaskakujący, w sumie raczej przyjemny, ale w miarę ogrzewania wychodzi w tle taka niepokojąca nuta, jakby w farbę idąca. [3.5]
      Smak: Bardzo zaskakująco smakuje, choć aromat (i opis na butelce też) zapowiadał niespodzianki. Bardzo winne, podwyższona kwaskowość. Bardzo gładkie i... takie mało RIS-owe. Nic paloności, goryczka niziutka, kawa i czekolada w posmaku jest, ale trochę robi za kontrę, nie za podstawę.
      Powiedziałbym też, że nie czuć 24 blg, wydaje się lżejszy, w ciemno bym obstawiał, że jakieś 20-21. A już zupełnie nie czuć tych 9,5 % alko. Zdradliwe
      Bardzo dziwne, ale też zaskakująco pijalne - przy takich parametrach - piwo. [4]
      Wysycenie: Raczej niskie, ok. [4.5]
      Opakowanie: Etykieta gustowna, sporo informacji. Ale niektórych rzeczy nie rozumiem. Goryczka: 10 szyszek? Jak to rozumieć? To dużo czy mało? Bo w smaku bardzo mało, jak na mój gust. [4]
      Uwagi: 21/11/2021.
      Jedno z ciekawszych piw jakie ostatnio piłem. Bardzo dziwne, mało RIS-a w tym RIS-ie, ale... naprawdę mi smakowało. Wyszła jakaś hybryda i tylko można się zastanawiać, czy to tak miało być, czy na którymś etapie produkcji sytuacja zaczęła się wymykać spod kontroli? Ale efekt jest naprawdę ciekawy, choć zdaję sobie sprawę, że pewnie wielu osobom to piwo nie posmakuje.

      Moja ocena: [3.875]

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎